Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sygnał internetowy w skrzynce teleinformatycznej


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Sygnał internetowy w skrzynce teleinformatycznej

Temat przeniesiony z działu Modemy i routery - moderator Kinga.

 

Witam, jestem nowym użytkownikiem.

Mam problem odnośnie mojego urządzenie w skrzynce teleinform.

Od słupa mam podciągnięty kabel internet opcja do 80mb/s ( usługa bez tel. stacjonarnego) do skrzynki teleinformatycznej.

W skrzynce technik założył gniazdo rj11 o ile się nie mylę i od tego kolejny kabel do FunBox 2.0.

Wcześniej miałem usługę int. radiowego i znajdował się tam zasilacz POE wraz ze switch-em, ponieważ do 7 pokoi chciałem mieć net po kablu a nie po wi-fi. Zakupiłem switch 8 portowy.

Problem polega na tym, żę teraz zamiast switch, zasilany jest tam FunBox i rozdziela mi sygnał tylko na 4 pomieszczenia. Skrzynka stosunkowo mała i FunBox ledwo co włazi, ponieważ są tam też inne sprzęty np do Tv.

Moje pytanie: Co mam zakupić, żeby zamiast sygnał z gniazda do FunBox'a - chodzi mi o zamienienie go na switch 8port, a FunBox wstawić na gorę do innego pokoju wraz z usługą TV, żeby służył jako Router a nie switch. Nie interesuje mnie sygnał wi-fi ba mam inne routery, które ze sobą współpracują a sygnał wi-fi z  FunBox może powodować zakłócenie.

Za pomoc będę wdzięczny.

7 ODPOW. 7

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 84
  • 77
  • 0

Sygnał internetowy w skrzynce teleinformatycznej

Witam najlepiej zapytać salon orange albo zadzwonić na infolinie orange biuro obsługi ?. ok

 

Pozdrawiam

Piotr


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Sygnał internetowy w skrzynce teleinformatycznej

Witam, niestety na infolinia nie wiedzieli a technik nie widział problemu, bo chyba też nie wiedział


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Sygnał internetowy w skrzynce teleinformatycznej

@PMichał  Musisz kabel z gniazdkiem telefonicznym przekierować w miejsce, gdzie ma stać router. Czyli np. łączysz 1 parę kabla telefonicznego z 1 parą skrętki(niebieski-białoniebieski) i w pokoju na tą parę zakładasz gniazdko telefoniczne. Na następne pary z dwóch stron zakładasz wtyk RJ-45 wg standardu T568B zakładka Transmisja danych .

Do gniazda telefonicznego podłączasz Funbox, a zaciśniętą wtyczkę wpinasz do gniazda LAN w Funboxie.

 

Na tym etapie masz już internet z Funboxa w salonie(lub pokoju), a zarobioną wtyczką sieć LAN cofa się do skrzynki teletechnicznej.

 

Do zarobionej wtyczki w skrzynce teletechnicznej podłączasz switch i jeżeli wszystko dobrze zrobiłeś, to na wyjściu switcha powinieneś mieć już dostępny Internet.

 

Jeżeli masz do każdego punktu poprowadzone dwie skrętki to jedną możesz wykorzystać do sygnału telefonicznego, a drugą do cofnięcia sieci LAN do skrzynki teletechnicznej, ale to jakbyś chciał mieć zachowaną prędkość sieci lan 1000Mb/s

 

Tym sposobem transmisja będzie maksymalnie 100 Mb/s w obrębie sieci LAN.

 

 

Drugi sposób to powieszenie Funboxa nad skrzynką teletechniczną 🙂


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Sygnał internetowy w skrzynce teleinformatycznej

Nie bardzo rozumiem jak cofnąć sygnał z tego pomieszczenia, ale i tak twoja pomoc była najbardziej pomocna.

W każdym pokoju mam już gniazdo internetowe więc będzie problem.

Technik jeszcze raz przyjedzie. wiec mu podpowiem musi dokończyć instalacje bo to było przed świętami, więc kable leża na trawie.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Sygnał internetowy w skrzynce teleinformatycznej

@PMichał  wytłumaczę. 

Jedną parą kabla prowadzisz sygnał telefoniczny do pokoju, a pozostałymi parami tego samego kabla wracasz siecią LAN do switcha w skrzynce teletechnicznej 😉


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Sygnał internetowy w skrzynce teleinformatycznej

Będę próbował. Dzięki za pomoc. Myślałem, że jest kies urządzenie, modem lub switch adsl, lub kabel przejściowy z gniazda do switcha. 

Dzięki za pomoc.

Jak podziała, zakończę temat.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Sygnał internetowy w skrzynce teleinformatycznej

@PMichał rozwiązanie zaproponowane przez @BORAX wykonywałem. Działa do dziś wyśmienicie, fakt, że ograniczenie jest do 100 Mbps. Jest realne do zrobienia, tylko trzeba dobrze pilnować kolejności przewodów. Trochę trzeba cierpliwości i czasu, ale da się samemu wykonać jeśli chodź troch ma się pojęcie o kabelkach cieciowych.