Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozłączenie internetu co jakiś czas na 2/3 minuty


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Rozłączenie internetu co jakiś czas na 2/3 minuty

W takim razie trzeba sprawdzić linię telefoniczną od gniazdka do routera, czy wszystkie połączenia są prawidłowe i nie ma żadnych przerw.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Rozłączenie internetu co jakiś czas na 2/3 minuty


@Wisnia9993napisał(-a)

Korzystam tylko z oferty internetu, nie mam mam telefonu. Mam tylko taką kostkę od której idzie kabel do routera 


Jaką kostkę (zrobisz zdjęcie?)? Jeżeli masz tylko internet to kabel od routera wpinasz bezpośrednio w gniazdko telefoniczne.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Rozłączenie internetu co jakiś czas na 2/3 minuty

Tak, proszę bardzo o to ona https://iv.pl/image/Grc3yY5


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Rozłączenie internetu co jakiś czas na 2/3 minuty

Nie otwiera mi się tu nic. Daj bezpośredni link z imgur.

 

Edit:

Dobra, 8 sekund przede mną poprawiłeś link widzę 😁

To jest splitter VDSL. Spróbuj odpiąć kabel idący do routera od tego splittera i wpiąć bezpośrednio do gniazdka i zobacz czy rozłączenia ustaną. Bo widzę, że kabel z wyjścia na telefon żaden nie wychodzi, więc telefonu nie masz. A ten splitter stosuje się jak ma się telefon analogowy, by wyeliminować zakłócenia.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Rozłączenie internetu co jakiś czas na 2/3 minuty

Tylko z tym, że ja gniazdko mam aż na dole i kabel mi nie starczy ethernet. Mam taki długi kabel idący z dołu przewiercenie w podłodze i wychodzi u mnie w pokoju. Ten Kabel jest podłączony do tego splittera a od splittera idzie do tej kostki. Taki cienki kabel ADSL z tej kostki wchodzi do routera i kabel ethernet idzie od routera do kompa 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Rozłączenie internetu co jakiś czas na 2/3 minuty

No to nie dasz rady tego sam przetestować, bo kabel który wchodzi od gniazdka do splittera nie ma końcówki rj12 (chyba, że kupisz taki długi kabel i sobie przeprowadzisz, dziwne, że ci tego splittera nie zamontowali przy gniazdku, by było łatwiej to zweryfikować), tylko żyły kabla są odpowiednio włożone. Zgłoś to na infolinii, że rozłącza cię często, niech sprawdzają. A jak już sprawdzali i dalej rozłącza, to zesugeruj by technik podłączył Ci router do gniazdka z pominięciem splittera, bo to tylko sprzęt i mógł paść i od tego mogą być rozłączenia.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Rozłączenie internetu co jakiś czas na 2/3 minuty

No właśnie nie zgłaszałem tego, przez BOK najlepiej czy zadzwonić na infolinię? 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Rozłączenie internetu co jakiś czas na 2/3 minuty

Albo przez czat albo przez infolinię. Jest też aplikacja Funboxa na telefon, gdzie możesz sprawdzić stan linii. Musisz to zgłosić. Jak coś to podziel się co zrobią i czy rozwiążą problem. Powodzenia. 🙂


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Rozłączenie internetu co jakiś czas na 2/3 minuty

Dziękuję za radę. Mam nadzieję, że coś się uda zdziałać!