Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Uszkodzenie trudnousuwalne Neostrada. Co teraz? Chcę aby internet zaczął działać.

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 51
  • 0

Uszkodzenie trudnousuwalne Neostrada. Co teraz? Chcę aby internet zaczął działać.

Witam.

Zwracam się z prośbą o pomoc. Dnia 28.08.2024  w godzinach wieczornych przestała mi działać Neostrada. Funbox 2.0 zresetowałam jednak to nic nie dało. 29.08.2024 zgłosiłam usterkę do Orange, tego dnia dostałam informację, że mam zgłosić się do dowolnego Salonu Orange co uczyniłam i dostałam drugie urządzenie. Niestety to również nie pomogło, dalej nie było dostępu do internetu. Sprawa została przekazana dalej i dnia 30.08.2024 odbyła się wizyta technika, który stwierdził, że problem nie występuje u mnie w domu, a prawdopodobnie coś się wydarzyło z kablem. 03.09.2024 miała odbyć się kolejna wizyta technika, tym razem nie u mnie w domu, a kawałek dalej w miejscu gdzie jest skrzynka z kablami (nie wiem jak nazywa się to fachowo). Po tej wizycie zmienił się status na "Zmieniono termin naprawy na 2024-09-12" z wzmianką, że do dnia 12.09.2024 usługa ma być naprawiona. 04.09.2024 status zmienił się na "Technik zajmuje się zgłoszeniem" i kolejna zmiana nastąpiła 06.09.2024 "Technik zajmuje się zgłoszeniem" oraz później "Uszkodzenie trudnousuwalne" i od tego czasu nie ma żadnej zmiany w historii zlecenia jak i nie ma żadnego kontaktu z nami. Minął 12.09.2024 do którego usługa miała zostać naprawiona jednak dalej nie działa. Pocztą pantoflową po powrocie z Urlopu dowiedziałam się, że w dniu w którym technicy byli przy słupie sąsiad z nimi rozmawiał i uzyskał nieoficjalną informację, że kabel jest przerwany w 4 miejscach i technicy sami nie mogą podjąć decyzji o naprawie, a Pan Kierownik. Jednak ja żadnej takiej informacji oficjalnie nie dostałam tak jak pisałam wyżej. 

Orange wystawiło fakturę, na którą złożyłam już reklamację w celu jej obniżenia bo od 29 sierpnia mają zgłoszoną usterkę więc jakim prawem mam płacić pełną kwotę za usługę, która nie działa? W reklamacji zaznaczyłam również, że jeśli usługa nie zostanie dalej naprawiona to proszę o zaprzestanie pobierania płatności za usługę która nie jest dostarczana. Dodam, że oprócz Neostrady posiadam jeszcze 4 numery komórkowe w abonamencie. 
Dzwoniłam w sobotę na infolinię Orange bo chciałam się dowiedzieć jakichkolwiek informacji w mojej sprawie, jednak konsultantka nie potrafiła udzielić żadnych informacji na ten temat. Jedynie była zdziwiona faktem, że nie mam żadnych informacji od Orange. Powiedziano mi, że sprawa zostanie przekazana wyżej z prośbą o kontakt do mnie. Dodatkowo w dniu dzisiejszym udałam się do Salonu Orange gdzie konsultantka również nie potrafiła mi udzielić żadnych informacji w mojej sprawie, ani dać kontaktu do jakiejkolwiek osoby, która mi takich informacji udzieli. Co jest dla mnie niezrozumiałe bo w żaden sposób nie można dostać żadnych informacji NIGDZIE. Do wystawienia faktury i płatności Orange jest pierwsze, ale gdy wystąpił problem to każdy umywa ręce i nie chce udzielić żadnej informacji. Jeśli chciałabym zerwać umowę w związku z tym, że usługa nie działa nie z mojej winy to zapłacę karę - gdzie tu sens?! Najważniejsze przy rozmowie w Salonie jak i na infolinii były propozycje przedłużenia umowy telefonu komórkowego lub wybranie internetu mobilnego zamiast Neostrady - tylko pytanie czy ktoś za mnie będzie płacił te faktury za nie działającą usługę? A może ktoś zapłaciłby karę za zerwanie umowy? 
Bardzo proszę o radę co robić, gdzie się odwoływać bo to przekracza już ludzkie pojęcie. Nie będę ukrywała, że internet jest mi potrzebny do pracy więc nie mogę sobie pozwolić na jego brak, a mobilny pakiet ucieka w momencie. Nie rozumiem jak w XXI wieku dalej człowiek nie może doprosić się jakichkolwiek informacji bo wszystko jest owiane wielką tajemnicą. 

