Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Uziemienie linii

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Uziemienie linii

Witam,

Zamówiłem ostatnio Neostrade + utrzymanie linii, ponieważ nie mam linii telefoniczej podpiętej do swojego domu. Dzisiaj byli technicy i powiedzieli jak to bedzie wyglądało, wskazałem gdzie ma linia byc przymocowana do budynku itp. wspomnieli również o uziemieniu od tego gniazka.

 

I tu moje pytanie,

jak wyglada to uziemienie, mówili ze bedą wbijac je w ziemie, tylko zastanawia mnie czy nie uszkodzą kostki ulozonej wokół domu.

I jak wygląda cała instalacja linii oraz neostrady, moze was zrozumiem bardziej.

 

Z góry dziękuje za odpowiedz,

pozdrawiam serdecznie,

Andrzej.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Uziemienie linii

Jeżeli chcesz zobaczyć jak wbija się sondy uziemiające zajrzyj tutaj https://youtu.be/tTNVpwh2McA ...pierwsze 15sec

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Uziemienie linii

Byłbym bardzo wdzięczny na zdjęcie jak to wygląda u Was. To by wiele pomoglo

 

 


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Uziemienie linii

Witaj @dajmer

Z tego co wiem, musi być wbita sonda uziemiająca. Co do uszkodzenia kostki, kwestia dogadania. Kilka kostek i tak trzeba usunąć, ponieważ pod nimi trzeba poprowadzić przewód uziemiający sonda/gniazdo. Kostkę można później ponownie ułożyć na swoje miejsce...

Co do instalacji neo, z tego co zrozumiałem, linia napowietrzna, czyli specjalny przewód z linką nośną, od słupa do ściany budynku. Później skrzynka przyłączeniowa...dalej kabel w korytku lub przez ścianę do budynku...

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Uziemienie linii

To już kwestia dogadania się z technikami.
Anonim

Nie dotyczy

Uziemienie linii

Jak przypilnujesz to nie uszkodzą nic, kostki da się wyjąć i po wbiciu uziemnienia jakoś je na powrót ułożyć by nie było tego widać.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Uziemienie linii

Jeżeli chcesz zobaczyć jak wbija się sondy uziemiające zajrzyj tutaj https://youtu.be/tTNVpwh2McA ...pierwsze 15sec

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 8
  • 0

Uziemienie linii

Czy ta usluga jest w cenie podlacza?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Uziemienie linii

No proszę co za solidna firma że linię uziemia u klienta 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Uziemienie linii

@puzji uziemienie wykonuje właściciel linii. Do gniazdka abonenckiego właścicielem linii jest operator. Pytanie tylko, jaki masz teren, aby sonda działa prawidłowo. Jeżeli wychwycą, że po wbiciu sądy uziom jest nieprawidłowy, to może będą chcieli przerzucić koszty.
Inna sprawa, że nie spotkałem się z uziemieniem linii telefonicznej na działce klienta. Najczęściej uziemienie wykonuje się do instalacji przyłącza elektrycznego. Wtedy klient wykonuje takie uziemienie na własny koszt.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 8
  • 0

Uziemienie linii

Ale slupy po ktorych ida kable ida droga publiczna. Nie jest wiec w mojej kwestii ich uziemianie.