Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny router + ONT zamiast FunBox 3.0


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Własny router + ONT zamiast FunBox 3.0


@sadamannapisał(-a)

Ok, dzięki za wskazówki.

Narazie mam wszystko wstępnie poustawiane, jedynie czego brakuje to ONT, drugi dzień z rzędu

technik się nie pojawił...kolejna odwołana wizyta.

Ale jestem dobrej myśli, ponieważ w myśl powiedzenia "do trzech razy sztuka" jutro kolejne podejście.

Jak się coś wyjaśni dam znać 🙂


I jak?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 42
  • 0

Własny router + ONT zamiast FunBox 3.0

Hey

Zacznę od tego że mimo pięciokrotnego umawiania technika przez Infolinie ... nie pojawił się on ani razu na montaż ONT. Ciekawostką jest również to że w przypadku dwóch zleceń koszt montażu ONT miał wynieść 129 zł, a przy pozostałych 149 zł ... podobno te 129 zł to wynik pomyłki konsultanta.

Ale o cenie za chwile.

Tak czy inaczej, wizyty nie doszły do skutku mimo że zawsze były zrealizowane następnego dnia w ciągu około 30 sekund, lub odrzucone z samego rana z listy zleceń 🙂

Złożyłem skargę w wyniku której po około tygodniu skontaktował się ze mną odpowiedni dział, na wstępie przepraszając za zaistniałą sytuację, która nie jest od nich zależna, ponieważ całość usług podłączeniowo montażowych świadczy firma zewnętrzna całkowicie nie zależna od Orange 😐

Generalnie zostało złożone szóste zlecenie na montaż ONT, tym razem przez dział zajmujący się skargami, i ... po 5 dniach dostałem SMS-a że w ciągu trzech dni skontaktuje się zemną technik w celu umówienia wizyty. Tak też się stało, oczywiście na koniec trzeciego dnia :), wizyta została ustalona na 3 dni później.

Zatem od chwili zgłoszenia skargi do dnia montażu upłynęło w sumie blisko dwa tygodnie 👏

Co do ceny w przypadku montażu u mnie...0 zł. Konsultantka była zdziwiona że nie mam ONT które powinienem dostać w dniu montażu ponad dwa lata temu, z uwagi na miejsce doprowadzenia światłowodu (piwnica) 😂 Ponadto miła Pani z działu skarg poinformowała mnie że obecnie ONT powinien dostawać każdy klient bez wyjątku i bez względu na to czy jest mu on potrzebny czy nie, gdyż zdają oni sobie sprawę z faktu że sporo klientów montuje własne routery. Tak jest w Orange od listopada 2021r. Inną kwestią jest to czy technik go zamontuje czy też nie i pozostanie przy samym FB 6 - zatem przy montażu warto się dopominać o ONT

 

Co do ONT zamontowanego u mnie.

Zamontowany. Wszystko działa jak należy, ustawienia które tu i ówdzie w tematach się przewijają są prawidłowe i wszystko pracuje jak należy. Jedyną rzeczą jaką narazie wyrzuciłem z mojej konfiguracji to kontroler Omady, który mam wrażenie że sprawiał więcej problemów niż pożytku.

Ale jednym z najważniejszych powodów odrzucenia kontrolera był brak możliwości przypisania stałych adresów ip urządzeniom pracującym w sieci. 

Trochę to dla mnie dziwne, ponieważ w ER605 taka możliwość jest i z tej funkcji korzystam, a w momencie podłączenia / sparowania go z OC200, tracę te możliwość i w sieci robi mi się totalny misz masz z przydziałem ip, oczywiście wszystko działa / brak konfliktów, ale ip jest przyznawane jak się trafi.

Jeśli ktoś z użytkowników tego forum korzysta z Omady i wie gdzie można stałe IP po przydzielać będę wdzięczny za pomoc. Nie ukrywam mogłem coś przeoczyć.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Własny router + ONT zamiast FunBox 3.0

@sadaman 

Super, dzięki za obszerne info. Wygląda trochę tak, jakby z forum coś się jednak do praktyki BOK przebiło. To naprawdę motywująca konstatacja.

Co do przypisywania IP, to czy próbowałeś w DHCP zrobić stały IP temu urządzeniu? Wystarczy zwykle znać jego MAC, i powinno działać bez wchodzenia w konfigurację Omady... No chyba że się po DHCP nie dogadują.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 190
  • 0

Własny router + ONT zamiast FunBox 3.0

Przepraszam za tak głupie pytanie ale po co zmienia sie routery i zakałda sie ont?? 

Zmienia to prędkośći pingi?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Własny router + ONT zamiast FunBox 3.0


@Fade1224napisał(-a)

Przepraszam za tak głupie pytanie ale po co zmienia sie routery i zakałda sie ont?? 

Zmienia to prędkośći pingi?


Funbox ma bardzo ubogie opcje. Niektórym nie wystarcza to, co oferuje. Jeśli pytasz, to znaczy że tobie wystarczy to co jest w FB.