Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaby Internet

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 112
  • 0

Słaby Internet

jasne dam znać pierwsze co to trzeba na bank kabel wymienić teraz oglądałem go jest w 2 miejscach łączony... pytanie fun box ma osobne wejście na telefon czyli mogę bezpośrednio telefon wpiąć do tego wejścia? A kabel internetowy do gniazda dsl beż żadnych filtrów i sppliterów?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Słaby Internet

@przede wszystkim musisz określić jaką masz usługę. Piszesz o neo z tv . Sprawdź w zakładce VoIP czy masz aktywny nr internetowy, czy masz linię analogową z koniecznością włożenia filtrów telefonicznych.Linua ma synchro 1,5Mb/ sek, co uniemożliwia podłączenie i używanie IPTV, czyli po kablu z centrali. Może masz sat TV? Ta neo praktycznie nie działa.....pominąwszy błędy na łączu. 

Co mogę powiedzieć o instalacji? Przede wszystkim musisz znaleźć punkt łączący instalację z miasta z tą wewnętrzną. Powinieneś mieć jakąś puszkę. Jeśli masz trochę pojęcia o kabelkach, to warto zobaczyć jak realizowane jest połączenie tych dwóch kabli. Podłączyć na krótko modem w tym miejscu i dopiero sprawdzić w menu modemu jakie parametry ma linia na wejściu do domu. 

Fotnij puszkę, kable w środku, coś podpowiemy


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Słaby Internet

@Burilloprzede wszystkim kontakt z infolinią. Doradca zrobi diagnozę. Jeśli będzie potrzeba zarejestruje zgłoszenie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 112
  • 0

Słaby Internet

Cześć dzięki za odpowiedź świeży temat narazie wiem że Internet jest do 10 telefon stacjonarny też jest z Orange działa no i dekoder tak samo z Orange wszystko działa tylko ten Internet strasznie słabo... Tak jest puszka ale nie wiem ile w środku jest kabli bo nie otwierałem jej jeszcze ogólnie z puszki idzie przewód bodajże dwu żyłowy łączony jest w 2 miejscach i jest wpiety do fun box tyle narazie mogę powiedzieć po pracy otworzę puszkę i zrobię zdjęcia 


Screenshot_20210406-052410_Chrome.jpg

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 112
  • 0

Słaby Internet


Screenshot_20210406-052357_Chrome.jpg

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Słaby Internet

@Burillo ukryj numer telefonu


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 112
  • 0

Słaby Internet

@agat13 @ketrasaArtur @Puszka wygląda tak jak na zdjęciu są dwa przewo


20210406_063946.jpg


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 112
  • 0

Słaby Internet

@agat13 @ketrasaArtur Panowie A jaka jest kolejność podłączenia kabli? Czy to nie gra roli


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Słaby Internet

@Burillo od razu powiem. Instalacja do wymiany. Bez względu na to czy sygnał przychodzi po tym elektrycznym przewodzie ze ściany, czy tym okrągłym, to ten elektryczny rozkłada transmisję. Aby kabel prawidłowo przenosił szerokie pasmo Neo to musi być zrównoważony. Musi mieć skręcone ze sobą żyły. Tu nie dość, że odizolowane po całości to i żaden elektryczny przewód nie ma tego oplotu, co powoduje jego zaszumienie i błędy transmisji 

Jak będziesz podłączał swój kabel pokaż go na fotce, podpowiemy. Koniecznie ustal gdzie się kończą oba kable połączone w tej puszce i daj znać. Z wizytą techników musisz się liczyć ( jak napisał @ketrasaArtur ), ale najpierw sam zrób analizę, abyś wiedział czego od nich wymagać


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Słaby Internet

@Burillo sądząc po puszeczce, którą zamieściłeś, to pewnie na tej linii nie jedyny punkt. Warto wykonać przegląd i ewentualną wymianę na całej długości, od Twojego routera aż do centrali. W domu możesz sam, ale reszta należy do techników. Bez zgłoszenia wszystkiego nie ogarniesz. Tu cenne uwagi @agat13