Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spadek jakości lini VDSL

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 3
  • 1

Spadek jakości lini VDSL

Witajcie.

Moje łącze znowu straciło na stabilności. Ale zaczne od początku.

Kilka lat temu podpiąłęm VDSL-a wtedy była to opcja do 40mbit. Łącze zapinało sie na full predkości z marginesem wtedy chyba około 13db , jestem około 600m od centrali.

Gdy zmieniły się warunki znieśli opcję do 40mbit i zostawili tylko opcje do 80mbit to przy przedłużeniu umowy funbox zapiął sie na około 55000 z marginesem około 9.5db. Było tak około 4-6 miesięcy. Po tym czasie zaglądam na parametry a tam tylko około 45000 i margines ten sam około 10db.

Myślę sobie skoro prędkość poleciała o 10mbit to dlaczego margines pozostał ten sam?

telefon do orange nic nie dał  , łącze działa prawidłowo-powiedzieli. Dałem spokój. Kilkanascie miesięcy było OK.

Jakiś czas temu przedłuzyłem umowę ponieważ pojawiło się orange love i za tą samą opłatę abonamentową dostałem telewizje i kartę sim bez limitu.

I znowu ciach 37000 a margines ten sam około 10db.

W między czasie miałem awarię funboxa 2 który co dziennie zrywał połaczenie i pomyślałem że od tego automat przyciął do 37000. Funboxa wymienili ale prędkości nie oddali mimo że pani na lini powiedziała że da się to załatwić.

Mineło około 2-3 miesiące, zaglądam na statystyki a tam około 37000 i margines 5.7db?? Co jest grane? Teraz za chwile przytnie do 30000 i ustawi margines na 10?

Co się dziaje z moim łączem? Dlaczego prędkość synchronizacji spada a margines zostaje na poziomie 10?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Spadek jakości lini VDSL

@gacek585 Zgłaszaj problem tylko z marginesem a nie synchronizacją.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

28 ODPOW. 28
Anonim

Nie dotyczy

Spadek jakości lini VDSL

@gacek585 Masz doczepy na linii zgłoś problem do BOK. Pokaż statystyki DSL z routera?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 3
  • 1

Spadek jakości lini VDSL

DSL.jpgDzisiaj rano margines troszkę wyższy ale ewidentnie coś tu nie gra.

Anonim

Nie dotyczy

Spadek jakości lini VDSL

@gacek585 Zgłaszaj czym prędzej jak masz takie skoki to nie jest normalne.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 3
  • 1

Spadek jakości lini VDSL

OK zgłoszę sprawę. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Anonim

Nie dotyczy

Spadek jakości lini VDSL

@gacek585 Zgłaszaj problem tylko z marginesem a nie synchronizacją.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 3
  • 1

Spadek jakości lini VDSL

Nie przyjmą zgłoszenia bo wedle nich łącze działa prawidłowo. Norma. Niech dalej sobie obcina.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Spadek jakości lini VDSL

Nikt nie powinien Ci odmówić przyjęcia zgłoszenia. Możesz dokonać je też samemu przez mój Orange.

Tylko trzeba pamiętać, że niezasadne wezwanie technika może wiązać się z opłatą 39 zł.
Anonim

Nie dotyczy

Spadek jakości lini VDSL

@gacek585A co zglaszałeś?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 3
  • 1

Spadek jakości lini VDSL

  • Margines, tak jak pisałeś. Pani niby sprawdziła łacze i działa prawidłowo.
  • Łącze działa i zgłoszenia nie ma na co składać.