Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Strasznie wolne połączenie przy światłowodzie 1GBit


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Strasznie wolne połączenie przy światłowodzie 1GBit

@Anonim  To nie ma znaczenia czy masz mocniejszy PC od niego czy nie. By osiągnąć 1Gb to wystarczy 4 rdzeniowy procesor średniej klasy, nawet sprzed 5 lat. Ryzen 1600x (ja mam 1600) to overkill dla łącza 1gb.

 

Na zachodzie i w U.S łącza 1Gb mają już dawno, u nas to jest objawiane jako super nowość, a prawda jest taka że wystarczy taki i5-3470 by spokojnie było 1gb i jeszcze mocy obliczeniowej zostanie...

 

Co do testu certyfikowanego to niech autor tematu wykona, sam jestem ciekawy jaki będzie wynik i nie zdziwię się jeśli będzie 950Mb/s 😄


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Strasznie wolne połączenie przy światłowodzie 1GBit

Może być. Ale tylko to jest podstawą do reklamacji a nic innego.
Anonim

Nie dotyczy

Strasznie wolne połączenie przy światłowodzie 1GBit

@Banan9  tylko tak napomknąłem, bo wiem że nie musi być mega wydajny PC, by 1GB łącze obsłużyć, też czekam na test 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Strasznie wolne połączenie przy światłowodzie 1GBit

@Anonim  Ja tylko prostuje, żeby czytelnicy forum nie myśleli że potrzeba procesora za tysiąc cebulionów żeby obsłużyć 1gb 😄

Anonim

Nie dotyczy

Strasznie wolne połączenie przy światłowodzie 1GBit

@Banan9  za 3k zł można złożyć bardzo dobry komputer użytkowy, pamięci tanie i dyski ssd, teraz naprawdę jest fajnie, kilka lat temu było 2x drożej.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Strasznie wolne połączenie przy światłowodzie 1GBit

@Anonim  Ja latem 2017 złożyłem PC za 4000zł który służy mi do dzisiaj, jedynie dokupiłem lepszy SSD i więcej ramu, gram w najnowsze gry bez spadków fps, wszystko śmiga elegancko, no może poza internetem od Orange, ale już sporo się o tym naprodukowałem w innych tematach 😄

 

Ja nadal czekam na speedtest certyfikowany od założyciela tematu, jestem bardzo ciekawy jak to wyjdzie, ale chyba się nie doczekam 😄

Anonim

Nie dotyczy

Strasznie wolne połączenie przy światłowodzie 1GBit

@Banan9  chyba test certyfikowany tu nie zagości, może się mylę, albo wyszedł zgodny z umową i tyle w temacie, światłowód raczej trzyma parametry, to nie miedż, co stwarzała masę problemów, jak coś nie tak to @theseba4  może zgłoszenie zrobić, tu i tak problemu mu nie naprawimy, nie mamy wglądu w usługi 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Strasznie wolne połączenie przy światłowodzie 1GBit

Znakomita strona/server do testowania prędkości pobierania pliku - https://speed.hetzner.de/ 

 

Przy 1Gb/s powinno pobierać ok 110 MB/s 🙂


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Strasznie wolne połączenie przy światłowodzie 1GBit

Nie wiem czy jest przedpotopowy 😉 raptem z 2012 roku 🙂 a do dziś w połączeniu z 32 GB RAM i dyskami SSD oraz grafiką 2070S daje radę ze wszystkim co do niego wrzucę 🙂 (procesor jest 8 wątkowy, Black Edition, prędkość pojedynczego rdzenia 4.2 GHz) 😉

Tak jak psiałem w innym wątku - przy równoległym uruchomieniu 2 Speed testów (samodzielna aplikacja ściągnięta ze sklepu M$) (na 2 PC) wychodzi nam ok 1.15 Gbps DL i 320 Mbps UL.

Steam - średnio DL 85 MB/s
M$ - ok 90 MB/s
EA - do 100 MB/s
Netflix - 850 Mbps
Blizzard - wczoraj 110 MB/s
Trion - ok 100 MB/s.

przy działających innych urządzeniach w sieci (np Netflix, inne PC/komórki etc).

Jaki masz chip do obsługi połączenia sieciowego? U mnie na płycie głównej ( też z 2012 😉 ) siedzi jakiś Intel. Podobno (ale to podobno) nowsze chipy Realtek mają jakieś problemy - sprawdź czy nie ma nowych sterowników do Twojej płyty głównej?