Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

Pirenej - to wg ciebie gdzie najlepiej kupować routery wifi ?

A jaki model routera z gniazdkiem na światłowód uważasz za dobry ? . Gdy 1 IX  był u mnie technik orange i podłączał FB3 to zrobił to kablem ethernet z ont do portu eth1 w FB3

Pytał mnie czy chciałbym mieć bezpośtednie połączenie światłowodem FB3 z gniazdkiem w ścianie .Powiedziałem mu wtedy tego nie chcę . Teraz się tylko zastanawiam , czy mogę ewentualnie sam połączyć FB3 z gniazdkiem optycznym nie uszkadzając sobie wzroku ?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2084
  • 7667
  • 31

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

Nie zaglądaj w gniazdka i w patchcord optyczny. Dla większej pewności odłącz sprzęt od prądu, pamiętaj jednak, że w światłowodzie od strony ulicy nadal "zieje" sygnał z OLT. Powiadają, że jest to klasa promieniowania nieszkodliwa dla oka, ale to dobrze, że chcesz zachować ostrożność. Jeżeli mimo wszystko się obawiasz, to najlepiej nie ruszaj nic. Tak jak masz jest dobrze.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13002
  • 53408
  • 620

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

@abcd  routera z gniazdem optycznym z rynku nie uruchomisz na usłudze zamiast FB. Tylko z ONT zewnętrznym od Orange uruchomisz net z routerem z wejściem WAN i obsługa VLAN-ów. 

Z TV będzie spory problem

To zabawa dla znających się


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2072
  • 11684
  • 52

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange


@abcdnapisał(-a)

Pirenej - to wg ciebie gdzie najlepiej kupować routery wifi ?

A jaki model routera z gniazdkiem na światłowód uważasz za dobry ? . Gdy 1 IX  był u mnie technik orange i podłączał FB3 to zrobił to kablem ethernet z ont do portu eth1 w FB3

Pytał mnie czy chciałbym mieć bezpośtednie połączenie światłowodem FB3 z gniazdkiem w ścianie .Powiedziałem mu wtedy tego nie chcę . Teraz się tylko zastanawiam , czy mogę ewentualnie sam połączyć FB3 z gniazdkiem optycznym nie uszkadzając sobie wzroku ?


Czytając takie posty, ręce opadają... 

Jak się kompletnie nie znasz, to zdaj się na instalatora, zamontuje FunBox i podłączy do światłowodu, router z wolnego rynku nie podstawisz, bo wkładką nie autoryzuje się u operatora, tyle w temacie 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13002
  • 53408
  • 620

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

Zauważyłem ostatnio dziwną tendencję do stawiania własnych routerów. 

Im operator dzierżawi lepsze możemy/routera, tym więcej początkujących od pytania o własny sprzęt zaczyna składanie zamówienia na usługę. 

Rozumiem ludzi, którzy są sieciowcami i naprawdę tematykę mają w małym palcu. Aby się nie trudzic proszą o podpowiedź tych, którym się udało. 

Amatorzy jednak nie powinni się za takie rzeczy brać, bo później frustracja i 110 pytań do...... 

To jakbym kupował auto i od razu chciał wymieniać silnik na mocniejszy do jazdy po mieście... Jakoś tego nie rozumiem... 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

Jeśli stawiam własny router i własną kartę WiFi obsługujące wi-fi 6 to mam po wifi taki sam speed test jak po kablu sieciowym. Gdybym korzystał z FB3 i karty WiFi wbudowanej w trzyletniego laptopa i zgodnej tylko ze standardem AC WiFi 5 tej korzyści bym nie miał .


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13002
  • 53408
  • 620

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

@abcd  Ok, a że tak zpytam po co Ci speedtest na maxa?  Uzasadnij potrzebę chociażby 600Mb/sek po wifi? Wiemy jak kapryśne i nieprzewidywalne jest...

Jeśli to sztuka dla sztuki......,

Sądzę że prawdziwy sieciowiec unika wifi jak tylko może, skoro ma sieć LAN

Jeśli nie ma kabli.............znaczy jest nieprzygotowany do "mania" szybkiego netu 

To moja własna opinia 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1653
  • 8182
  • 64

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange


@gorzki415napisał(-a)

Ehhh.... No to chyba tyle z mojego misternego planu, w najgorszym wypadku zrezygnuje z telewizji od orange bo nie jest to jedyny dostawca telewizji u mnie w domu.


Na szczęście możesz wybrać dekoder 4K Stream i nie martwić się konfiguracją telewizji na własnym sprzęcie.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2072
  • 11684
  • 52

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange


@abcdnapisał(-a)

Jeśli stawiam własny router i własną kartę WiFi obsługujące wi-fi 6 to mam po wifi taki sam speed test jak po kablu sieciowym. Gdybym korzystał z FB3 i karty WiFi wbudowanej w trzyletniego laptopa i zgodnej tylko ze standardem AC WiFi 5 tej korzyści bym nie miał .


Kolejny post nie poważny, te prędkości po wifi są nawet na wifi5 wystarczające i nie potrzeba lepszego routera, FunBox3 wystarczy, teraz dają FunBox 6, ten ma wifi6, realnie te prędkości co w testach, nie uzyska się, jedynie można znajomym pokazać, inna sprawa, żeby utrzymać 1Gb/s potrzeba mocny komputer, co nie jest takie oczywiste u klientów, znam to z autopsji, bo nieznający się, myślą, że jak dobra grafika i procesor w komputerze, to on nawet 2Gb/s pociągnie, oj niestety nie pociągnie 😄


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5498
  • 22134
  • 181

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange


@abcdnapisał(-a)

Z tego wszystkiego co napisano w tym wątku wynika , że nie można z terminala optycznego na ścianie przeciągnąć kabelka światłowodu do własnego routera

...


To nie wynika z tego co napisano w tym wątku, tylko z oficjalnej polityki Orange. Ta polityka ma swoje mniej lub bardziej obiektywne uzasadnienie, a sam temat jest jednym z najczęściej wałkowanych na tym, samopomocowym skądinąd, forum. Zanim zacznie się odgrzewać te kotlety, warto poczytać co w innych wątkach na ten temat już napisano, razem z tym co pozostało między wierszami i naprawdę, bicie piany niczego w tej kwestii nie zmieni.

Rada ogólna: jeśli zadałeś to pytanie, to znaczy że to nie jest rozwiązanie dla Ciebie.

Egzegeza: gdyby to było rozwiązanie dla Ciebie to, na podstawie wszystkich dostępnych informacji, już wiedziałbyś co zrobić. Skoro nie wiesz i pytasz, to znaczy że najlepiej zrobisz pozostawiając operatorowi wolną rękę.