Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telia.net


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 6
  • 0

Telia.net

Nie wiem dlaczego WTFast nie działa u mnie prawidłowo, nie czuję jakiejś poprawy, ale i tak to jest rozwiązania krótkotrwałe. Jeżeli sytuacja się nie zmieni to po prostu dołączę do tego "setnego procenta" osób i wrócę do swojego poprzedniego dostawcu, u którego do takich sytuacji nie dochodziło


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 4
  • 0

Telia.net

piotrek... nie wiem w co grasz ale np. w cs go, odpalasz konsolę i wklepujesz "net_graph 1", pokażą cie sie dane odnośnie pingu i utraty pakietów, u mnie przy wyłączonym wtf. ping jest ok 90-100 a utrata pakietów 9-15% (losse) , kiedy odpalę wtf. wybiorę serwer warszawa, to w grze mam ping 50 a utrata pakietów 05, ale jest to program płatny, a więc trzeba płacić dodatkowo za "internet" co jest absurdem.

 

na cs go jest jeszcze jeden sposób "MM Server Picker"  i blokada wszystkich serwerów prócz "Luxemburg", jest to jedyna opcja która ratuje z utraty pakietów, ale i tak ping jest wyższy...

 

pozdrawiam.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 6
  • 0

Telia.net

mam na myśli LOL-a, w csgo nie mam problemów


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Telia.net

Bo Luxemburg idzie przez opentransit.

 

C:\Users\Bartek>tracert 146.66.152.0

Tracing route to 146.66.152.0 over a maximum of 30 hops

  1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  funbox.home [192.168.1.1]
  2    22 ms    21 ms    21 ms  192.0.0.1
  3    21 ms    21 ms    22 ms  war-r1.tpnet.pl [195.205.0.225]
  4    51 ms    46 ms    47 ms  bundle-ether13-10.ffttr5.Frankfurt.opentransit.net [193.251.249.7]
  5    44 ms    44 ms    44 ms  valve.GW.opentransit.net [193.251.247.220]

Vienna chyba też.

 

Reszta to zasyfione łącza telii.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 4
  • 0

Telia.net

   Kupujemy usługę dostępu do internetu i musimy DODATKOWO opłacać programy pomocnicze, żeby uniknąć straty pakietów? Brzmi to conajmniej groteskowo.

 

   Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji w czasach sprzed przejęcia TP SA. Byłem użytkownikiem Neostrady, miała ona bardzo dobre parametry i doskonałą obsługę techniczną. Jest to przykre, że aktualnie musimy się "bujać" sami ze sobą z takimi problemami będąc notorycznie olewani przez konsultantów i samą firmę.

 

   Rozumiem, że każdy próbuje uciąć koszty na niebiznesowych "szarakach" jakimi dla nich jesteśmy, ale ze zwykłej przyzwoitości usługi powinny być swiadczone solidnie. 

 

   Wynikowo: większy zysk > zadowolenie klienta.

 

Niestety.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 4
  • 0

Telia.net

tak tylko przypomne, że pakiety są dalej tracone 🙂 Widziałem ostatnio reklamę Orange na facebooku, gdzie reklamujecie swoje usługi jako idealne dla graczy. Proponuje wspomnieć, że nie połączą się z serwerami CS:GO w satysfakcjonującej jakości.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Telia.net

w quake live też jest problem o określonych godzinach , mniej więcej do godziny 16 ping i pakiety ok do serwerów z frankfurtu (30-40 ms) po 16 codziennie ping skacze do nawet 100 + straty pakietów i trwa to tak do mniej wiecęj 22:15 po tej godzinie jakby ręką odiął ping wraca do 30 i pakiety robią się ok

 

i to jest właśnie najlepszy czas żeby z tym coś zrobić bo chyba nie za ładnie to wygląda dla firmy orange , jak na serwerze jest np 16 graczy z różnych państw (niemcy,anglia,włochy,szwecja itp) z pingami cały czas 20-30, a polacy z orange 100 ms w godzinach 16-22 , a przecież ludzie co chwila pytają 'skąd masz neta' a chyba wiecie że najlepszą reklamą jest reklama szeptana ... i tak o to tracicie oj tracicie.. i dalej nic z tym nie robicie, a przecież dobrze wiecie że jest źle i dalej tracicie...


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Telia.net

To co się wyprawia nie trwa rok a znacznie dłużej to po pierwsze. Jestem uzytkownikiem neostrady chyba od samego początku i niegdy nie było problemów z pingiem i z wydajnością łącza. Oczywiście zdarzały sie awarie ale to co sie teraz wyprawia to jest kpina. Dlatego też dołącze do tego setnego ułamka i rezygnuje raz na zawsze a zostala mi umowa na szczęście tylko do maja.  Jakby nie mogli zrobić ewentualnie usługi dla graczy to jest masakra. Wcześniej jeszcze pomagało zmiana na ipv6 albo złapanie jakiejś dobrej puli adresów a teraz to już tragedia. Przesiadka i już, w końcu tych graczy jest bardzo dużo i klientów troche odejdzie jak nie zaczną cos w tym kierunku robić. Ściemnianie użytkowników, że coś się działa robi ale prawda jest taka, że umowę z telią mogą mieć na parę lat i nic się nie zmieni. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Telia.net

Postawcie sobie serwer w Polsce (koszt koło 50zł) i nie będzie problemów z Telią.
Niestety żaden hosting długo nie będzie tolerował takich przekrętów co niektórzy robią w grach, czy ataków na serwery.
Telia ukarała Orange i kilku innych isp-ów w Polsce za takie ataki.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Telia.net

Dobry pomysł, napiszemy do faceita i valve by serwery postawili tylko w polsce i tylko w atmanie, by nie było utraty pakietów.. eh.. Zastanow się co ty piszesz. CS to nie tylko gra ze znajomymi na własnym serwerze, równiez dobrze bym mógł postawić serwer by ze znajomymi na siebie pograć na swoim kompie i by nie było problemów w wew. szkielecie Orange.

 

Dobrze, że ja będę mieć w końcu UPC w bloku, bo znowu te utraty zrobiły się coraz większe, a przez chwile był spokój jako taki. Widać świąteczny sezon, więcej mają ludzie wolnego i zaczynają się problemy.