Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozłączanie internetu


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Rozłączanie internetu

Witam,

mam taki problem. Gdy komputer jest mocno obciążony (CPU) w losowych momentach rozłącza mi internet (Funbox 3.0 + zewnętrzny OTN) i wtedy pomaga jedynie restart routera. Dzieje się tak na różnych komputerach.

Czy ktoś się z czymś takim spotkał?

8 ODPOW. 8

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Rozłączanie internetu

@jpyziak 

 

Może być przyczyn kilka.Pierwsza to oszczędzanie baterii.System wyłącza kartę sieciową w celu oszczędzania energii.Czy tak masz tylko na zasilaniu bateryjnym? Zobacz ustawienia plany zasilania na "Maksymalna wydajność",dodatkowo zabroń systemowi wyłączania karty sieciowej.

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie.Pozdrawiam.

 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Rozłączanie internetu

@jpyziak proponuję przywrócenie routera do ustawień fabrycznych i ponowne sprawdzenie, jak się zachowa pod obciążeniem. Jeżeli sytuacja dalej się będzie powtarzała, to albo masz uszkodzony router i należało by go wymienić albo któraś z kart sieciowych wprowadza zakłócenia, powodujące zapchanie się routera.

W przypadku wymiany routera trzeba zrobić zgłoszenie na infolinii lub na czacie i udać się z routerem do salonu, aby go wymienić.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Rozłączanie internetu

Cześć,

 

Aby doprecyzować zadam pytanie: jak te komputery są podłączone do FB3? Po wifi czy po eth?

Określ co znaczy "rozłącza internet"?  Czy modem traci synchronizację , czy sesję i jak wtedy działają inne urządzenia dołączone do modemu (np.komórki, tablety)? Czy restart samego modemu wystarczy, czy trzeba restartować ONT, a może oba na raz?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Rozłączanie internetu

Więc tak,

komputery podłączone są po kablu.

"Rozłącza internet" znaczy, że na danym komputerze jest brak internetu i przy "diagnostyce" pojawia się komunikat o nieprawidłowej konfiguracji IP. W tym samym czasie na tym komputerze Wifi (przez adapter) działa normalnie, jak również na pozostałych komputerach internet dalej działa.

Restart komputera nie pomaga, pomaga restart FB3 (bez restartu ONT).

Zrobiłem taki test: podpiąłem swój router pod FB3 a dopiero od niego do komputerów poszły kable, ale wtedy wywaliło na wszystkich komputerach, czy jakby wywaliło "router".

Na razie poradziłem sobie w ten sposób, że na tym komputerze, który jest non stop praktycznie obciążony na CPU zainstalowałem Windows 7 i póki co działa. Ale nie jest rozwiązanie, które chciałbym na stałe.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Rozłączanie internetu

Na mój gust, coś w sieci blokuje switche (zarówno ten w FB jak i na routerze dodatkowym) bo skoro wifi działa to router z DHCP nie ma problemów. Do tej pory miałes zapewne win10 i chyba w tą stronę trzeba iść sprawdzając zależność obciażenia karty sieciowej i jej  wpływu blokadę obojetnie którego switcha (tak na logikę). W tym juz zdalnie nie pomogę

Anonim

Nie dotyczy

Rozłączanie internetu


@jpyziaknapisał(-a)

Więc tak,

komputery podłączone są po kablu.

"Rozłącza internet" znaczy, że na danym komputerze jest brak internetu i przy "diagnostyce" pojawia się komunikat o nieprawidłowej konfiguracji IP. W tym samym czasie na tym komputerze Wifi (przez adapter) działa normalnie, jak również na pozostałych komputerach internet dalej działa.

Jeśli dobrze odczytałem, to masz aktywne połączenie po kablu lan i po wi-fi...

Nie dziwne że takie problemy są, albo włączone wi-fi, albo lan gdzie kable wpinasz.

siec.jpg


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Rozłączanie internetu

Bez adaptera Wifi działo się to samo, adapter byłem zmuszony dołożyć, żeby mieć zdalny dostęp w przypadku gdy własnie wykrzaczyło internet po kablu.

Anonim

Nie dotyczy

Rozłączanie internetu

@jpyziak  bez diagnostyki sprzętu to problemu ci nie wyłapię, takie usterki to trzeba w domu klienta naprawiać, sterowniki karty sieciowej lan masz od producenta, czy tak jak większość... to co Windows znalazł i zainstalował, bo czasem sterowniki problemy robią, kiepski kabel lan, routery też usterki łapią, warto je sprawdzić u znajomego na innym miejscu, ja mam ten plus, że się tym zajmuję i mam na podmianę routery/ kable i karty sieciowe 😉