Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

U mnie opcja 100Mbps tak chodzi na telefonie, sieć 5GHz ac, kilka metrów od routera.

Pingi potrafią być nawet na poziomie 5ms do najblizszego serwera, akurat tu w tescie byl dosc wysoki, choc to za duzo powiedziane 🙂

 

 

 

 

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

U mnie na Macbooku wyciągam 310 do komputera i 31 z komputera. Jest realne osiągnięcie takich prędkości. Muszą być spełnione dwa warunki.
1 Te same pomieszczenie
2 Karta w standardzie AC

Anonim

Nie dotyczy

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

Na iMac z 2019r po wifi idzie około 700Mb/s na 110Mb/s

Oczywiście że podłaczone w tym samym pomieszczeniu jak i przez 5Ghz i Funbox 3.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 73
  • 78
  • 1

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

Mam do Was pytanie jako nowicjusz.

Pod koniec roku przesiadam się na Orange Światłowód (z Love).

 

Nie mam zbytnio możliwości, żeby ciągnąć kabel przez całe mieszkanie do komputera i osiągnąć 1 Giga prędkości.

Mam więc pytanie - czy dla mnie, jeśli chcę bardziej korzystać z netu przez WiFi - bardziej opłacalna jest opcja 600, czy jednak warto zainwestować w 1 Giga choćby z powodu wysyłania.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

A ile urządzeń podłączasz jednocześnie i jakich? jakie mają karty sieciowe (jak nie wiesz, to podaj modele sprzętu)?

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 73
  • 78
  • 1

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

Neta używam do smartfonów, Smart TV, tableta i komputera.

 

Ten ostatni ma kartę sieciową USB TP-Link Archer T4U Mu Mimo - AC1300 (867 w paśmie 5GHz). Samo to powoduje, że o 1GHz na downloadzie mogę zapomnieć.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

@tjw1978 Jeżeli bardziej z Wi-Fi to opcja 300/50 🙂

Zależy jak duże jest mieszkanie, na jakim poziomie jest sygnał 5GHz w miejscu najczęstszego korzystania.

Zadaj sobie pytanie czy potrzebujesz tej prędkości wysyłania, jak cenny jest Twój czas, co wysyłasz i jak często. 

Jakie wyniki teraz osiągasz na Wi-FI? Bo z tego co piszesz to korzystasz ze światłowodu.

 

Edit. Przy tej karcie sieciowej uzyskanie 600 Mbit/s downloadu nie jest możliwe. Aby uzyskać 600 Mbit/s downloadu po Wi-Fi sygnał musisz mieć bardzo mocny, okolice -30, -40 dBm(router i komputer są w tym samym pokoju w odl. metra) i łącze zestawione conajmniej na ok. 1000 Mbit/s


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 73
  • 78
  • 1

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

Mieszkanie jest małe.

 

Odległość router - komputer to w linii prostej jakieś 10-12 metrów.

Dla mnie ważniejszy jest upload, gdyż moja praca to praca w necie. Częste ładowanie zdjęć, filmów itp. W efekcie bardziej zależy mi na uploadzie niż downloadzie.

 

Obecnie mam lokalnego operatora, który doprowadził światłowód do skrzynki w piwnicy, a dalej idzie skrętka do mieszkania. Wszystko to działa na moim sprzęcie TP-Linka. W porywach osiągam pełny upload (30) i 70 procent download (200, w porywach 250).

 

@BORAX- czy w tej sytuacji lepsza karta rozwiąże problem? No i czy jest jakaś karta USB która może w tej kwestii pomóc


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

@tjw1978 Jeżeli osiągasz ok. 200 Mbit/s downloadu to bierz opcję 600/100. Chyba, że dyszka w tą czy w drugą stronę nie robi dla Ciebie znaczenia i możesz przepłacić za 1 Gb.

Co do karty sieciowej, nie testowałem jej, ale potrafi się zapiąć na 1300 Mbit/s oczywiście w idealnych warunkach.

Za wczasu zastrzeż, że chcesz do Funboxa 3.0  urządzenie ONT. Zawsze będziesz mógł podłączyć własny router.

https://www.tp-link.com/pl/home-networking/adapter/archer-t9uh/

Czy będzie spora poprawa do tego co masz? Nie sądzę. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 73
  • 78
  • 1

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

Testowałem kartę T9UH. Różnica faktycznie nie była żadna.

Ostatecznie zdecydowałem się jednak na kartę z MU MIMO, której T9UH nie ma.

 

Jeśli ostatecznie będę miał 400 downloadu i 100 uploadu, to będę zadowolony.

Bardziej pytam po to, by przy zamówienie nie przepłacać. Dzięki za pomoc.