Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 197
  • 678
  • 0

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

Nie zeusek - te pomiary które widzisz w powyższych linkach są robione w zakresie 5 GHZ . Stary zakres 2,4 mnie nie interesuje ...


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 764
  • 2898
  • 25

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

To może szerokość pasma 5GHz za mała, u mnie w routerze można to zmienić aż do 160MHz.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 70
  • 458
  • 2

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

@Zeusek nie ma możliwości osiągnięcia taki prędkości na 2,4GHz, także widać, że to 5GHz.

 

@abcd musisz podać więcej informacji o tym, jak masz skonfigurowany router (jaki kanał, czy na sztywno, czy auto, jaka szerokość kanału, czy sieć pracuje w dualband, czy jako dwie oddzielne na 2,4GHz i 5GHz jakie parametry połączenia pokazuje komputer - Windows wyświetla informacje o zestawionej prędkości łącza radiowego, informacja o tym, jakie sieci na jakich kanałach nadają w okolicy też mogłaby się przydać). Bez tych informacji to wróżenie w z fusów.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 197
  • 678
  • 0

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

na moim routerze można ustawić 20 , 40 lub 80 MHZ .

Jest ustawione na 20/40/80 mhz .

W routerze jest ustawione odzielne ustawienia dla obydwu zakresów ,

Jeśli chodzi o kanały wifi to próbowałem ustawień ''automatyczne''

i ustawień ręcznych . To nie rozwiązało problemu .

Windows pokazuje takie właściwości połączenia , jak na dołączonym screenie.

 

Zrzut ekranu 2023-11-08 191741.jpg

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik + ukryłem dane personalne na grafice – moderator Michał


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2031
  • 9815
  • 82

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

@abcd Ale włożyłeś tę kartę do USB 3.0?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13908
  • 57220
  • 691

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

@abcd  to by trzeba sprawdzić z wiersza poleceń, a nie z Windowsa i specyfikacji sprzętu. Kanały zaś WifiAnalyzerem 

Poza tym to karta zewnętrzna i te parametry z pudełka mają się nijak do prawdziwego połączenia z routerem...

Ona też ma ograniczenia i ustawienia. Zważ, że nie tylko nadajnik ma to o czym pisaliśmy, ale i odbiornik tak samo. Powiem więcej. Jedno i drugie musi być na tym samym poziomie w ustawieniach i możliwościach, bo jeśli nie, słabsze determinuje speedtesty 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 197
  • 678
  • 0

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

O proszę: to są screeny z wifi analyzera .

Zakłócenia od sąsiadów tam chyba nie ma.

Sprawdziłem przed chwilą ; zewnętrzna karta usb jest w porcie

usb 3.0 i przed chwilą dała wynik speedtestu 315/110 .

Karta wbudowana w lapka , zgodna ze standardem AC  dała wynik

speedtestu ; 265/105 , czyli jeszcze gorszy od zewnętrznego dongla usb . Gdzie jest te 600 mbps po wifi ?!

Screenshot_2023-11-08-20-17-04-63_45fc3c5bc27616318c91498dc0f3f6f7.jpgScreenshot_2023-11-08-20-17-37-03_45fc3c5bc27616318c91498dc0f3f6f7.jpg

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13908
  • 57220
  • 691

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

@abcd  gdzie? Przy tym zasięgu? -70dBm to słaby zasięg...

Pokaż zakładkę "punkty dostępu" w apce. Tam masz dokładne info 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 197
  • 678
  • 0

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

Teraz podaję zrzut ekranu o który prosisz Agat a który wykonałem na tablecie siedząc 2 m od routera . Speed test w tych warunkach na tablecie pokazuje download 200 upload niecałe 100 czyli 1/3 tego co jest w umowie

Screenshot_20231108-220314.jpg

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 764
  • 2898
  • 25

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

Ciesz się że tyle wyciągasz przy -70 dBm, jesteś za daleko od routera. Przełącz na 2,4GHz i wtedy zrób test.