Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spadek jakości lini VDSL

ROZWIĄZANE
Highlighted
Konto usunięte

Nie dotyczy

Spadek jakości lini VDSL

gacek585 napisał(-a):

Zobaczymy co dalej wymyślą z tą telewizją , ale ważne że margines sie podniósłi synchro troche wstało.

@gacek585 To jaki jest teraz ten margines?

Poziom 16, Komentator
  • 21
  • 3
  • 1

Spadek jakości lini VDSL

W tej chwili jest 8.8db i 42400. Jak brzybyli technicy było 5.6 db, poczyścił styki w szafie i podniosło się do 6.4. Mówie mu że 6.4 to jest nawet jak wyłącze i włącze router ale po 2h spada poniżej 6. On do mnie że niemożliwe że było około 10db. Po rekonfiguracji było nawet 10db ale kilkanascie razy rozłączali neta zmieniali porty i zostało jak jest.

Highlighted
Konto usunięte

Nie dotyczy

Spadek jakości lini VDSL

gacek585 napisał(-a):

W tej chwili jest 8.8db i 42400. Jak brzybyli technicy było 5.6 db, poczyścił styki w szafie i podniosło się do 6.4. Mówie mu że 6.4 to jest nawet jak wyłącze i włącze router ale po 2h spada poniżej 6. On do mnie że niemożliwe że było około 10db. Po rekonfiguracji było nawet 10db ale kilkanascie razy rozłączali neta zmieniali porty i zostało jak jest.

Pływanie SNR-a jest rzeczą naturalną i nieuniknioną, może być w pewnych godzinach około 10db a później 5db. To jest magnes jaki jest ponad szum. Natężenie szumu się zmienia i od tego margines pływa przy tej samej prędkości synchronizacji.

Highlighted

Poziom 16, Komentator
  • 21
  • 3
  • 1

Spadek jakości lini VDSL

Hehe dzisiaj znowu 5.4db z tym że synchro się zapięło na 49000 🙂

Telewizje naprawili. Wczoraj wieczorem dzwonił gostek że mam sprawdzić. Obciażyłem na kompie łącze max a na tv zero pikselizacji.

Co do pływania to się zgodzę ale aż 5db to raczej nie powinno skakać.

Highlighted
Konto usunięte

Nie dotyczy

Spadek jakości lini VDSL

gacek585 napisał(-a):

Hehe dzisiaj znowu 5.4db z tym że synchro się zapięło na 49000 🙂

Telewizje naprawili. Wczoraj wieczorem dzwonił gostek że mam sprawdzić. Obciażyłem na kompie łącze max a na tv zero pikselizacji.

Co do pływania to się zgodzę ale aż 5db to raczej nie powinno skakać.

Nie wiem jak jest na tej linii, ale u mnie przy dłuższej linii to tyle w ciągu doby potrafi się zmienić od około 9db do 5db. 4db zmiany to co zauważę. Może być i trochę mniej około 3db szum się zmienia. Podniosło się syncho to spad margines tak to działa. 

Highlighted

Poziom 16, Komentator
  • 21
  • 3
  • 1

Spadek jakości lini VDSL

Tak wiem że margines spada gdy synchro się podnosi.

Ale jeśli kilka lat mam margines koło 9-10 i synchro powiedzmy skacze w okolicach 42000 a nagle obie wartości lecą dół to coś jest nie teges. Tym bardziej że przez tyle lat korzystania z orange marginas skakał max 1db.

Highlighted
Konto usunięte

Nie dotyczy

Spadek jakości lini VDSL

@gacek585 Umnie plywa na poziomie 11.2 a 11.8 ale nic niżej .

Highlighted

Poziom 25, Specjalista
  • 1447
  • 1321
  • 28

Spadek jakości lini VDSL

Widzisz, naprawili ci neta przy okazji jak naprawiali telewizje, bo to bylo razem zalezne. Gdyby nie pikseloza w telewizji nawet by paluszkiem nie kiwneli bo miescisz sie w widelkach 🙂
Highlighted

Poziom 12, Recenzent
  • 54
  • 4
  • 0

Spadek jakości lini VDSL

Ja też składałem reklamację i po prostu zostałem olany przez 2 dni nikt się do mnie nie odezwał

U mnie się dzieją cuda  co o tym myślicie bo jak dla mnie jest coś nie tak 

Dziwne że po rozłączeniu i połączeniu sypie błędami a wcześniej tego nie było

Pokaż szczegóły

2019-02-14.png

1.png 2.png3.png