Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

@gorzki415  płacisz za wybraną usługę i za najem FunBoxa wszystko na jednej fakturze.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange


@gorzki415napisał(-a)

Czyli jak to finalnie wygląda z ont i routerem. Czy jeśli poproszę o ONT to dostane i tak oba, czy mogę z routere zrezygnować ?


Dostaniesz zestaw, ONT i FunBox6. 

Z tego co piszesz nie ogarniasz sprzętu i pewnie konfiguracja będzie ponad twoje siły. 

Więc zapytam wprost... Po co ci własny router? 

Bo FunBox jest bez problemowy i gotowy do działania zaraz po instalacji😎

Na koniec... Orange TV nie na każdym routerze działa i FunBix6 jest wymagany. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 57
  • 0

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

Nie miałem nigdy doczynienia z konfiguracją czy budową sieci swiatłowodowej. Zwykłe sieci już mi sie nie raz zdarzało konfigurować, a nie chce routera od orange bo już miałem doczynienia z nim plus z racji na budowę sieci działałby on jako ont tylko.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

@gorzki415  przy zgłoszeniu mówisz że FunBox będzie docelowo w innym miejscu i by dali ONT, bo specyficzne masz wymagania, których FunBox nie pozwala konfigurować, bo jest okrojony soft czy zablokowany przez Orange 😎

Tak na marginesie sieci światłowodowej się nie konfiguruje, ONT ustawia instalator i tyle, tam nic nie po grzebiesz i konfiguracji co zaciągnie nie zapamiętasz 😃


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 57
  • 0

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

Dobra, dzięki za pomoc

 

Ostatnie pytanie, telewizja po światłowodzie nie wymusza obecności funboxa?

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

@gorzki415  i tu właśnie zaczynają się schody, o ile konfiguracja samego neta na własnym sprzęcie jest prawie bezproblemowa to już usługa tv to wyższa "szkoła jazdy", niekiedy nie do ogarnięcia w ogóle, z FB jest bezproblemowa ale na własnym sprzęcie... poczytaj tematy które podlinkowałem na początku (tam też są opisane "przygody" kolegów z usługą tv).


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 57
  • 0

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

Ehhh.... No to chyba tyle z mojego misternego planu, w najgorszym wypadku zrezygnuje z telewizji od orange bo nie jest to jedyny dostawca telewizji u mnie w domu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 193
  • 655
  • 0

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

Z tego wszystkiego co napisano w tym wątku wynika , że nie można z terminala optycznego na ścianie przeciągnąć kabelka światłowodu do własnego routera , takiego który ma gniazdko

takie jak FB3 od spodu ? Czy w elektromarketach nie ma routerów z gniazdkiem do bezpośredniego podłączenia

kabelka światłowodu  , czy są takie , tylko orange nie pozwala takich stosować ?!


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2133
  • 7881
  • 32

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange

Weź sobie usługę jaką chcesz, z zadbaniem o ONT zewnętrzny. Później sobie to zmienisz tak jak będziesz chciał i umiał. Ja tak zrobiłem. Przez jakiś czas był Funbox, a potem postawiłem własny router, a Funbox powędrował do szuflady. Jest jako rezerwa, do natychmiastowego drop-in-replacement, w razie awarii mojego routera.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2133
  • 7881
  • 32

Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange


@abcdnapisał(-a)

Czy w elektromarketach nie ma routerów z gniazdkiem do bezpośredniego podłączenia

kabelka światłowodu  , czy są takie , tylko orange nie pozwala takich stosować ?!


Raczej nie, ale "elektromarket" to z gruntu złe miejsce na takie zakupy. Toster, odkurzacz, suszarka, golarka, jak się zepsuje i na gwałt sprzęt potrzebny, to i owszem, jak blisko. Ale nie router i nieważne czy z gniazdkiem optycznym, czy bez.