Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telia - problemy z pingiem


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32707
  • 38350
  • 1384

Re: Telia - problemy z pingiem

I znów to gra słów. Orange nie reklamuje się jako sieć nr 1 dla graczy. Trzeba czytać co to oznacza. Sieć nr 1 dotyczy sumy liczby klientów mobilnych i stacjonarnych. I wszystkie dane to potwierdzają - bo nikt nie ma takiej wielkiej sieci stacjonarnej. Hasło "Orange Love Gamers" dosłownie nic nie znaczy. Bo co znaczy kocha?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

https://prnt.sc/jp70g8 - czy aby na pewno tylko gra słów? Tam są 4 inne teksty z bredniami, pokazałem tylko to pierwsze.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32707
  • 38350
  • 1384

Re: Telia - problemy z pingiem

Nie widzę tam słowa konkretów.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Masz wyraźnie napisane. Orange już nie mogło wyraźniej napisać.

 

Tu też nie widzisz konkretów? http://prntscr.com/jp73dg

 

Nawet jest napisane coś przeciwnego do Twoich słow odnośnie stacjonarki/mobilnego 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32707
  • 38350
  • 1384

Re: Telia - problemy z pingiem

A na speedtescie do serwera Orange w Polsce masz więcej niż 10 ms?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

''Możesz grać i pobierać dane bez ograniczeń'' - nie, nie mogę grać bez ograniczeń bo gra która wymaga 3kb/s przesyłu potrafi mulić, właśnie dlatego że węzły Orange mają problemy z wysyłaniem nawet pojedynczych pakietów 64 bitowych. W skrócie - są mega przeładowane i nie nadają się do gier, stremowania lub jakiejkolwiek akcji wymagającej stabilnego i ciągłego łącza.

 

A tutaj masz speedtest do miasta 40km ode mnie. Najbliższy serwer. Ping zdecydowanie przekraczający 10 😉

 

 

Nikt tam nie napisał że poniżej 10ms jest tylko do Orange 😉

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32707
  • 38350
  • 1384

Re: Telia - problemy z pingiem

Znów mi ktoś napisze, że traktuje ludzi jak idiotów, ale ja czytam co jest a nie jak powinno być. Słowa "bez ograniczeń" dla mnie dotyczy tylko i wyłącznie braku limitu danych ani też ograniczeń jeśli chodzi o porę dnia/tygodnia czy brak lejków po stronie operatora. "Nasz ping" - ping do cześci za którą odpowiada operator.

Ps. To jest serwer Orange w Częstochowie? Czy najblizszy serwer?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Jesteś bardzo stronniczy i każdy nie pracujący w Orange powie Ci że nie masz racji. Wszystko jest napisane jak byk. Mi mówisz żebym dopłacał do vpn. A może drugi samochód też powinienem kupić w razie awarii? Albo drugi komputer? Nigdy wcześniej nigdzie nie słyszałem by ktoś napisał klientowi '' kup vpn''. Idąc Twoim tokiem rozumowania, jeśli popsuje Ci się laptop albo kamerka/wifi/screen nie będzie działał tak jak powinien  i będzie uszkodzony, to też w serwisie Ci powiedzą ''kup nowy'' ?

 

Orange wyraźnie pisze i zachwala jaki to światłowód cudowny dla graczy a Ty i tak napiszesz że ''brak konkretów''. Czyli co - jeśli ktoś Ci powie brednie jak ''GT 1030 to bardzo dobra karta dla graczy i wszystko ładnie ciągnie i nic nie ścina i działa w 60 fps'' to też powiesz ''brak konkretów, gra słowami, nic tu nie jest napisane że będzie śmigać'' ?

 

Jak już pisałem, jesteś bardzo stronniczy. Ja rozumiem że masz bronić Orange, ale bez przesady, bo nie tylko ja mam problemy z grami, yt,streamami i innymi zasobami internetu, jest wiele osób i wiele osób z łatwością potwierdzi moje słowa, ale drogi Piotrku i tak napiszesz wszystkim ''kup vpn''. Ok kupie vpn ale w takim razie czemu mam płacić Orange za coś czego nie używam?

 

EDIT: To jest najbliższy serwer.

 

Tutaj masz dla porównania ten sam serwer, speedtest dostawcy światłowodowego który szanuje klientów i graczy: https://prnt.sc/jp7a5e

 

Niestety, jestem skazany na Orange bo inny światłowód póki co do mnie nie dochodzi.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32707
  • 38350
  • 1384

Re: Telia - problemy z pingiem

Na całym świecie to normalny standard jeśli łącze operatora nie wyrabia. Tak samo jak wiele osób szuka innych routerów niż ten "oficjalny" z Orange.

Ps. Porównywanie z małym operatorem zawsze będzie mniej korzystne. Efekt skali.

Ps.2. co do stronniczości. Sam mnie pytasz o zdanie. Ja nie napisałem że w Orange "jest super". Po prostu nie widzę perspektywy na szybkie zmiany. Czy proponowanie alternatywnych rozwiązań jest złe? To już każdy może sobie ocenić.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Vpn jest dla osób ze słabym połączeniem adsl/vdsl, gdy linia jest kiepska, albo wireless. Zwykle vpn używa się gdy prędkość internetu jest niska a sam internet jest tani, wtedy ludzie pozwalają sobie na vpn bo i tak im to aż tak drogo nie wyjdzie.

 

Ja mam 80zł za światłowód. Nie stać mnie by płacić dodatkowo co miesiąc za vpn, tak samo jak nie stać mnie na drugi dobry komputer.

 

Gdyby światłowód Orange kosztował 40zł (czyli tyle ile powinien, biorąc pod uwagę jakość) to nie ma problemu. Niestety żyjemy w Polsce i zwykły Polak nie zarabia 2000 euro miesięcznie. Za internet kosztujący 80zł miesięcznie, jak na Polskie warunki, to nikt o żadnym vpnie pisać nie powinien a sam internet za tą cenę powinien być nie tylko do poczty i pudelka.pl