Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spadek przepustowości internetu w Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Spadek przepustowości internetu w Orange

Tak jak w temacie jeszcze kilka dni temu miałem normalnie tak jak zwykle 10mb/s a teraz mam 5mb/s...czy jest to spowodowane warunkami atmosferycznymi? Mam internet radiowy.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Spadek przepustowości internetu w Orange

Oczywiście, że nie możemy traktować tego zjawiska w kategorii awarii, ale czyż nie jesteśmy tu po to, aby pomagać i uświadamiać osoby potrzebujące porady i pomocy? Spadek transferu o połowę może być dotkliwy, tym bardziej, że i tak nie ma za bardzo czym rządzić...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Spadek przepustowości internetu w Orange

@Kat3K może być wiele czynników, przeciążenie nadajnika, prace serwisowe, modernizacja nadajnika, warunki atmosferyczne, awaria nadajnika, lejek techniczny, itp.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Spadek przepustowości internetu w Orange

Cześć,

 

Warunki pogodowe czy obciążenie nadajnika mają znaczący wpływ na transfer usługi radiowej. Jednak warto kilka chwil na analizę łącza i pracy modemu (połączenie domowe po wifi czy po kablu), zasięgu od naszego bazowego BTS-a (nadajnik mobile) czy choćby umiejscowienia modemu (bo zakładam, że masz modem stacjonarny z routerem) w domu. Na transfer składa się wiele czynników i polepszenie kilku jednocześnie może zdecydowanie poprawić jakość połączenia (wspomnę o antenach zewnętrznych)


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 512
  • 1820
  • 12

Spadek przepustowości internetu w Orange


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Spadek przepustowości internetu w Orange

Oczywiście, że nie możemy traktować tego zjawiska w kategorii awarii, ale czyż nie jesteśmy tu po to, aby pomagać i uświadamiać osoby potrzebujące porady i pomocy? Spadek transferu o połowę może być dotkliwy, tym bardziej, że i tak nie ma za bardzo czym rządzić...


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 512
  • 1820
  • 12

Spadek przepustowości internetu w Orange

Oczywiście masz rację, trzeba jednak pisać o tym i dlatego podałem link do artykułu o tym.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Spadek przepustowości internetu w Orange

Link na czasie i ok...wyjaśnia i uspokaja. Opinie zaś...mało pochlebne


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Spadek przepustowości internetu w Orange

Zawsze proponuję rozpoczęcie działań reklamacyjnych od własnego podwórka. Konsultant będzie mógł nam więcej sprawdzić i bardziej pomóc jeśli podamy mu garść informacji, które zawsze uda się nam zdobyć z modemu czy aplikacji pomocniczych. Przecież interesuje nas pozytywne załatwienie problemu. Wiele "napraw" możemy zrobić sami....więcej wiary we własne umiejętności


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Spadek przepustowości internetu w Orange

nie wiedziałem że Orange ma usługi na radiu... 😛

zaskoczyłeś mnie - co to za taryfa ?