Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sieć ukryta i zabezpieczenia

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 550
  • 2291
  • 5

Sieć ukryta i zabezpieczenia

@micihol1  Sam widzisz ile musiałeś napisać żeby przedstawić sam fakt że moja ukryta sieć jest o jakiś promil mniej bezpieczna niż byłaby gdyby jej SSID nie było ukryte. 
Co więcej nie przeczytałeś wątku do końca bo ostatni mój post był o tym że dziękuję @Samotnick  i @j131  i że znam już scenariusze w których ukrycie SSID minimalnie obniża jej bezpieczeństwo, dziękuję jednak za wysiłek jaki włożyłeś w napisanie tego wpisu może kiedyś komuś  się przyda 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1883
  • 9120
  • 75

Sieć ukryta i zabezpieczenia

@_Artek_ Nadal nie zrozumiałeś, że Twój telefon będzie próbował podłączać się do każdej napotkanej ukrytej sieci, zdradzając jej nazwę. Pół biedy jeżeli będzie to zwykły AP, gorzej jak wrogi. Możesz ewentualnie wyłączyć opcję automatycznego podłączania do tej sieci.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 550
  • 2291
  • 5

Sieć ukryta i zabezpieczenia

A w przypadku rozgłaszania SSID jest inaczej? chyba nie bo moje SSID jest widoczne i urządzenie nie musi go zdradzać bo robi to sam ruter. 🙂


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1883
  • 9120
  • 75

Sieć ukryta i zabezpieczenia

W linku z mojego drugiego wpisu:

 

Standard Network Hidden Network Device Action
 1Access pointHi, I’m a hidden SSID Wi-Fi network.
 2ClientHey, “Tarlogic” network, are you there?
 3Access pointHi, I’m “Tarlogic” network.
14ClientI want to connect.
25Access pointWhat’s the password?
36ClientHere is the password.
47Access pointGreat! You’re now connected!

Jest to oczywiście duże uproszczenie, z tego chociażby powodu, że hasła nie są przesyłane. Ale jak widzisz aby skłonić twoje urządzenie do podłączenia się do mojego AP nie muszę odgadnąć nazwy twojej sieci. Urządzenie samo mi ją poda.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 70
  • 454
  • 2

Sieć ukryta i zabezpieczenia


@_Artek_napisał(-a)

@micihol1  Sam widzisz ile musiałeś napisać żeby przedstawić sam fakt że moja ukryta sieć jest o jakiś promil mniej bezpieczna niż byłaby gdyby jej SSID nie było ukryte. 
Co więcej nie przeczytałeś wątku do końca bo ostatni mój post był o tym że dziękuję @Samotnick  i @j131  i że znam już scenariusze w których ukrycie SSID minimalnie obniża jej bezpieczeństwo, dziękuję jednak za wysiłek jaki włożyłeś w napisanie tego wpisu może kiedyś komuś  się przyda 


Czyli nie zrozumiałeś... nie, nie zmniejsza o promil (swoją drogą, uwielbiam takie szacunki - na jakiej podstawie oszacowałeś, że to promil?) i nie chodzi o samo bezpieczeństwo sieci, a bezpieczeństwo urządzeń.

Nie, urządzenie, które łączy się do sieci, która rozgłasza swoją nazwę, nie musi co chwila wysyłać handshake'ów, bo nastawia się na odbiór i reaguje tylko w przypadku, w którym daną sieć widzi. Przy ukrytym SSID pinguje zawsze i wszędzie, dopóki się nie połączy - rozumiesz róźnicę?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 550
  • 2291
  • 5

Sieć ukryta i zabezpieczenia

@micihol1 
Rozumiem ale wychodząc z domu wyłączam wifi w telefonie bo drenuje mii baterie 😄
@Samotnick  rozgłasza przez ułamek sekundy dopóki nie podłączy się do sieci do której powinien. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 70
  • 454
  • 2

Sieć ukryta i zabezpieczenia

@_Artek_ kolejny zabobon o drenowaniu baterii

W każdym razie, o ile nie jesteś jedynym użytkownikiem swojej sieci, to pozostali użytkownicy mogą o tym nie pamiętać, ewentualnie goście. Nie zawsze pewnie też wyłączysz swoje wifi w telefonie od razu. Pomijając kwestię, że w IOS wyłączanie WiFi jest dość osobliwą czynnością. Wyłączanie poprzez panel kontrolny, odłącza tylko od pobliskich sieci, wystarczy, że się przemieścisz o kilkaset metrów i telefon wróci do skanowania, o ile nie wyłączysz WiFi w ustawieniach telefonu.

 

Reasumując - zadałeś pytanie, czy wyłączanie rozgłaszania SSID zwiększa lub zmniejsza bezpieczeństwo sieci. Odpowiedź dostałeś, że technicznie nie ma to najmniejszego wpływu na bezpieczeństwo samej sieci - jest tak samo podatna na atak, niczego w tej kwestii nie zmieniasz.

Dostałeś też informacje, że ukrywając SSID zwiększasz podatność urządzeń na podłączenie się do wrogiej sieci i w konsekwencji na atak.

 

Skoro zadajesz pytanie, to znaczy, że czegoś nie wiesz. Uzyskałeś odpowiedź, a ciągle próbujesz ją nagiąć do swojej tezy, że ukrycie SSID, to zwiększenie bezpieczeństwa, więc po co zadajesz pytanie, skoro masz wyrobione zdanie, w dodatku błędne. Nie przysłużasz się innym osobom, którym rzeczywiście zależy na zwiększeniu swojego bezpieczeństwa cyfrowego i to czytają.

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 550
  • 2291
  • 5

Sieć ukryta i zabezpieczenia

Nigdzie nie napisałem że ukrycie SSID ZWIĘKSZA BEZPIECZEŃSTWO SIECI co najwyżej napisałem że go nie zmienia.....ale teraz już wiem że w labolatoryjnych warunkach go zmniejsza. 
Jeśli myślisz że nie wyłączanie wifi po utracie zasięgu sieci z którą telefon jest podłączony nie drenuje baterii (między innymi przez ciągłe wyszukiwanie to widać że też nie wszystko wiesz ale nikt nie wie wszystkiego a forum jest po to żeby pytać
Pozdrawiam.    


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 70
  • 454
  • 2

Sieć ukryta i zabezpieczenia

No właśnie nie w laboratoryjnych warunkach.
Ja nie myślę, że nie drenuje, ja wiem, że nie drenuje 🙂
Ciężko nazwać drenażem baterii pobór poniżej 1mW co kilkanaście, kilkadziesiąt sekund. Szczególnie w porównaniu do poboru radia GSM, które jest od kilkudziesięciu do kilkuset raza większe, czy do poboru energii przez ekran, czy procesor.
Zarówno BT i WiFi w stanie nieaktywnym są pomijalne w kwestii poboru energii, mało tego, w trakcie transmisji to WiFi jest bardziej wydajnym energetycznie medium. Dlatego mówię, na chłopski rozum, to wszystko się zgadza, tylko że chłop nie projektuje i nie implementuje technologii.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 550
  • 2291
  • 5

Sieć ukryta i zabezpieczenia

Nie mówiłem o wyłączonym wifi tylko o włączonym i ciągle skanującym potencjalne punkty dostępowe ale to już zupełnie inny temat niż ten w wątku.