Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telia - problemy z pingiem


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

@Gatts  Jakim cudem masz 0 ms do Wrocławia i Poznania i tylko 15 do Hamburga? ;>


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4113
  • 56

Re: Telia - problemy z pingiem

Ty powinieneś mieć tak z łodzi do warszawy 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Noooo raczej tak, dlatego zdziwiłem się że ma 0 ms bo przecież z Wrocławia do Poznania jest kawałek i ping powinien być z 5 jak na standardy Orange.

 

@Gatts  jak udało Ci się u nich wywalczyć takie coś? 😛

 

@-brtk-  Może też Białystok ma jakieś super połączenie z Warszawą. Do Orange w Warszawie mam 6 pingu... a do Białegostoku 9. Czyli tak jak mówisz - 3 pingu z Białego do Wawy.

 

 

Może u mnie w okolicy mają jakieś kiepskiej jakości niby-światłowodowe kable 😛 Hehe... nie no 😛


Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

Re: Telia - problemy z pingiem

Z jakich powodów jest dla Ciebie ważna różnica ping'a na poziomie 2 ms z Łodzi do Warszawy? Czy są ku temu jakieś racjonalne powody dla których 2 ms ma znaczenie?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4113
  • 56

Re: Telia - problemy z pingiem

@HypsteRT tu 2ms, tam 2ms, a już za granicę nie  wychodziłoby tak kolorowo. Dlaczego ma być gorzej od początku jak może być lepiej? I powinno być lepiej jak na sieć światłowodową przystało? I jak wyjaśnisz różnicę tą między trasą @Gatts a @Banan922? I co z trasą dla tego konkretnego IP? 155.133.231.12 dlaczego trasa idzie za granicę jak serwer jest w Polsce? Widzisz różnicę w pingach między mną a znajomym co ma światło z Orange? https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/Swiatlowod-i-Neostrada/page/19/thread-...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

@HypsteRT  Ja już pisałem że dla mnie to nie aż tak duży problem, ale @-brtk- ma sporo racji, i skoro jestem klientem i płacę tyle samo pewnie co @Gatts to po prostu jestem ciekawy jak to u Was działa i to przecież logiczne że pytam.

 

@-brtk-  Również pisał że jest zainteresowany Waszym światłowodem więc też ma prawo zapytać 😉

 

http://prntscr.com/ikeu9z - takie pingi są dobre i dość stabilne. Gatts miałby pewnie te 7 ms mniej a to już daje poziom właśnie najlepszych sieci lokalnych w Polsce, ale to dlatego właśnie że w Polsce ma 0 ms 😉

 

 

EDIT: Ciekawostka 😛 Jeszcze kilka dni temu pisałem że telia oszukuje i daje 20 pingu z kapelusza np do Twitch.tv... dzisiaj przetestowałem i zobaczcie ping - jest taki jak na ich looking glass, już nie ma 190 ms

 

http://prntscr.com/ikf8i6

 

W końcu mają normalny ping. Hamburg bardzo niski bo 18, 102 do Nowego Jorku i 124 do Chicago to jest bardzo wysoki poziom. Gdyby tak się utrzymało i nie byłoby utraty pakietów to Orange faktycznie mógłby mianować do sieci nr 1. Pozostaje jeszcze trasa przez Niemcy do Polskich serwerów.... 😞


Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

Re: Telia - problemy z pingiem

Kochani, nie naciskajcie proszę, bo też nie jestem upoważniony do udzielania szczegółowych informacji.

 

Miejcie na uwadze to, że nie jesteśmy operatorem, który jak lokalna kablówka w Białymstoku ma kilkaset klientów, ale jest  ich znacznie więcej i topologia sieci jest mocno skomplikowana, dlatego takie porównania niestety nie zgodzę się, że są do końca trafione.

 

Do optymalizacji tras ruchu nasi inżynierowie podchodzą bardzo rozsądnie. 2ms jest bez wpływu dla klienta, który łączy się z Łodzi do Warszawy, ponieważ obydwaj mają dobre, a nawet bardzo dobre wyjście "na świat", ale cała architektura jest zrealizowana tak, żeby każdemu z nich wszystko wyśmienicie działało. Węzeł warszawski też trzeba liczyć się z tym, że jest największy, mamy tu najwięcej klientów więc i ta część jest zorganizowana inaczej niż klienta w Łodzi czy w Katowicach.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

@HypsteRT

 

Zobacz - http://prntscr.com/ikf8i6

 

Pierwszy raz widzę tak dobry ping do twitch.tv od 2 lat. Nie wiem co się stało ale super i fajnie żeby się utrzymało. Tak to właśnie powinno wyglądać 😉


Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

Re: Telia - problemy z pingiem

Zgoda, ale przecież kilka dni temu pisałem, że prace trwają i nie zasypujemy gruszek w popiele 🙂 Ma nadzieję, jestem przekonany, a raczej pewien, że za tydzień-dwa powiecie, że nie ma nic lepszego niż Orange Światłowód! Przede wszystkim w kontekście graczy.

 

PS. Proszę już mnie dziś nie wywoływać do tablicy, bo w CC zacznę umieszczać dyrektora, żeby mi zaliczył ten czas 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Wiem, i też mówiłem że widać poprawę, ale dzisiaj bardzo pozytywnie zostałem zaskoczony. Ping przez inne trasy telii również się poprawił. Nie wiem czy upomnieliście tego operatora czy się dogadaliście ale super że zadziałało.

 

Jeśli ping ma być taki jak teraz to nawet 6-7 ms na wyjściu w Warszawie nie jest dla mnie żadnym problemem.