Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaby Internet

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 112
  • 0

Słaby Internet

Witam po przeprowadzce do rodziców którzy korzystają z oferty orange tv Internet i tel stacjonarny posiadają router fun box 2.0 zauważyłem strasznie słaby internet można coś z tym zrobić usługa do 10


Screenshot_20210405-131304_Chrome.jpg
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12694
  • 52248
  • 596

Słaby Internet

@j131 1,5Mb/sek to i na przysłowiowym sznurku pójdzie...sugeruje test monterski na słupie, bo tam dopiero się przekonamy ile tracimy na tej elektrycznej instalacji

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

83 ODPOW. 83

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18193
  • 51956
  • 699

Słaby Internet

@Burillo albo bardzo kiepska linia, albo duża odległość od centrali. Ponad setka błędów w niecałą godzinę sugeruje, że można poprawić linię. Trzeba zgłoszenie zrobić, ale konsultant przed przyjęciem zgłoszenia niech sprawdzi linię. Prędkości na poziomie 10 Mbit/d raczej bym się nie spodziewał, ale zawsze można te kilka Mbit/s podnieść po poprawieniu linii j ewentualnie centrali.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 112
  • 0

Słaby Internet

Witaj da się coś z tym zrobić?czy pozostaję szukać innego operatora po zakończeniu umowy


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18193
  • 51956
  • 699

Słaby Internet

@Burillo na pewno warto rozejrzeć się za lokalnym dostawcą lub sprawdzić w tej lokalizacji jak działa LTE na kilku kartach SIM od innych operatorów. W ofercie na kartę, startery kosztują 5 PLN z pakietem około 6 GB na przynajmniej 14 dni.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 112
  • 0

Słaby Internet

A może być tak że kabel telefoniczny który nie jest pierwszej nowości może tak spowalniać Internet?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18193
  • 51956
  • 699

Słaby Internet

@Burillo może tak być. Patrz mój pierwszy post.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 112
  • 0

Słaby Internet

Ok po świętach wymienię kabel jak nic nie da wymiana zrobię zgłoszenie niech kombinują

A mogę bezpośrednio z puszki pociągnąć kabel zakuć końcówkę i  wpiąć do routera?

________________
* Scalenie postów – moderator Kinga


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18193
  • 51956
  • 699

Słaby Internet

@Burillo samemu wymieniaj tylko te kable, które są za gniazdkiem abonenckim. Wszystko przed gniazdkiem niech wymienia i naprawia operator. Warto też zrobić test, odłączyć telefon stacjonarny i filtr, sprawdzić działanie internetu.

Warto też zainstalować sobie apkę Mój FunBox i przeprowadzić diagnostykę sieci. Przez apkę można zrobić zgłoszenie.

________________
* Scalenie postów – moderator Kinga


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 112
  • 0

Słaby Internet

Ok tak zrobię 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18193
  • 51956
  • 699

Słaby Internet

@Burillo daj info, jak poszły testy i screen-a z parametrami linii z routera.