Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telia - problemy z pingiem


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4113
  • 56

Re: Telia - problemy z pingiem

Ta.. Ja kiedyś na TP jak miałem do 1Mb/s net, miałem 1ms do warszawskich serwerów w trybie fast.. 😉 Wszystko zależy od konfiguracji. Po przejęciu przez Orange, ping stawał się coraz to gorszy. Jak znajdę taki serwer, który leży w Warszawie a ktoś z Orange po światłowodzie ma do niego po 30-40 pingu, to wkleję tu IP, na pewno któreś z Valve'owskich serwerów CSGO.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

@-brtk-  Szczęściarz 😛  Ping na świat też pewnie miałeś dużo lepszy.

 

Też to zauważyłem że 10 lat temu pomimo kiepskich prędkości pingi były lepsze... sieci jakoś się lepiej dogadywały i każdy peerował z każdym, nie było takich problemów jak dzisiaj. Może dlatego że kiedyś ludzie mieli te 512kbps i ping był ważniejszy bo internet nie miał za dużo do zaoferowania. Dzisiaj ludzie mają po 50-100-300-500 mbps i więcej, filmy w 4K itp, więc ping schodzi na dalszy plan i dostawcy zasłaniają się mega prędkościami.

 

W sumie chciałbym chociaż raz zobaczyć reklamę jakiejś sieci w stylu ''mamy super wydajne serwery, nasza sieć jest bardzo rozbudowana, dbamy o najniższy ping podpisując umowy z najlepszymi hostami i węzłami, staramy się współpracować z różnymi dostawcami by osiągnąć jak najlepsze połączenia dla naszych klientów'' zamiast ''super prędkość 500mb za 50zł, błyskawiczne pobieranie, podpisz umowę już dziś''...

 

eh 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4113
  • 56

Re: Telia - problemy z pingiem

Cyferki bardziej działają na mniej obeznane osoby, a że takich jest dużo więcej, to mają z tego lepszy zysk, a jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Zwykły xDSL to może działać różnie bo wiadomo że to inna technologia, ale ŚWIATŁOWÓD zobowiązuje. Nie tylko jeśli chodzi o super prędkości ale także o najniższy ping. Dużo graczy bierze światłowód w nadziei na lepszy ping niż na miedzi, nie dlatego że zamiast 50mbps maja 300 bo to jest tylko dodatek. Ja sam wolałbym mieć 50mbps ale z idealnym pingiem niż 300 z przeciętnym.

 

Sam tak długo trzymałem się właśnie Hyperionu, zanim zdechł w moim mieście, pomimo niskich prędkości i niekiedy problemów technicznych, na szczęscie rzadkich - do gier ten internet był idealny. Grałem w wiele gier i nie miałem żadnych problemów, a jak były lagi to zawsze od hosta. Sam często hostowałem w takich grach jak Killing Floor, Warcraft III i innych i wielu ludzi, nawet z USA chwaliła mojego hosta że dobry ping i brak lagów. A to był tylko 6 mbps internet...

 

Powyższy przykład pokazuje że Polski ping to nie zawsze ping drugiej kategorii. Wszystko zależy od dostawcy.

 

Teraz mam Orange i z prędkości jestem bardzo zadowolony ale jeśli chodzi o gry to był spory zawód. Dlatego cieszę się że ktoś w końcu zwrócił uwagę na ping i zaczynacie coś robić i to się chwali. Teraz jest lepiej.

 

Gdybyście poprawili dodatkowo trasy i pingi to bylibyście dostawcą idealnym.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4113
  • 56

Re: Telia - problemy z pingiem

@HypsteRT obiecane IP serwera, gdzie kolega z Orange swiatlowod ma 54 pingu 155.133.231.12Zrzut ekranu (36).png

batiz ma orange, ja upc.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

http://prntscr.com/ik3cj4

 

Host nie odpowiada na ping, ale po samym pathpingu można sprawdzić jak idą pakiety. Cóż... standard 😞


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4113
  • 56

Re: Telia - problemy z pingiem

Dla porwnania

 

Screenshot_4.png


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

@HypsteRT  Takie pytanie. Dużo Orange by stracił gdyby był podpięty do PLIX-a?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2354
  • 103

Re: Telia - problemy z pingiem

@Banan922 Ja myślę, że gdyby Orange uczestniczył w Open Peeringu w PLIX to jakościowo mógłby tylko zyskać, a finansowo cóż... myślę, że ciężko każdemu z nas rozmawiać o konkretnym rzędzie wielkości.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Witam.

Mam już dosyć sporą przerwę od gier online ale patrząc na ten wątek jestem pod wrażeniem PINGU w UPC bo ewidentnie dużo osób korzystających z usług tej firmy pewnie słało reklamacje ,żeby uzyskać poprawę.

Po prostu w grupie siła więc widać jak operator chce to potrafi poprawić właśnie czas opóźnień w przynajmniej w tej grze.

Po zrzucie ekranu z gry wynika ,że "brtk" ma 14ms ale WinMTR pokazuje ile może wyciągnąć maksymalnego na chwilę obecną.Być może nie długo będę testował łącze innego usługodawcy ,który na początkowym odcinku korzysta połączenia bezprzewodowego do 1GB ze stałym adresem IP.

Jeżeli chodzi o Orange jestem ogólnie zadowolony jednak gdy CP połączy się z Netią to i Pomarańcza będzie miała świetną konkurencję bo łączenie usług jakie tutaj mam jest powodem dlaczego jeszcze tu jestem.Najbardziej nie podoba mi się fakt ,że wszystko trzeba reklamować bo odkąd podpisałem nową umowę a to już trzeci miesiąc idzie to za każdym razem mam zawyżone rachunki i muszę reklamować.

Jak się prezentuje moje połączenie do serwera CS zamieszczam na dole:


PING TEST DO COUNTER STRIKE NA ORANGE FIBER 600Mbits 2018-02-26 21_09_06.png