Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sprzedaż sieci światłowodowej Orange.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36149
  • 1365

Sprzedaż sieci światłowodowej Orange.

Lazard zajmuje się głównie rozwiązaniami finansowymi. W newsie Bloomberga w oryginale to inaczej brzmiało. Chyba, że ktoś inny pisał o tym rzetelnie. Bo nie znalazłem info czy doradca w zakresie samej strategii technicznej/technologii został wybrany.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2504
  • 8999
  • 45

Sprzedaż sieci światłowodowej Orange.

Cytuję za Telepolis :

"Jak informuje Bloomberg, francuska firma współpracuje z doradcami z Lazard Ltd. nad ewentualną sprzedażą udziałów w sieci światłowodowej kontrolowanej przez notowaną na warszawskiej giełdzie spółkę Orange Polska S.A.[...]."

"Rzecznik prasowy Orange Polska potwierdził agencji Bloomberg, że grupa poszukuje partnera do dalszych inwestycji w sieci światłowodowe i że został już wybrany doradca, który ma pomóc znaleźć odpowiedniego inwestora. Niektóre media sugerują, że takim mógłby zostać na przykład T-Mobile. Orange Polska i T-Mobile Polska współpracują już ze sobą w ramach spółki NetWorkS!"


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36149
  • 1365

Sprzedaż sieci światłowodowej Orange.

To już przepisane bzdury z innego portalu pomieszane z depeszą pap.

Warto czytać w oryginale https://www.google.com/amp/s/www.bloomberg.com/amp/news/articles/2020-07-16/orange-is-said-to-mull-s... i zweryfikować czym Lazard się zajmuje.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2504
  • 8999
  • 45

Sprzedaż sieci światłowodowej Orange.

Nie wiem gdzie widzisz jakieś pomieszanie. Link który podałeś odnosi się do tej samej informacji i mówi to samo co podaje Telepolis. Skoro ich cytują i powołują się na Bloomberg to chyba sprawa jest jasna. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Sprzedaż sieci światłowodowej Orange.

@marder sęk w tym, że mi się umowa nie skończy, bo mam na czas nieokreślony 😛 co najwyżej Orange może mi wypowiedzieć umowę, ale będą musieli znaleźć powód. zagłębię się w regulamin i poczytam sobie w jakich sytuacjach ISP może wypowiedzieć umowę.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2504
  • 8999
  • 45

Sprzedaż sieci światłowodowej Orange.


@pablusnapisał(-a)

@marder sęk w tym, że mi się umowa nie skończy, bo mam na czas nieokreślony 😛 co najwyżej Orange może mi wypowiedzieć umowę, ale będą musieli znaleźć powód. zagłębię się w regulamin i poczytam sobie w jakich sytuacjach ISP może wypowiedzieć umowę.


Tak to może być ciekawa sprawa. Też się nigdy w to nie zagłębiałem. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36149
  • 1365

Sprzedaż sieci światłowodowej Orange.

We wszystkich regulaminach internetu stacjonarnego jest mowa, że usługi są wypowiedziane przez operatora bez wypowiedzenia z uwagi na utratę bliżej nieokreślonych możliwości technicznych (tzw BMT). Zawsze można stwierdzić, że prąd jest za drogi i hurtem wszystkich odciąć. Ale powtórzę to co pisałem - dla zwykłego Kowalskiego nic się nie zmieni. Plany hurtu Orange i tak rzadko pokrywały się z wykorzystaniem z usług na detalu.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Sprzedaż sieci światłowodowej Orange.

będę czekał na rozwój sytuacji i czy Orange się do nas odezwie w tej sprawie czy po prostu wyłączy i szukaj wiatru w polu 😛


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Sprzedaż sieci światłowodowej Orange.

@pablus raczej wątpię, że obecni klienci zostaną odcięci z dnia na dzień. 
Orange może po prostu nie oferować już Internetu ADSL/VDSL nowym klientom, a obecnym klientom przy pierwszej awarii technicy stwierdzą, że naprawa jest nieopłacalna i umowa będzie rozwiązana. W ten sposób w kilka lat można wykruszyć większość usług na miedzi.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Sprzedaż sieci światłowodowej Orange.

Chyba że sami sprowokują awarię i nagle np przestanie działać cały rejon...

Zastanawia mnie co będzie wtedy u klientów do których nie ma planów FTTH a jest bardzo zła jakość mobilnego 🙂