Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaba jakość neostrady oraz ucinanie łącza


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Słaba jakość neostrady oraz ucinanie łącza

Witam

Jestem użytkownikiem neostrady i zauważyłem diametralne osłabienia prędkości internetu oraz ogromne wartości pingu (ms). W umowie mam 10mbs, a otrzymuje maksymalnie 3.5mbs i to tylko przez pierwsze dni , potem ta wartość wysyłu spada z 3.5 do niespełna 1mbs i to też rzadko, bo normalnie wartość oscyluje na poziomie 0.4mbs , natomiast ping/ms osiąga wartość 200+. Często też przerywa mi połączenie przez co muszę np czekać 20 sekund aż mi się załaduje film, nawet w 144p. Niestety nie da się wytrzymać z takim łączem w najprostszych sytuacjach jak oglądanie filmu, nie wspominając tu już o graniu.

Poniżej przesyłam dane.


IMG_20200812_190459.jpg
8 ODPOW. 8

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Słaba jakość neostrady oraz ucinanie łącza

@Hubert1912 zglos sprawe do BOK Orange na czacie lub telefonicznie https://www.orange.pl/view/kontakt popros o sprawdzenie linii. Mozliwe ze cos jest nie tak na linii. Zresetuja Ci polaczenie i zobaczysz czy cos sie poprawi. W umowie nie masz 10Mb tylko do 10Mb. Wiec jak jest 3,5 Mb to jest zgodnie z umowa. 😐Ten spadek predkosci nastapil nagle czy od początku tak bylo? 😐


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Słaba jakość neostrady oraz ucinanie łącza

@Hubert1912 Cześć,

Widzę, że masz Liveboxa 2. Czy masz skąd pożyczyć modem alternatywny? Dosłownie na test. Będziesz miał porównanie. Nawet nie musisz nic zmieniać w ustawieniach. Podłącz i sprawdź jakość połączenia w menu modemu. Warto też we własnym zakresie zweryfikować stan linii w domu. Zapytam: ile masz gniazdek w domu? Ile telefonów i czy podłączone są splittery? Jeśli masz VoIP to sprawdź tylko ilość gniazd nawet nieużywanych. Każde z nich powoduje dodatkowe tłumienie. Zerknij jak linia wchodzi do domu, czy są i w jakim stanie złącza i puszki. Może kable są gdzieś przyciśnięte, zamoczone czy słabo połączone. Zawsze trzeba zwracać uwagę na takie rzeczy. Jakbyś miał pytania, porób fotki i pytaj. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Słaba jakość neostrady oraz ucinanie łącza

Niestety do tej śmiesznej prędkości w okolicy 1mb i mniej doszło po mniej więcej 4dniach od rozpoczęcia umowy.

 

______________

* Wyciągnięto treść ze spoilera – moderator Kinga


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Słaba jakość neostrady oraz ucinanie łącza

Probowales kontaktować sie z BOK? Zglaszales problem? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Słaba jakość neostrady oraz ucinanie łącza

@Hubert1912Łącze od początku musiało być wątpliwej jakości. Doszła do tego stabilizacja usługi wykonywana po instalacji. Dziwi mnie tylko dobry SNR. Bez analizy danych z menu modemu możesz jedynie zweryfikować linię w domu i jego najbliższym otoczeniu i zgłosić słabą jakość do Operatora.

Postaraj się podpytać sąsiadów, czy ktoś nie ma usługi ADSL i jak mu ona działa. Od czegoś musisz zacząć...Informuj, może coś podpowiemy


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Słaba jakość neostrady oraz ucinanie łącza

@Hubert1912 widać, że albo masz bardzo kiepską linię od centrali do domu, albo duża odległość od centrali, przekraczająca ponad dwa km.

W Twoim przypadku stawiałbym na jakość linii, bo widać, że przez niecałą godzinę wyskoczyło 21 błędów ES. Na tak krótki czas, to spora wartość.

Dobrze by było zrobić zgłoszenie na infolinii: 510 100 100 lub napisać na czacie.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Słaba jakość neostrady oraz ucinanie łącza

@Hubert1912 pocieszę Cię lub nie, ale obecny Prezydent obiecał w ramach swojego programu wyborczego światłowód dla każdego. O ile to nie "kiełbasa wyborcza".


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Słaba jakość neostrady oraz ucinanie łącza

@pablus  Kiełbasa ma za dużo E, szynka spowszedniała i leje się z niej woda...Obietnice to chyba kaszanką są...

@Hubert1912  jakiego rodzaju instalację masz w domu i na zewnątrz?