Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Witam, problem z pingiem, skacze od 30 do 300

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Witam, problem z pingiem, skacze od 30 do 300

Witam serdecznie, u siebie w domu miałem 7lat internet na routerze tplink, działał prawidłowo, stałe 59 pingu i dało się funkcjonować na tym internecie.

Zmieniłem umowę, podpisałem nową z livebooxem, technik przyjechał zrobił i od tego momentu nagle pojawił się problem z pingiem, skacze od 30 do 300  co jakiś czas 

Proszę bardzo Was o pomoc jakie kroki mógłbym zrobić aby sprawdzić gdzie leży problem, prosze o porady, jestem w tym ciemny 

Dziękuje 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Witam, problem z pingiem, skacze od 30 do 300

@siomek12 skoro live box, to neo do 20Mb/sek max. Skoro neo po miedzi i nowa umowa, to DLM czyli stabilizacja łączą. Może nawet nowy port na centrali... Poza tym livebox to nie jest mowę urządzenie, tylko po odświeżeniu... 

Wrzuć screena z menu modemu dot parametrów liniowych powiemy więcej. Opisz linie przychodzącą do budynku, podziemna czy napowietrzna... Ile gniazdek i jaka instalacja.... Podpowiemy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Witam, problem z pingiem, skacze od 30 do 300

@siomek12Jeśli mam coś konkretnego podpowiedzieć to musiałbyś podać więcej szczegółów umowy. Przede wszystkim nie jest jasne po co zmieniłeś modem który spełniał Twoje oczekiwania.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Witam, problem z pingiem, skacze od 30 do 300

@siomek12 wrzuć screena z parametrami linii. Poza tym warto sprawdzić instalację od gniazdka abonamentowego do routera. Czy po po drodze masz jakieś połączenia na kabelku telefonicznym: trójnik, filtr itp? Jeżeli masz telefon stacjonarny, to na czas szukania usterki warto go wypiąć z linii telefonicznej.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Witam, problem z pingiem, skacze od 30 do 300

@siomek12 skoro live box, to neo do 20Mb/sek max. Skoro neo po miedzi i nowa umowa, to DLM czyli stabilizacja łączą. Może nawet nowy port na centrali... Poza tym livebox to nie jest mowę urządzenie, tylko po odświeżeniu... 

Wrzuć screena z menu modemu dot parametrów liniowych powiemy więcej. Opisz linie przychodzącą do budynku, podziemna czy napowietrzna... Ile gniazdek i jaka instalacja.... Podpowiemy


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Witam, problem z pingiem, skacze od 30 do 300


@siomek12napisał(-a)

Witam serdecznie, u siebie w domu miałem 7lat internet na routerze tplink, działał prawidłowo, stałe 59 pingu i dało się funkcjonować na tym internecie.

 


No to podłącz go spowrotem, skoro działało dobrze to nadal powinno.