 

Może ktoś już miał podobny problem i potrafi mi coś podpowiedzieć?

 

 

 

__________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13908
  • 57229
  • 691

Uszkodzenie trudnousuwalne Neostrada. Co teraz? Chcę aby internet zaczął działać.

@gosia336  że wszystkim musisz poczekać do zamknięcia zgłoszenia o uszkodzeniu. W opisie powinno być zapisane rozwiązanie umowy.

Masz kontakt do osoby prowadzącej Twoją reklamacją? To ona wnioskuje o sposób jej zamknięcia i załatwia formalności związane z bonifikata m i ewentualnym odszkodowaniem za zerwanie umowy z powodu operatora, 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13908
  • 57229
  • 691

Uszkodzenie trudnousuwalne Neostrada. Co teraz? Chcę aby internet zaczął działać.

@gosia336  znam to określenie. 

Trudno usuwalne to takie, którego albo nie da się usunąć z powodów technicznych i administracyjnych, albo się po prostu nie opłaca naprawić. 

Nie opłaca, to nie znaczy nie da rady, albo operator nie chce ..

To kwestia czasem kosztów, bo np odtworzenie uszkodzonej kanalizacji czy wymiana kablu kosztuje kilkadziesiąt tysięcy zł i oo prostu dla 3 klientów się to nie bilansuje finansowo.

Trudno usuwalne to takie, w którym np nie ma zgody właściciela posesji tranzytowej dla kabla na wejście techników. To takie, gdzie nie da rady obejść inną trasą miejsca uszkodzenia.

Wydaje mi się, że nigdzie nie uzyskasz pełnej informacji o dalszym ciągu naprawy, a zgłosi się do Ciebie ktoś od operatora proponując alternatywę, czy wręcz rozwiązanie umowy. Najgorsze jest to, że operator już nie idzie w stronę naprawy wycofywanie infrastruktury miedzianej i to również jest brane pod uwagę...

Według mnie przy przecięciu w kilku miejscach kabla miedzianego ( zależy jakiej jest grubości i rodzaju) ciężko może być z naprawą...

Co do kosztów i faktur, zażądaj korekty ze względu na niedziałanie usługi 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1761
  • 6173
  • 70

Uszkodzenie trudnousuwalne Neostrada. Co teraz? Chcę aby internet zaczął działać.

Na forum nie poradzimy, jeśli chodzi o naprawę.

Mimo wszystko nawet jak dzień zgłoszenia usterki był w środku okresu, który obejmowała faktura to zapłaciłbym za nią. Przy następnym fakturach dopiero może być korekta jak naprawią usługę.

Neostrada jest w jakimś pakiecie, czy zupełnie sama z utrzymaniem linii?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 51
  • 0

Uszkodzenie trudnousuwalne Neostrada. Co teraz? Chcę aby internet zaczął działać.

W salonie dostałam radę złożenia reklamacji i wstrzymania się z płaceniem faktury, która jest płatna do 28 września. Jeśli nie będzie odpowiedzi to oczywiście zostanie zapłacone w terminie bo jak się spóźnię to do naliczania odsetek Orange będzie pierwsze. 
Jest neostrada z opłatą za utrzymanie łącza bo nie mam telefonu stacjonarnego + 4 numery komórkowe w abonamencie i faktura jest łączna na wszystko. 

