Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spadek prędkości na łączu po resecie Neostrada do 10/mb

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 1

Spadek prędkości na łączu po resecie Neostrada do 10/mb

Witam, po telefonie który wykonałam stan łącza wrócił do normy na 4 dni, później była burza, wyłączenie prądu, rozłączenie na 10 sekund przez 3 dni o tej samej porze. Szczerze nie wiele się polepszyło łącze ustabilizowało się na 1900 Mb/s dodatkowo spalił mi się router. W sierpniu kończy mi się umowa i nie wiem co robić, mieszkam na wsi na światłowód nie ma co liczyć, myślę nad radiówką lub internetem mobilnym LTE 4G po sprawdzeniu łącza na komórce pobieranie miałam od 2,5 do 4 Mb/s tylko limit mnie martwi. Dużo gram i oglądam. 

Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkości na łączu po resecie Neostrada do 10/mb

@Dzina444 Skorzystaj z oferty Internet Mobilny Optymalny za 39,99zł/m-c, gdzie masz 50 GB do wykorzystania, po tym dostajesz pakiet za 10 złotych i po tym lejek 1 Mb/s. Jednak za dodatkowe 10 złotych możesz zwiększyć prędkość lejka do 5 Mb/s - skoro masz prędkości na LTE 2,5-4Mb/s to wystarczy. I dalej korzystasz do woli - za 59,99/m-c 🙂 


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Spadek prędkości na łączu po resecie Neostrada do 10/mb

Moim zdaniem pakowanie się w limity i to tak niewielkie (50GB), to nie najlepszy pomysł. W dobie stream'ów FHD i zważywszy na "wielkość" obecnych gier taki limit można wykorzystać w kilka dni.
A prędkość w okolicach 5Mb za taką cenę (60zł), to też bardzo mało, bo np.: ile czasu zajmie pobieranie aktualizacji do gry która "waży" 10-15GB? O samych grach nie wspomnę..

 

Też mieszkam na wsi i także brak jest alternatywy, jeżeli chodzi o internet kablowy. I chociaż prędkość neostrady wróciła u mnie do "normy", to i tak rozważam przejście od konkurencji na LTE internet domowy bez limitów, bo tam podobno limitów faktycznie brak.

 

Moja rada - jeżeli wybierzesz LTE. Pożycz od kolegi, router LTE (najlepiej z dokręcanymi antenami, np.: Huawei B593, B525). Kieruj go na nadajniki operatorów, które masz u siebie w okolicy. Kup kilka starterów LTE i przeprowadzić testy. Typowy router LTE to nie telefon, prędkości powinny być większe, oczywiście, jeżeli będziesz miał szczęście i trafisz, na BTSa który nie jest przeciążony. Tutaj mapka z nadajnikami LTE.

 

U operatora którego prawdopodobnie wybiorę, prędkości oscylują w granicach 35-60Mb/s pobieranie i 15-22Mb/s wysyłanie, więc jak na razie nie jest źle.