Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telia - problemy z pingiem


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 82
  • 0

Telia - problemy z pingiem

Oczywiście że nie, ale wychodzicie oficjalnie w kierunku Graczy. A co jest najważniejsze dla graczy online? No właśnie opóźnienie, a nie jakieś tam wysokie transfery. W tej chwili mogę sobie jedynie komfortowo pograć w, uwaga!, Hearthstone'a... Tak tu nie ma dla mnie znaczenia czy mam opóźnienie rzędu 100ms czy 1000ms. W kręgu moich znajomych (lokalni dostawcy + duże konkurencyjne firmy) tylko ja i inni użytkownicy Orange mamy problemy od kilku lat... Orange jest fatalnym rozwiązaniem dla graczy. Jeśli czytasz to potencjalny kliencie Orange, wybierz alternatywę jeśli grasz w gry online. Z wywiadu przeprowadzanego od czasu do czasu wśród znajomych stwierdzam że gorszego wyboru nie ma niż Orange dla gier online.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Telia - problemy z pingiem

Okej ale to na razie więcej PR niż działania. Kilka najpopularniejszych gier, więc zanim wszystkie - to nie jest wykonalne. Prędzej Unia zmusi twory jak Telia czy Opentransit do regulacji i neutralności sieci.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 22
  • 1

Telia - problemy z pingiem

Powinieneś napisać, że nie jest gwarantowany do żadnego serwera na świecie.

Z takim podejściem Polak zawsze na własne życzenie będzie czymś gorszym.


Piotrekk85 napisał(-a):
W ramach umowy nie jest gwarantowany ping do każdego serwera na świecie.

Ludzie piszą wyraźnie w tym i innych tematach o co chodzi, jak to wygląda i dają porównanie do tego jak to wygląda gdzieś indziej a ty masz na oczach ... umowę. Pingi często niestabilne i z kosmosu a połączenia które mają trasę tyłem do przodu pewnie też uważasz za normalne bo nie ma w umowie.

Czy ludzie w innych krajach mają na umowie gwarantowany ping ?

Czy większość normalnych dostawców na świecie realizuje twoje połączenie z sąsiadem przez Biegun Północny zahaczając o Południowy ?

 

 


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Telia - problemy z pingiem

Panowie, temat jest już sprawdzany, dam znać jak najszybciej co udało się ustalić


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 82
  • 0

Telia - problemy z pingiem


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 15
  • 1

Telia - problemy z pingiem

@Mat Nareszcie ktoś kompetentny...? czekamy z niecierpliwością na jakąkolwiek odpowiedź, inną niż: "to są nasze wewnętrzne informacje, nie możemy udzielić panu odpowiedzi, kiedy usterka zostanie naprawiona." masz babo placek... Wściekły robot


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Telia - problemy z pingiem

Od przedwczoraj koło godziny 12-13 ten sam problem prawie u wszystkich graczy posiadających swój internet w Orange ping.... Dzisiaj dzwoniący do mnie technik stwierdził że to nie ich wina że sprawa leży gdzieś na Górze i on nic nie pomoże. Ta sieć to komedio dramat posiadam u nich internet od około 15 lat pierw tpsa- neostrada teraz orange-neostrada i z roku na rok jest coraz gorzej.. Światłowody to samo kable lecą 200m ode mnie i brak możliwości podłączenia Kompromitacja.. 

 

Kolejna rozmowa tym razem z Panią z technicznego. W skrócie problem nie leży u nich tylko po stronie serwerów europejskich śmiech


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 22
  • 1

Telia - problemy z pingiem


Mat napisał(-a):
Panowie, temat jest już sprawdzany, dam znać jak najszybciej co udało się ustalić

Szkoda zachodu bo według Piotrka nie ma sprawy patrząc przez pryzmat umowy. Ciekawe co by było idąc takim tokiem rozumowania gdy była sprawa dławienia różnych serwisów np. Youtube itp.

 

Ciągle przepisujemy (kopiujemy) zawartość internetu i niektórzy nadal widzą regulaminy i umowy które nie zmieniłyby się bez ludzi myślących inaczej. A te sprawy wracają jak bumerang z przewlekłą przepychanką Orange vs jakiś węzeł / zewnętrzny dostawca usług.  Niektórzy są niereformowalni.


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Telia - problemy z pingiem

Zbliża się 12, jeżeli będziecie obserwować problem z pingiem,  poproszę IP na PW, 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 15
  • 1

Telia - problemy z pingiem

@Mat jak zaczną sie problemy, mogę wrzucić tutaj pare screenów do różnych serwerów, nie ma problemu. Wysyłanie IP mija się z celem, bo zauważyłem, że z różnych miejsc w Polsce inne drogi wrzuca routing i niekoniecznie mogą pójść przez węzeł telia.net.

Choć na górze, już masz screeny co działo się w przeciągu 2 dni i wcześniej (inne tematy związane z telia.net)