Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spadek mega


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Spadek mega

Witam chciałbym się dowiedzieć dlaczego w ciągu ostatnich 2 miesięcy mój internet spadł z 9 mega na 5 ? 

27 ODPOW. 27

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Spadek mega

witaj,

trudno zdefiniować dlaczego transfer spadł. Jest wiele mozliwości:

1. Jeśli korzystasz z połączenia wi-fi, w pobliżu może znajdować się jakis inny router który zakłóza transmisje twojego routera.

2. Możliwe też, że kabel telefoniczny jest za blisko kabla sieciowego (elektrycznego: przedłużacz itd) czego skutkiem jest zakłócenie transmisji danych przez kabel telefoniczny.

3. Być może kabel telefoniczny, bądz światlowód doprowadzony do twojej centrali został uszkodzony.

 

Możliwości jest wiele, najlepiej zgłosić usterke do serwisu.

Pozdrawiam serdecznie 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Spadek mega

Przyczyn może być naprawdę wiele. Może ktoś podkrada Ci sygnał jeśli udostępniasz go przez Wifi?? Może masz dużo aplikacji na swoim sprzęcie, które działają w tle. Może korzystasz z Internetu w okresach największego szczytu.....przyczyn może być naprawdę masa. Czasem pomaga restart routera, po prostu go wyłącz i włącz ponownie......pozdrawiam.  


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Spadek mega

W sumie ostatnio rodzina przyjechała i udostępniłem im WIFI ale nie wiedziałem że aż tak bardzo spadną mega wczoraj jeszcze miałem 6 dzisiaj już 5 😞 


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Spadek mega

Pytanie podstawowe, co to za usługa? Internet mobilny stacjonarny?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Spadek mega

Internet stacjonarny 10 mega i wszystko chodziło w porządku przez dłuższy czas prędkość była 10 mega ale z czasem było 7 i już doszło do 5 


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Spadek mega


barca12356 napisał(-a):

Internet stacjonarny 10 mega i wszystko chodziło w porządku przez dłuższy czas prędkość była 10 mega ale z czasem było 7 i już doszło do 5 


Za to odpowiada mechanizm DLM, prawdopodobnie doszło do pogorszenia parametów linii i DLM zmniejsza prędkość żeby utrzymać linie stabilną. Możesz wrzucić parametry linii z routera?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Spadek mega

Nie wiem czy o to ci chodziło bo jestem trochę nowy w tych sprawach i nie wiem gdzie się znajduję wszystko 


Bang.png

Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Spadek mega


barca12356 napisał(-a):

Nie wiem czy o to ci chodziło bo jestem trochę nowy w tych sprawach i nie wiem gdzie się znajduję wszystko 


Po lewej stronie diagnostyka, szukaj stanu linii lub statysyki dsl


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Spadek mega

Jak wchodzę w diagnostykę to mam coś takiego Internet.png