Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaba moc internetu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Słaba moc internetu

Prędkość nie chce wskoczyć wyżej niż 1.5Mb/s tak jak by się coś zblokowało. I tak od miesiąca już niestety.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Słaba moc internetu

@mattx657 skoro problem pojawil sie od momentu remontu to Twoja antena jest raczej w porzadku i nie ma wg mnie sensu kupowac nowej


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Słaba moc internetu

Żeby nie narażać się na koszty możesz zrobić test. Zobacz czy możesz wyłączyć z anteny kabel pomiędzy nią, a modemem. Sprawdź optycznie czy się wtyczki nie uszkodziły w czasie przewieszenia anteny. Jeśli jest luźno wiszący/ biegnący zmierz jaką ma długość. Z tego co kojarzę powinien to być kabel ethernet (poprawcie mnie jeśli się mylę) zawsze możesz kupić taki sam i na szybko połączyć modem z anteną oraz wykonać speedtesty. Jeśli nie masz możliwości zakupu to postaraj się przybliżyć modem do anteny i zastosować kabel z zestawu. Od czegoś trzeba zacząć

Ważne,abyś testy robił bez włączonej tv


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Słaba moc internetu

@mattx657 Mam jednak wątpliwości. Dasz radę wrzucić kilka fotek : anteny,wtyczek,modemu i sprawdzić dokładnie parametry usługi w umowie? Nie kojarzę zupełnie czy neo mobilna ma taką opcję z tv? Przecież tv zabiera 8Mb/sek z transmisji. To gdzie tu ma działać do 10???Poprawcie jeśli źle myślę


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Słaba moc internetu

Moze na początek niech @mattx657 określi jaka ma usługę w jakiej technologii.

 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Słaba moc internetu

Właśnie. To w końcu ma mobilny internet i wykorzystuje antenę czy ma zwykłą Neostradę po kablu ? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Słaba moc internetu

Przemyślałem możliwości.

1.Zwykła Neo 10Mb/sek, łącze miedziane, dekoder TV SAT (więc antena dachowa dołączana  po kablu koncentrycznym do dekodera i modem po eth do dekodera). Jak stwierdzić? Przewód z gniazda telefonicznego do modemu do gniazda RJ11 oznaczonego LINE, ADSL itp. Jeśli telefon POTS, to mikrofiltr, a jeśli VoIP, to z gniazda RJ11 oznaczonego "Telefon" (bywa, że zielonego) na modemie.

2. Neo po LTE. Antena LTE na dachu (nie talerzowa, a panelowa, lub JAGA), modem LTE z dołączonym dekoderem po eth i antena satelitarna z kablem koncentrycznym podpiętym do dekodera. TV odbierana z satelity, ale sterowanie i aktualizacje po eth z LTE

3.Flybox (usługa raczej  nie instalowana) Antena panelowa z routerem na SIM na dachu, kabel RF do urządzenia nadawczego na obszar domu (LAN i wifi) i dekoder połączony po eth z częścią domową zestawu (w uproszczeniu)

Jak widzicie porady w ciemno mogą być trudne, gdy klient nie określi dokładnie jaki rodzaj usługi ma zainstalowany

Najlepiej opisać i fotnąć. My podpowiemy


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Słaba moc internetu

Witam. Na wstępie chciał bym przeprosić że tak długo się nie odzywałem lecz praca mnie pochłonęła niestety. Jeśli chodzi o internet to jest to 1 możliwość opisana przez agat13.

Problem udało mi się rozwiązać kupując antenę na allegro.

 https://allegro.pl/oferta/antena-aktywna-wifi-sky-usb-36dbi-najmocniejsza-6755650959?snapshot=MjAyM...

Mam też jedno pytanie czy takie anteny są legalne? Słyszałem o jakichś gsm, których używać nie można lecz to chyba jest zwykła antena. Mają jakiś negatywny wpływ na zdrowie? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Słaba moc internetu

Antena taka jest legalna. Jednak jest słaba wspiera standard n, a nie najpopularniejszy ac. Co do zdrowia - jeśli nie masz jakiś alergii na fale elektromagnetyczne i innych przeciwwskazań np rozrusznik serca, to nie ma problemu. Ale warto skonsultować się z lekarzem.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Słaba moc internetu

@mattx657 Anteny odbiorcze wifi są legalne w każdym zakresie.  Przecież  one zwiększają zasięg odbioru tylko sieci lokalnej. Ty odbierasz nadawany z dozwoloną mocą sygnał z nadajnika/routera. Poza tym przypuszczam, że skoro kabel USB ma 5 m długości nie musisz siedzieć w bezpośredniej bliskości.  Fajnie, że udało Ci się rozwiązać problem