Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8387
  • 53

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

@Kierus57 domyślnie dla ipv4 i ipv6.

Nie wszystkie routery brzegowy dostały "upgrade" _od razu_, nadal nad tym pracujemy i sukcesywnie są one aktualizowane. Jeszcze to chwilę potrwa.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny


@bonzajnapisał(-a)

Dobra, u mnie też działa, leci właśnie 30 godzina sesji 🙂 pomogła dopiero zmiana adresu z ipv4 na ipv6 🙂


Nie ciesz się za wcześnie, bo u mnie na IPv6 3 lata temu jak miałem jeszcze VDSLa, IP nie zmieniało mi się w ogóle do czasu restartu routera. Grałem dużo wtedy w CSGO i to był jedyny ratunek by mnie nie rozłączyło w trakcie gry, bo na nowym IP nie dało się dołączyć na oficjalne serwery Matchmakingowe.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 62
  • 62
  • 0

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

To nawet lepiej, że nie będzie się w ogóle zmieniać aż do restartu modemu albo restartu połączenia 😄 tak w ogóle to to byłoby najlepsze rozwiązanie. Tak jest chyba w UPC


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Problem w tym, że te IPv6 działa jak chce w Orange 🙂

 

W UPC masz IP nawet po restarcie modemu. Zmienia się dopiero jak masz wyłączony modem w czasie odnowy dzierżawy IP albo jak zmieniasz modem na inny lub jak przedstawisz go w tryb bridge i podłączysz swoje urządzenie. Ogólnie nowy MAC urządzenia, nowe IP. Czasami zdarzyc się może, że przez prace serwisowe się zmieni, ale ja od początku umowy miałem to samo IP aż do wymiany modemu na inny, czyli prawie 2 lata miałem to samo i IP, a teraz z nowym modemem mam to samo IP już pół roku.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 62
  • 62
  • 0

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Zwracam honor na ipv4 również sesja wydłużona. Chyba to był po prostu zbieg okoliczności i czasu, że dostałem "upgrade" w tym samym dniu kiedy zmienilem adres na ipv6.

Dzięki za rozwiązanie problemu


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 5
  • 0

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Mój rezultat:

 

Thu Apr 11 04:50:01 2019 daemon.info pppd[29928]: Connect time 15840.0 minutes. # IPv4
Thu Apr 11 04:55:01 2019 daemon.info pppd[4238]: Connect time 15840.1 minutes. # IPv6

 

Mega 🙂 Równe 11 dni.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 19
  • 0

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Rozumiem, że po utracie synchronizacji czyli nie wiem na przykład korki wywali w domu, wtedy sesja trwa 22h i dopiero po tym restarcie sesji rozpoczyna się 10 dniowa sesja? 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

@mrxn  Nie powinno tak być, po prostu sesja trwa te 10 dni.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 39
  • 0

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Zielona Góra, minął dziesiąty dzień i dalej na tym samym IP. EdgeRouterX,


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 17
  • 0

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Witam. Jestem nowym użytkownikiem Orange, internet mam od dwóch miesięcy, i teraz tak, od pierwszego włączenia, zmiana ip następowała co 10 dni, do wczoraj, kiedy to byłem zmuszony na chwilę wyłączyć funboxa, po tym wyłączeniu właśnie zauważyłem, że ip zmieniło się po dokładnie 24 godzinach. Czy to oznacza, że orange wróćił do wcześniejszych  ustawień, czy też po prostu mam "pecha" ?
Ze względu na dosyć specyficznego vpn-a, taka zmiana co dobę jest dla mnie bardzo nie wygodna 😞