Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5814
  • 23655
  • 198

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?


@abcdnapisał(-a)

Jeśli prędkość po wifi wynosi połowę tego co zapisano w umowie to to jest według mnie trochę mało

 


Nigdzie w umowie nie masz napisane ile będzie wynosić prędkość po WiFi. Coś chyba źle przeczytałeś.

A prędkość masz taką, na jaką pozwalają obiektywne okoliczności. Jeśli musisz koniecznie mieć wyższą, to inwestuj w lepszy sprzęt. Tylko po co, skoro po kabelku masz maksimum tego co możliwe na umowie?

 


J131 - zobacz na stronie domowej epsona jakie parametry ma jak wygląda mój model drukarki sx235w .


Ten model chyba w ogóle nie ma WPS - połączenie trzeba zestawić w dość specyficzny sposób. Nic nie napisałeś o tym jak to próbowałeś zrobić, więc nie sposób odnieść się do tego.

Tu jest oficjalna instrukcja:

 

https://www.youtube.com/embed/Qg1B1MjPSik

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 195
  • 668
  • 0

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

Dziś zrobiłem coś takiego ; wszedłem we właściwości pliku ''setup.exe'' sterownika do tego Zyxela , uruchomiłem tam opcję ; rozwiąż problemy ze zgodnością  , a potem uruchomiłem jeszcze raz ten instalator , czyli zrobiłem nakładkę , zainstalowałem 2 razy to samo . I proszę - jaki jest efekt ;

https://www.speedtest.pl/wynik/385224017 😀

Sam nie wiem jak to się stało  , że teraz jest taki wynik po wifi na windows . Na linuksie też jest lepiej ; około 480 zamiast 300 , choć z linuksowym sterownikiem nic nie kombinowałem .

Możecie mi wytłumaczyć co się stało z tym zyxelem , że się tak odmienił 😅 ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13731
  • 56480
  • 667

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

@abcd  czary......

 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1920
  • 9375
  • 76

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

@abcd Ja stawiam na zniknięcie żyły wodnej.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5814
  • 23655
  • 198

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

@abcd 

Tak działa WiFi: nigdy nie wiadomo na pewno co się wydarzy. W sumie fajnie jest śledzić jak dociekasz wszystkiego, koniecznie chcąc się przekonać na własnej skórze. W którymś momencie nabierzesz wyczucia i przestaniesz się dziwić 😀.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 195
  • 668
  • 0

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

Wczoraj się cieszyłem , ale niestety dziś jest już znacznie gorzej .

Po wifi pokazało tylko 344/115 i po kablu 620/116 .

Dlaczego dziś wifi działa słabiej niż wczoraj  , nie wiem 😒☹️


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

@abcd  jak już pisali koledzy i ostatnio wczoraj @j131  wifi to nieprzewidywalny twór, czasem bardzo niestabilny, w różnych warunkach, porach dnia i nocy potrafi się różnie zachowywać. Zgodnie z umową i stabilnie będzie tylko po kablu (to masz zagwarantowane w umowie z operatorem).


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5814
  • 23655
  • 198

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?


@abcdnapisał(-a)

...

Dlaczego dziś wifi działa słabiej niż wczoraj  , nie wiem 😒☹️


Dlatego, że WiFi tak ma. To jest normalne, spodziewane i nie ma prostego sposobu żeby się dowiedzieć o co chodzi ani tym bardziej żeby to zmienić. To jest istota tych bezprzewodowych protokołów komunikacyjnych.

Dlatego m.in. należy ich unikać. I dlatego takie są zalecenia, nie "moje", tylko wręcz oficjalne zalecenia operatora. I dlatego wszystkie sugestie dla Ciebie w tym temacie były podawane z lekkim zniecierpliwieniem.

To co odkryłeś jest oczywistą oczywistością. Nic nie jest z Tobą ani z Twoją siecią "nie tak", nie jest zepsuta ani źle skonfigurowana. Jest dobrze, w założeniach właśnie tak ma ona działać.

PS. Jest okres wzmożonej aktywności słonecznej, zorze polarne nad całą Polską się pojawiają, czemu się tu dziwić? Ciesz się że w ogóle działa.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 703
  • 2660
  • 22

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

Sąsiad mógł włączyć swój router, zakłóci jakiś radar czy coś innego. Wi-fi tak już ma i dlatego powstają coraz nowsze wersje, obecnie jest 6e a zaraz będzie wersja 7.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 195
  • 668
  • 0

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

Dziś chyba odkryłem przyczynę zmian szybkości po wifi ;

ponieważ karta wifi na usb jest szersza niż wtyczka usb i blokuje swoją szerokością sąsiedni port usb - wpiąłem ją do aktywnego huba usb . Na podłodze jest listwa zasilająca a do niej jest podłączone kilka urządzeń ; laptop , zasilacz huba usb , stary monitor hp z 2008 r i coś tam jeszcze . Gdy laptop jest zasilany z baterii , wtedy listwa na podłodze nie jest włączona i rzeczy podpięte do huba usb muszą się zadowolić prądem z samego portu usb 3.1 . I wtedy jest gorzej ; po wifi tylko ok 300 . A gdy włączę listwę zasilającą , wtedy laptop jest zasilany z przez swoj zasilacz  a urządzenia wpięte do aktywnego huba usb są zasilane prądem z zasilacza huba . I wtedy jest dobrze .

Po wifi w takim układzie jest np w tej chwili ;

https://www.speedtest.pl/wynik/385537645