Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wolne LTE w każdym urządzeniu

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 65
  • 207
  • 0

Wolne LTE w każdym urządzeniu

Internet wrócił do normy, po wyniesieniu na balkon internet był o prędkości 30Mbps. Przeniosłem do domu w to samo miejsce ale postawiłem na 2 pudełkach stoi może jakieś 30cm wyżej zasięg niby się nie zmienił parametry lekko się polepszyły działa na 10-15Mbps na szczęście w miarę stabilnie, teraz tylko żeby ta prędkość się utrzymała na tym poziomie do czasu aż nie podłącze światłowodu może z 2-3miesiące.

Dzięki za każdą pomoc 😁


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Wolne LTE w każdym urządzeniu

@Kacper3006 Abstrakcyjne rozwiązanie, ale skuteczne 🙂

Zawsze warto zrobić testy na zewnątrz, bo dają odniesienie do dwóch miejsc (na zewnątrz nie ma zakłóceń wynikających z konstrukcji budynku) i weryfikują jak naprawdę modem łączy się z BTS-em

To samo tyczy się anteny zewnętrznej...

Anonim

Nie dotyczy

Wolne LTE w każdym urządzeniu

@agat13 nie do końca tak jest....

 

Idealnie jest wtedy jak pomiędzy anteną klienta, a anteną operatora występuje tylko tzw. tłumienie wolnej przestrzeni. Innymi słowy mówiąc: pomiędzy antenami jest optyczna widoczność. Wtedy są najlepsze warunki do pracy takiego zestawu.

Każde inne - czyli np. budynki na "drodze" pomiędzy antenami, czy inne przeszkody terenowe w postaci drzew, pagórków itd. już niestety mają duży wpływ na jakość połączenia. 

 

Zatem na zewnątrz budynku również występują zakłócenia i to również te powstałe od konstrukcji budynków. Także od tego na którym instalowana jest antena! Wynika to z różnego rodzaju odbić sygnału radiowego od tych przeszkód oraz przeszkód sąsiadujących z miejscem instalacji. Ale żeby to dokładniej wyjaśnić to trzeba by przeanalizować widmo rozproszenia takiego sygnału w funkcji czasu i częstotliwości. A to już temat trochę złożony...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Wolne LTE w każdym urządzeniu

@Anonim   słusznie.. Nawet jednak gdy anteny się na wzajem widzą to również są zakłócanie, bo istnieje fala odbita. Tej samej częstotliwości, przesunięta w czasie. Słabsza, ale nieobecna tylko w całkowicie pustej przestrzeni, co normalnie jest niespotykane. Tym bardziej w terenie zabudowanym.. 

Niby kierunkowe odbiorcze i sektorowe nadawcze powodują dość precyzyjne ustawienie optymalnego odbioru, to jednak zawsze coś śmieci. Grunt, że dają pożądany efekt "wzmocnienia" odbieranego sygnalu

Anonim

Nie dotyczy

Wolne LTE w każdym urządzeniu

@agat13 ...jasne.

 

Ale dalej to już będzie akademicka dyskusja, na temat działania systemów radiowych, a która nie wiele wniesie do rozwiązania problemu @Kacper3006

 

Najważniejsze, że @Kacper3006 namierzył w czym problem i teraz spokojnie może czekać na swój światłowód. 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Wolne LTE w każdym urządzeniu

@Anonim  słusznie... Tylko warto jeszcze dodać, że przecież wifi działa tak samo... 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 299
  • 569
  • 1

Wolne LTE w każdym urządzeniu

SIEMIATYCZE, woj.podlaskie, POLSKA B, KRESY WSCHODNIE, neostrada cały czas tylko marna 10 MB/s, 5G w Orange nie ma wcale, a Orange LTE w telefon mam tylko na jedna kreska i znika w telefonie i to 1 kilometr od centrum na dużym osiedlu, w T-Mobile podobnie te LTE mam na 1 kreska tylko w telefon, gdzie sieci PLAY mam pełny zasięg tego LTE, w PLUS też jest pełny zasięg LTE, a w ORANGE lipa i cały czas tak marnie wszystko..... to idzie i nic nie ma stoi to w miejscu wszystko.....................I nic w tej lokalizacji nie podnoszą ani nie rozbudowują. Ani światłwód nie robią lub nie podpiszą z umowa z lokalnymi dostawcami na to, ani 5G też i jest tylko marne znikające LTE...................i gdzie LTE PLAY mam full zasięg i mają już zaplanowane dwie lokalizacje 5G w Siemiatycze, woj.podlaskie, a w Orange nic i stoi wszystko jak pisałem wcześniej.

Orange GO też nie działa na ANDROID TV 9.0 i na przystawkach, telewizorach z tym, tylko same samrtfony,  gdzie Canal+ ma Canal+ONLINE, Polsat ma POLSAT BOX GO i to działa wszystko na Android tv, Play ma PLAY NOW, T-Mobile ma T-MOBILE GO,  a w Orange stoi wszystko.....................

Anonim

Nie dotyczy

Wolne LTE w każdym urządzeniu

@Henryk12 O....matko. Przecież tego się czytać nie da...

 

Z całym szacunkiem ale piszesz tak, że się tego poskładać w jakąś logiczną całość raczej nie da.

A już na pewno nie bez wspomagacza w postaci wysoko % napoju... 🙂

 

Twój "tekst" wygląda trochę jak jakieś "siano" i to dość dobrze porozrzucane po jakimś polu. Wiem, że teraz "Rolnicy z Podlasia" są na topie w TV, ale proszę trzymaj fason i pisz tak, żebyśmy wiedzieli o co Ci dokładnie chodzi. Przepraszam za to porównanie ale jakoś tak, samo się wręcz wcisnęło, na te karty forum, bo analogia jest oczywista. 

 

[Cytat]:

.... to idzie i nic nie ma stoi to w miejscu wszystko...........

[koniec cytatu]

Hmmm... Ktoś coś z tego rozumie ? Ja się starałem i to bardzo. 😉

 

@Henryk12 Wróć proszę do edycji swojej wiadomości i popraw ją w taki sposób aby jasno i czytelnie przedstawić nam swój problem lub doprecyzuj konkretnie, co chcesz nam powiedzieć lub jaki problem rozwiązać. Wtedy postaramy się Ci pomóc. 🙂

 

 

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 24
  • 0

Wolne LTE w każdym urządzeniu

@Kacper3006 Na zrzutach masz ujemne SINR. To nie ma prawa działać dobrze.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Wolne LTE w każdym urządzeniu

@magikserwis u mnie też potrafił skakać SINR na ujemny i działało. 0 do -5. Za to co innego mnie denerwuje bardzo częsta zmiana IP. Było tak, że co parę minut i zmiana.