 

Zapomniałam dopisać tylko jedno, że kabel idzie po moim polu co przy wizycie w domu technik wiedział i tutaj problemu ze zgodą na pracę na nim nie byłoby problemu.
Właśnie najgorsze jest to, że nikt nigdzie nie potrafi udzielić odpowiedzi w tym temacie i nie wiem już z kim się kontaktować żeby czegokolwiek się dowiedzieć.
Chyba będę musiała się rozglądać za innym internetem jak tak czytam.. Pozostaje czekanie aż ktoś raczy się odezwać. Mam nadzieję, że nie będzie to trwało miesiącami..

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1761
  • 6173
  • 70

Uszkodzenie trudnousuwalne Neostrada. Co teraz? Chcę aby internet zaczął działać.

Masz archiwalne oferty zapewne niedostępne już dla nowych, ale jakie?

4 telefony sugerują pakiet rodziny.

Już teraz możesz otrzymać propozycję darmowego pakiet internetu mobilnego.

Po opłaceniu faktury i tak później z automatu otrzymasz korektę za każdy dzień nieświadczenia usługi od momentu przyjęcia zgłoszenia usterki. O więcej to można zawsze upominać się, ale to wymaga przekonywującego uzasadnienia pisemnego.

Poszukiwania alternatywy dla Neostrady nie zaszkodzi zacząć od rozpytywania sąsiadów..


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13908
  • 57229
  • 691

Uszkodzenie trudnousuwalne Neostrada. Co teraz? Chcę aby internet zaczął działać.

@gosia336 rozejrzeć się zawsze warto, ale ja bym naciskał na naprawę, a chociaż informację o zakresie prac do wykonania i miejscach uszkodzenia 

Dlaczego? Mam doświadczenie, że nie zawsze opinia techników jest jedynie słuszną...kilka takich dziwnych uszkodzeń udało się naprawić poprzez nasilenie do służb technicznych...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2705
  • 9891
  • 52

Uszkodzenie trudnousuwalne Neostrada. Co teraz? Chcę aby internet zaczął działać.

@gosia336 jedyna możliwość żeby się dowiedzieć co i jak to rozmowa z technikiem jeśli pojawi się auto z logiem Orange w Twojej okolicy. Opis w zgłoszeniu wskazuje że sprawa nie jest prosta. Zapewne trzeba wymienić spory odcinek kabla lub poprawić złącza. Do tego trzeba zaangazować kilku ludzi. Technicy uszkodzeniowcy przeważnie działają w pojedynkę. Monituj sprawę i przypominaj się konsultantom na infolinii. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 51
  • 0

Uszkodzenie trudnousuwalne Neostrada. Co teraz? Chcę aby internet zaczął działać.

Niestety ale mieszkam w takim miejscu gdzie najlepiej działała neostrada. A sąsiadów dużo nie ma i tu jest problem. 

 

Ciężko zobaczyć auto technika patrząc na to, że nie mieszkam w mieście i też nie jestem w domu 24/7. A jednak nie o to chodzi żeby człowiek śledził kogoś tylko Orange powinno udzielić informacji bo jednak usługa jest ich. Tak jak piszesz jutro będę dzwonić znowu na infolinię jeśli nikt się nie odezwie sam. Można zrozumieć, że uszkodzenie jest trudne do usunięcia ale ten brak informacji naprawdę działa na nerwy. 
Serdecznie dziękuję każdemu za wiadomość w mojej sprawie 🙂 

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 51
  • 0

Uszkodzenie trudnousuwalne Neostrada. Co teraz? Chcę aby internet zaczął działać.

Niestety usterka nie zostanie naprawiona. Ma być do mnie telefon później z propozycją rozwiązania ale u mnie internet mobilny nie sprawdzi się bo działał dużo gorzej niż Neostrada więc zostaje tylko rozwiązanie umowy. 
Dam znać co zostało mi zaproponowane wieczorem. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13908
  • 57229
  • 691

Uszkodzenie trudnousuwalne Neostrada. Co teraz? Chcę aby internet zaczął działać.

@gosia336  czyli scenariusz się sprawdził...szkoda, że nie naprawili...

Masz umowę terminową?