Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Swiatłowód po ziemi

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Swiatłowód po ziemi

Witam czy istnieje możliwość położenia światłowodu po mojej posesji ale w peszlu ochronnym i nie zakopywanie go ? Mam podwórko w kostce i nie chce tego niszczyć a światłowód mogę schować w Tujach 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Swiatłowód po ziemi

@Bartosz83  To kwestia dogadania się i wykazania, że ta instalacja będzie bezpieczna. Ja mam na podmurówce u sąsiada zamocowaną rurę HDPE od słupa na jego posesji do granicy mojej. Właśnie w tujach. Lekko przysypany ziemią. Nikomu nie wadzi i rura jest bezpiecznie zamocowana do podłoża szpilkami z prętów zbrojeniowych, aby była stabilna i nie prężyła. Nie widoczna. W niej mam kabel żelowany układany przez techników z Orange i nie było żadnych obiekcji. Jeśli zabezpieczsz i zamocujesz taką twardą rurkę o średnicy 25mm to będzie ok. Ważne, aby cały kabel do domu był bezpieczny i nie narażony na uszkodzenia

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Swiatłowód po ziemi

@Bartosz83 niestety ale coś takiego nie przejdzie, jakimś tam rozwiązaniem byłaby linia napowietrzna (podwieszka) jeżeli oczywiście są warunki techniczne ku temu np. światłowód na słupach.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Swiatłowód po ziemi

@Bartosz83  To kwestia dogadania się i wykazania, że ta instalacja będzie bezpieczna. Ja mam na podmurówce u sąsiada zamocowaną rurę HDPE od słupa na jego posesji do granicy mojej. Właśnie w tujach. Lekko przysypany ziemią. Nikomu nie wadzi i rura jest bezpiecznie zamocowana do podłoża szpilkami z prętów zbrojeniowych, aby była stabilna i nie prężyła. Nie widoczna. W niej mam kabel żelowany układany przez techników z Orange i nie było żadnych obiekcji. Jeśli zabezpieczsz i zamocujesz taką twardą rurkę o średnicy 25mm to będzie ok. Ważne, aby cały kabel do domu był bezpieczny i nie narażony na uszkodzenia


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Swiatłowód po ziemi

@agat13 nie wiedziałem że coś takiego jest możliwe, a to z tego powodu że szwagier chciał przepchnąć taki temat i technicy powiedzieli że nie ma takiej możliwości, powiedzieli że w grę może wchodzić jedynie podwieszka co nie przypadło mu do gustu i tak zakończyło się na "ryciu" kostki pod instalację.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Swiatłowód po ziemi

@slav72  widziałem niejedną taką instalację. Byle bezpiecznie, to kwestia umowy... Sam tego rozwiązania nie wymyśliłem 😁


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Swiatłowód po ziemi

@Bartosz83 

Czemu sądzisz że zakopanie światłowodu pod kostką miałoby cokolwiek zniszczyć?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Swiatłowód po ziemi


@agat13napisał(-a)

@slav72  widziałem niejedną taką instalację. Byle bezpiecznie, to kwestia umowy... Sam tego rozwiązania nie wymyśliłem 😁


@agat13  nawet nie miałem zamiaru sądzić że coś wymyśliłeś 😁😉, po prostu monterzy u szwagra upierali się że tak się nie da i skończyło się na "ryciu" kostki...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Swiatłowód po ziemi

@Bartosz83 Wszystko zależy od tego jak została zaprojektowana sieć. Jeśli po słupach to będą przewieszki do domów. Jak komuś bardzo zależy aby przyłącze miał ziemią to musi to wykonać we własnym zakresie lub zapłacić monterom prywatnie. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Swiatłowód po ziemi

@marder Zgoda, projekt narzuca monterom sposób wykonania przyłącza, ale jeśli zastaną przygotowaną trasę pod przyszły kabel wykonaną przez klienta, a spełnia ona wymogi dotyczące instalacji i zabezpieczenia kabla FTTH przed ewentualnymi uszkodzeniami, korzystają z tej trasy bardzo chętnie. 

Rura Arot czy HDPE z pilotem to połowa roboty mniej 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Swiatłowód po ziemi

@agat13 Tak. Nie każdy tylko wie jak to zrobić lub nie chce sam tego wykonać.