Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Utrata pakietów między 18-23


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 34
  • 1

Utrata pakietów między 18-23

Cześć,

przez 2 lata miałem światłowód 600mb, wszystko było idealne. Skończyła mi się umowa i z racji na teoretycznie dużo lepszą ofertę konkurencji zmieniłem dostawcę. Niestety na nowym światłowodzie popołudniami zaczęły występować duże utraty pakietów w grach i skoki pingu. Korzystając z możliwości odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni zrobiłem to i wróciłem do orange jako nowy klient (nowa umowa, nowy funbox). Ku mojemu zdziwieniu na orange zaczęło się dziać to samo, od 18 do około 23 skoki pingu i utrata pakietów, prędkość też często spada poniżej 600mb, mimo że wcześniej przez 2 lata cały czas trzymało mi nawet ponad te 600. Ma ktoś może pomysł o co może chodzić i jak sobie z tym poradzić ?

Z góry dzięki.

13 ODPOW. 13

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2114
  • 11891
  • 54

Utrata pakietów między 18-23

Korzystasz z Wi-Fi czy kabla LAN? 

W grach bywa różnie i nikt ci nie zagwarantuje idealnych parametrów, dużo zależy od tras, te godziny co podajesz są najbardziej oblegane przez graczy i wina może być na serwerach, sprzęt też ma wpływ na parametry i szybkość łącza. Zrobić certyfikowany test szybkości internetu, tył napiszę bo nic prawie nie zamieściłes, zgadywać nie lubię. 


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2436
  • 10095
  • 91

Utrata pakietów między 18-23

Cześć @Kirk 

Może być taka sytuacja, że sieć światłowodowa w Twojej miejscowości jest przeciążona w tych godzinach ze względu na dużą liczbę osób, które w tych godzinach korzystają ze światłowodu.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 34
  • 1

Utrata pakietów między 18-23

Tylko i wyłącznie po kablu. 

Ja rozumiem, że nikt mi nie zagwarantuje idealnych parametrów ale jakoś przez 2 lata nie było problemów. Więc chyba jakoś się dało, nie wiem, może jako nowy klient połączony jestem pod inna rozdzielnię czy coś ? To chyba nie jest duży wymóg, żeby prawie w 2024 pograć płynnie online, znajomi na radiówkach nie mają takich problemów...

Dochodzi do tego, że gorzej się gra niż jak kiedyś miałem 80mb po miedzi.

Co do sprzętu to nie wiem co on ma do rzeczy, gdyby to od niego zależało to chyba ciągle byłby problem, a nie tylko wieczorami.

Test zrobię jutro, o tej godzinie internet chodzi idealnie, w tym problem.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2114
  • 11891
  • 54

Utrata pakietów między 18-23

Światłowód ma stałe parametry i tu problemów nie będzie, ale trasy się zmieniają i na pewno są inne niż dwa lata temu, obstawiam że graczy przybyło i dlatego te problemy masz, na to lekarstwa nie ma. 

PRO Speed Test - pomiary jakości usługi dostępu do Internetu


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 34
  • 1

Utrata pakietów między 18-23

Ale ten światłowód działał idealnie dosłownie miesiąc temu, przecież napisałem w pierwszym poście czarno na białym jak sytuacja wygląda. Co ma do tego ilość graczy, inne osoby w tym samym lobby nie mają tego problemu. Jak ma nie być na to lekarstwa skoro to nie jest wina moja, gry tylko orange.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2114
  • 11891
  • 54

Utrata pakietów między 18-23

To zrobić certyfikowany test, dałem link, w panelu administracyjnym FunBox 6 można podejrzeć parametry światłowodu, wypada to wrzucić. Szklanej kuli nie ma i nie zgadnę co ci się dzieje, można zgłosić usterkę FunBox i ci go wymienią.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 34
  • 1

Utrata pakietów między 18-23

Ostatnie pytanie. Jest jakaś szansa, że na tej infolinii "przepną" mnie na jakąś inna rozdzielnię, np na tą co byłem na poprzedniej umowie czy coś takiego ? Zdarzały się takie sytuacje ?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2114
  • 11891
  • 54

Utrata pakietów między 18-23

@Kirk to nie era miedzi i rozdzielni nie ma, zresztą nic to by nie zmieniło, jedynie zmiana lokalizacji mieszkania.

Tak na koniec, internet działa prawidłowo, te godziny są dla graczy coś wypisał i musisz to zrozumieć, wszyscy mają takie problemy z grami, niektórzy nawet cały czas, więc nie narzekaj, jak ci to nie pasuje, to skargę do Orange napisz, niestety tylko listownie można, @ nie ma od dawna. 

Ja tam gram w szachy i cały dzień szybko jest, czasówki wygrywam, bo zagraniczni mają słabsze łącze. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13377
  • 54830
  • 648

Utrata pakietów między 18-23

@Kirk  przypadek, lub nowe zasoby 

Jest możliwość,że nowo przydzielone zasoby mają problem techniczny

Szczerze? Problem nie do ruszenia bez przychylności techników, którzy w tym zobaczą utrudnienie i sprawdzą coś w górę sieci.

Obym się mylił 

Jeszcze pytanie. To sieć Orange, czy tylko usługa na sieci innego operatora? Może jeszcze być ten drugi przypadek, że coś się porobiło we konfiguracji po przejściu do konkurencji...

 

________________
* Edytowałem wpis na prośbę autora – moderator Michał