Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wi-Fi ktoś siedzi na miom kanale

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 111
  • 0

Wi-Fi ktoś siedzi na miom kanale

Chodzi mi o to że:

1. Wi-Fi 5GHz i używanie kanału obranego przezemnie ktoś perfidnie siedzi zmienia SSID na podobne mam te parametry MAC i SSID itd...

2. IPV6 nie działa.

3. Od kilkunastu tysięcy zaczynają mi wchodzić błędy FEC i to rośnie w zatrważającym tempie (załącznik do wglądu)

4. Internet nie za bardzo szybko chodzi łączy się dopiero za drugim razem Power gaśnie internet i dopiero po chwili się zapala internet po raz drugi i kolejno dalej kontrolki.

5. VoIP działa ale jest to działanie wymuszone bo ze zwarciem podobnie jak i internet.

6. Jest nie pelne 80Mb/s tylko około 60Mb/s

to na chwilę obecną tyle...

 


Screenshot_20240104_161305_Samsung Internet.jpg

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 111
  • 0

Wi-Fi ktoś siedzi na miom kanale

Próbowałem po MAC jakoś nie działa nie blokuje??


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 527
  • 1899
  • 13

Wi-Fi ktoś siedzi na miom kanale

@cedricco 

2) Co do IPV6 , w Orange może tak być. Nie działa lub działa z ograniczeniami. Miałem tak na routerze Oppo 5G, automatycznie profil się ustawił na IPV6 i nic nie działo, dopiero co zmianie na IPV4 internet ruszył.

4) Czy Internet w tym czasie działa na wi-fi 2,4 a nie działa na 5 ? Niestety prawnie częstotliwości nie są chronione i mogę być zakłócenia od np. radarów.

 

Sprawdzałeś inny router ? może jest uszkodzony.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 111
  • 0

Wi-Fi ktoś siedzi na miom kanale

2.4 wyłączone 

5 jest włączone

Chyba nie ma żadnych radarów...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 111
  • 0

Wi-Fi ktoś siedzi na miom kanale

W tym czasie jak włączę to też działa częstotliwość 2.4GHz.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 527
  • 1899
  • 13

Wi-Fi ktoś siedzi na miom kanale

U mnie rzadko ale bywa, wi-fi 2,4 działa a 5 na chwilę znika. Router skanuje pasmo i jak coś wykryje to zmienia kanał.
To że po włączeniu zaświeca się wszystko a potem niby od nowa sugeruje że właśnie jest pasmo skanowane. Jednak może to być wina nadajnika. Przełóż tą samą kartę do telefonu i obserwuj zachowanie się przy połączeniu.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 932
  • 4

Wi-Fi ktoś siedzi na miom kanale

@cedriccoNie dajesz sobie przetłumaczyć, że to robi twój własny sprzęt. Czyli ty sam... Nikt ci się nie włamuje.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12993
  • 53344
  • 620

Wi-Fi ktoś siedzi na miom kanale

@Ianus72  dodam,, że i FEC może być zależny od routera i jego ustawień...

Póki nie zweryfikuje własnego sprzętu trudno mówić o problemach z usługą


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Wi-Fi ktoś siedzi na miom kanale


@cedricconapisał(-a)

Chodzi mi o to że:

1. Wi-Fi 5GHz i używanie kanału obranego przezemnie ktoś perfidnie siedzi zmienia SSID na podobne mam te parametry MAC i SSID itd...


To nie ma żadnych konsekwencji, widzisz to tylko dlatego, że uruchomiłeś aplikację której obrazków nie potrafisz zinterpretować.

 

2. IPV6 nie działa.


Ano nie działa. Używaj więc IPv4, to działa na pewno. Nie masz żadnego wpływu na działanie IPv6 w sieci operatora, a bez tego nie ma senu używać tego protokołu u siebie. Jeśli są jakieś problemy z dostępem do sieci, to być może właśnie dlatego że próbujesz używać IPv6. Wymuś login z IPv4, albo przynajmniej usuń IPv6 z loginu i problemy się skończą.



3. Od kilkunastu tysięcy zaczynają mi wchodzić błędy FEC i to rośnie w zatrważającym tempie (załącznik do wglądu)


Błędów jest dużo, ale to są błędy korygowane... Nie widzę powodu do paniki. Te błędy dotyczą kabelka telefonicznego, może wtyczka się poluzowała?


4. Internet nie za bardzo szybko chodzi łączy się dopiero za drugim razem Power gaśnie internet i dopiero po chwili się zapala internet po raz drugi i kolejno dalej kontrolki.


Zaraz, zaraz, o jakich "razach" piszesz? Masz podłacozny modem VDSL do linii telefonicznej? Jeśli tak, to ten modem powinien być włączony cały czas i internet powinien być dostępny cały czas. Jeśli wyłączasz modem z prądu gdy nie korzystasz z internetu, to oczywiście będą problemy. Ale nie wiem właściwie o czym piszesz, kiedy gasną Ci kontrolki i od czego do czego upływa ta chwila o której piszesz.


5. VoIP działa ale jest to działanie wymuszone bo ze zwarciem podobnie jak i internet.


Nie mam pojęcia co to znaczy. Masz telefon VoIP, i co? Działa, nie działa? Jeśli nie działa to zgłaszaj awarię do operatora, ale licz się z tym że będziesz musiał podłączyć ruter operatora...


6. Jest nie pelne 80Mb/s tylko około 60Mb/s


To świetne parametry. Mało kto ma tak dobre parametry na VDSL. Nie rozumiem na co narzekasz.


to na chwilę obecną tyle...

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 529
  • 0

Wi-Fi ktoś siedzi na miom kanale

U mnie widać >30sieci (fart >20 w 2,4 więc 5 śmiga super) i 3 pokazuje jako hiden (z tych 3, 2 to moje rozdzielone i ktoś jeszcze ma "ukrytą"...). Wydaje się iż piszący mogą mieć rację. Co do prędkości jak się da to przejdź na stronę światła tam masz większą gwarantowaną prędkość zwykle dostępną.