Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telia - problemy z pingiem


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Telia - problemy z pingiem

Póki co pingi w normie.obraz.png


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Telia - problemy z pingiem

0GFneFX

WZ2YjRW

 

Miałem około 160 pingów przez ostatnie 2 dni do większości serwerów w Europie Zachodniej (z wyjątkiem Wielkiej Brytanii, która miała tam 50ms), wydaje się teraz jest w porządku. Jednak wciąż nie rozwiąże to że dostaję około 20~ ping wyższych niż to co powinienem dostać do większości serwerów, gdy inni dostawcy internetu dostają około 30-40ms tymczasem nigdy nawet nie zobaczę 50. Zwykłem dostawaje około 68 do League, ale teraz spadła do 56ms (co w jakiś sposób nie miało wpływu na ostatnie 2 dni) Serwery Steam były bezużyteczne (160ms), podobnie jak wiele innych stron internetowych. Jak to trwa około 25ms do opuszczenia swoich serwerów jest śmieszne, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że około 2-3 lata temu miałem około 45~ na serwery w Europie Zachodniej, teraz nie mogę tego dostać nawet do Niemiec.

 

Jestem na 20mb / s (13mb / s oops) i chętnie wskakiwałbym na światłowód, ale mój dom czegoś brakuje na mapie, mimo że wszyscy moi sąsiedzi mają do niego dostęp, w tym drugą stronę bliźniak, więc jeśli problem jest prehistoryczne kable, na których się znajduję, chętnie się przestawię, jeśli w końcu zdecydujesz się rozpoznać mój dom. Może nie powinienem zacząć od tego, ale tutaj jest mapa tego, jak okropna jest https://imgur.com/S5kmkkG


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Telia - problemy z pingiem

Już od dawna zauważyłem że zmiana IP ma delikatny wpływ na ping do niektórych serwerów. Wcześniej miałem 41 pingu do lux.valve.net (EU West DotA 2), a po zmianie IP już jest 35 czyli tyle ile być powinno. Widocznie różne IP mają różny priorytet.

 

44gADLqETBmBu0LW9yj42w.png

 

Co prawda 6 pingu różnicy raczej nie da się odczuć, ale jednak taka ciekawostka warta jest wzmianki 😉

 

EDIT: @yesmen Jedyna różnica jeśli chodzi o jakość między światłowodem a vdsl to ping przez routery TP. Vdsl zwykle gdy pakiety docierają do Warszawy ma już 25-30 pingu, podczas gdy na światłowodzie jest np 7, więc automatycznie dostajesz +20 pingu na świat w porównaniu do użytkowników światłowodu. Inni dostawcy nawet z podrzędnym miedzianym kabelkiem 8mb czy tam innym mają ping poniżej 10ms do głownego routera w Warszawie i dlatego mają niższy ping niż Ty. Sam miałem 6mb na miedzi od Hyperionu w latach 2013-2015 i ping do Warszawy miałem 7-8. Na świat też miałem lepszy ping niż na światłowidzie bo Hyperion nie używał węzła Telii tylko węzła Cogent, przez który pakiety szły wysokim priorytetem i np ping do Nowego Jorku miałem 105, do Londynu 35, do Danii 20. W przypadku światłowodu Orange trochę gorzej to wygląda ale mimo wszystko jest dobrze (zakładając że telia ani opentransit nie zamula).

 

Dla mnie też to dziwne że Orange jedynie na światłowodzie oferuje normalny ping poprzez routery TP i strasznie opóźnia klientów vdsl...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 82
  • 0

Telia - problemy z pingiem

Jest poprawa z tą Telią przez hamburg, ale nie zapeszajmy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Telia - problemy z pingiem

Tak, póki co chodzi ładnie. Jedynie mam zastrzeżenia jakoby youtube trochę spowolnił... dosłownie kilka minut temu wideo w 1080p buforowało mi 6-7 sekund podczas gdy normalnie powinno ogarnąć w 2 sekundy.

 

Tak czy tak brawa że próbują rozwiązać jakoś problem i nie jesteśmy zostawieni sami sobie. Problem w tym że niedługo problem na pewno powróci za sprawą telii...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 22
  • 1

Telia - problemy z pingiem

@yesmenNie mam tu wiele postów więc szybko znajdziesz. Gdzieś trochę opisywałem moje boje o przejście z ADSL na VDSL. Na stronie w oczy razi tylko światłowód a VDSL to widmo. Informacje systemowe i mapa w moim przypadku też były trochę o kant d...y ale mapa dawała jaką taką orientację. Salon, różne kanały infolinii to kopanie się z koniem. Orange samo postanowiło mi ożenić Orange Love i powiedziałem biorę ale jak podepniecie VDSL-a. Pomogło. Dało się.

 

Polskie pingi to często pingi (priorytety) drugiego sortu.

 

Od jakiegoś czasu mogę powiedzieć, że jestem w średniej-dobrej sytuacji wśród posiadaczy Orange bo wielu ma gorzej i wielu ma lepiej. Wcześniej np. długo mnie przetrzymali na starej karcie/slocie i pomimo opłacania opcji 10 miałem parametry 6. Mam co jakiś czas szybciej, pingi do przeżycia. Stabilność ok, brak ponadstandardowych awarii. Jeżeli zerwie linkę czy po burzy padnie coś na centrali to dość szybko sprawa jest załatwiona. Światłowód może w odległej przyszłości lub mobilnie ale będzie mi potrzebna antena zewnętrzna. Póki co większość opisywanych na forach drastycznych problemów mnie nie dotyczy jednak trochę można by poprawić. Zobaczymy. Dzisiejsze przełączenie węzła na świeżo wygląda dobrze.

 

@Banan922przerażasz mnie bo

Pokaż szczegóły
Youtube jeszcze nie sprawdzałem.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Telia - problemy z pingiem

@LeprechaunWłaśnie sprawdziłem znów i chyba działa w porządku. Może jakieś chwilowe problemy bo Orange dzisiaj cały czas coś zmienia (i dobrze) by naprawić ping. Odpaliłem nawet w 2160p i zbuforowało w 3 sekundy i nie zacinało więc chyba jest już ok. Oby jak najdłużej 🙂

 

Jestem na Firefoxie więc może na innej przeglądarce by jeszcze szybciej się załadowało, ale... używam Firefoxa od 11 lat i ciężko zerwać z nałogiem 😛 😛

 

EDIT: Hmm jednak nie. Zależy które wideo. Np to w 4k śmiga super i nie tnie

https://youtu.be/0wCC3aLXdOw

 

A to już tak.. i to w 1080p nie idzie oglądać bo co 10 sekund zacina 😞

https://youtu.be/EYZqHP1FVXg?t=128

 

By wykluczyć problem w moim kompie zapytałem brata i jemu również bardzo youtube muli na laptopie.


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Telia - problemy z pingiem

Przeglądałem statystyki łącz miedzynarodowych i wyglądają ok, moga zdarzać sie drobne niedogodności ale ogólnie jest poprawa


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

Telia - problemy z pingiem

@Banan922: masz wszystkie ptaszki na stronie https://www.youtube.com/html5 ?

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Telia - problemy z pingiem

@Banan922, u mnie przełączyło się na router w Warszawie.

 

Zrzut ekranu 2018-01-31 o 19.18.49.png

 

Hetzer.de idzie Telią przez Hamburg

 

Zrzut ekranu 2018-01-31 o 19.19.21.png