Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaba moc internetu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Słaba moc internetu

Witam. Mam problem z szybkością mojego internetu. Nie dawno w moim domu był przeprowadzony remont m.in ocieplanie ścian styropianem przez co są teraz grubsze oraz antena została przestawiona (znajduje się teraz 2 metry wyżej). I od właśnie tego momentu zaczęły się moje problemy z internetem. Mam bardzo niskie pobieranie na speedteście oraz wysyłanie natomiast ping jest w porządku (jak na moje warunki, mieszkam na wsi). I moje pytanie brzmi co może być tego powodem. Czy źle ustawiona antena , czy słaby zasięg routera (Fivebox 2.0). Mam pakiet internetu do 10mb/s do routera mam podłączony telefon oraz telewizję dekoder Orange.Przed remontem internet działał dobrze. Poniżej wysyłam wynik na speedteście. Dodam że jestem totalnie zielony w tych tematach więc proszę o wyrozumiałość.

https://www.speedtest.pl/test/257307281

Pozdrawiam.

21 ODPOW. 21

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Słaba moc internetu

Jeśli masz internet bezprzewodowy to wszystko wskazuje na złe ustawienie anteny. Spróbuj ją skorygować lub ponownie przenieść trochę niżej. Ping 50 ms to cała wieczność szczególnie w grach multiplayer.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 316
  • 5

Słaba moc internetu

@marder - Czytaj uważnie matt mówi że ma internet do 10 mb/s i Liveboxa 2.0 + do tego telefon stacjornarny i telewizję + na speedteście jest Orange Polska to chyba jasne że Neostrada bo na LTE wyświetla się Orange Mobile - Ja myślę że podczas remontu mógł być uszkodzony kabel


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Słaba moc internetu

Dodam również że telewizja działa mimo lekkich ścin z początku udało się antenę ustawić. Lecz pozostaje kwestia internetu


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Słaba moc internetu

@mattx657 jesli internet pogorszyl Ci sie po zmianie ustawienia anteny to jedynym sposobem bedzie proba ustawienia anteny w pierwotnym jej polozeniu.

Tutaj krotki filmik jak ustawiac antene

[wideo]


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Słaba moc internetu

@mattx657 Masz Neostradę 10Mb/sek z telewizją satelitarną przez talerz. Dekoder połączony z modemem Funbox 2.0 (czy Livebox2.0???) kablem komputerowym z zestawu? 

Co polecam ? Wejdź do menu modemu i przekaż nam to, co zobaczysz. Szczególnie parametry liniowe i błędy na łączu. Pomyślimy co Ci doradzić. Napisz czy potrafisz,pomozemy


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Słaba moc internetu

Dekoder podłączony z Funbox'em 2.0 kablem z zestawu wygląda jak ethernet chyba że to on. Jeśli chodzi o menu modemu to nie wiem za bardzo gdzie znaleźć parametry liniowe (menu orange) chyba że chodzi o Przepustowość linii (Mb/s) to pokazuje mi 1.5 oraz 0.3.

Co do powrotu anteny na poprzednie miejsce jest to ciężkie do zrealizowania ponieważ antena jest na dachu gdzie nie mam za bardzo dostępu.

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Słaba moc internetu

@mattx657 Jedyne co moge polecic w takim wypadku to proba dostania sie na dach i zmiana ustawienia anteny. Jesli to dom jednorodzinny to nie powinno byc z tym wiekszego problemu. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Słaba moc internetu

No tak problemu nie będzie spróbuje ją poruszać. A mam jeszcze pytanie czy gdyby to nic nie dało to jest możliwość dokupienia anteny by działała z internetem. Widziałem na internecie takie mniejsze po  jakieś 200zł. Czy to by coś dało?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Słaba moc internetu

@mattx657 Nie ruszaj anteny . Na stronie BTS Search poszukaj swojej miejscowości i sprawdź wedle mapy w którą stronę znajduje się najbliższy nadajnik mobilny. W tą stronę należy kierować antenę. Mając czas można robić to domowym sposobem. Przekręcać antenę o kilka stopni w lewo (np) i robić speedtesty. Przekręcić i powtórzyć. Tak wybierzesz najlepsze ustawienie anteny.

Może podczas remontu został uszkodzony kabel pomiędzy anteną i modemem lub wtyczki eth? Bez testera będzie trudno to stwierdzić.Obejrzyj i pokaż na fotce