Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spadek prędkośći po przedłużeniu umowy


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 1
  • 0

Spadek prędkośći po przedłużeniu umowy

Witam. Chciałbym się poradzić oraz zapytać czy ktoś ma / miał podobny problem. Przedłużyłem umowe na internet z podniesieniem prędkośći z 10 na 20mb. Ostatecznie złożyłem zamówienia przez strone orange,umowa przyszła (aneks) i ok,dodam tylko że prędkośći w ustawieniach routera jak i rzeczywista prędkośći podniosła się do tych 20m/b,i tak było przez pare dni. Dziś prędkość spadła do 10 ( w speedtestach,rzeczywistym pobieraniu ) w routerze dalej 20. Wiem że jest okres 10 dni na stabilizacje łącza,jednak dawniej kiedy podnosiłem z 1mb na 10mb prędkosć podniosła się po paru godzinach.

 

Dane routera w zalączniku,nie jestem super znawcą ale szukałem podobnych tematów i wydaje mi sie że te 20mb powinno stabilnie działać. Będe czekał jeszcze te 10 dni ( umowa zawarta 19) ale wiem też że mam 14 dni na zrezygnowanie,bo nie interesuje mnie 10 m/b na kolejne 2 lata,skoro na stronie jak i telefonicznie mówiono mi że 20 pojdzie bez problemu.


1.jpg
27 ODPOW. 27
Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkośći po przedłużeniu umowy


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 1
  • 0

Spadek prędkośći po przedłużeniu umowy

http://beta.speedtest.net/result/6406506509

 

Robiłem na rożnych stronach,wynik ten sam. Kiedy faktycznie było 20mb to wyniki było coś między 18-20mb

Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkośći po przedłużeniu umowy

@robert1989pl Według dsl z routera jest prawie  20 ja bym wyłączył i włączyl router i zobaczymy jak się zapnie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 1
  • 0

Spadek prędkośći po przedłużeniu umowy

Bez zmian. Zobaczę jak będzie wyglądać wieczorem,może jakieś prace na lini/awaria.

Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkośći po przedłużeniu umowy

Bez tytułu4.png

U mnie Kępno nie obcina, ale to żaden wskaźnik. Synchronizacja na łączu poszła w górę lecz transfer jest na poziomie dziesięciu. Chyba sieć LAN nie jest na poziomie 10Mb/s.?

Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkośći po przedłużeniu umowy

U mnie jest tak

Anonim

Nie dotyczy

Spadek prędkośći po przedłużeniu umowy

Najprawdopodobniej jest przycięty transfer.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 15
  • 0

Spadek prędkośći po przedłużeniu umowy

Wykorzystam temat tego wątku i opizę swój przypadek z Neostradą w Orange.

Konkretnie chodzi mi o to, gdzie w ciągu 4 lat zniknęły megabity mojej Neostrady?
Jako poglądowe parametry podaję najpierw te z 2013 r. - najpierw po podpisaniu umowy na 40/4, po chwili, z uwagi na dość dobre parametry łącza zmieniłem na 80/8. Ale od niedawna dostałem strzał i... zobaczcie sami niżej...
To było na początku, tj.
VDSL - 40/4 w dniu 07.10.2013, natomiast VDSL - 80/8 w dniu 29.10.2013:

2i7pv6w

A tutaj to co mi z dnia na dzień zafundował Orange kilka dni temu:

zv4j1k

34hvyti=

 

Zgłaszałem sprawę na infolinię, ale bez powodzenia...
Gdzie uciekły moje megabity? Przecież linia telekomunikacyjna nie starzeje się w takim tempie, zresztą porównajcie parametry linii... A w ciągu krótkiego czasu mam połowę tego, co było na początku.

 

p.s. od szafy ONU, do której doprowadzony jest światłowód, mam niecałe 600m.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 1
  • 0

Spadek prędkośći po przedłużeniu umowy

Niestety wieczorem dalej bez zmian,telefon na infolinie...niby pani stwierdziła że wszystko jest ok,ale przekaże sprawę technikom aby zbadali sprawę. Opisałem że miałem 20mb a teraz mam 10mb tak jak było,sama stwierdziła że to dziwne po parametry łącza pozwalają na 20 ( w granicy błędu 15-18 ). Zostaje czekać 48h na odpowiedz.