Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozłączanie internetu, spadek upload

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

Rozłączanie internetu, spadek upload

Aktualnie sytuacja wygląda tak, że po tamtym ostatnim rozłączeniu i spadku download do ok.52mb/s, po paru dniach w środku nocy, gdzieś przed 3:00, musiało rozłączyć całe urządzenie, bo czas pracy urządzenia się wyzerował. Od tamtego momentu nie ma żadnych przerw (od ostatniej synchronizacji minęło już prawie 9dni), natomiast prędkości ustabilizowały się na poziomie 52mb/s download i 8,6mb/s upload, margines szumu się waha, czasem bywa coś 10,xdb, raz widziałem, że doszedł nawet do 13db/. Błędy ses nie pojawiły się od tego czasu żadne, błędów es też jest bardzo mało jak u mnie, zaledwie ok.210 na te 9dni. 

Dalej nie wiem jakie były przyczyny tych rozłączeń, nie wiem też czemu ostatecznie ucięło ten download, ale póki co rozłączeń brak i internet chodzi stabilnie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12993
  • 53343
  • 620

Rozłączanie internetu, spadek upload

@Kamas21  rozłączenia były spowodowane niedomaganiem centrali. Tak wynika z objawów... Grunt, że działa tak jak dawniej


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

Rozłączanie internetu, spadek upload

Tak, dobrze że już jest stabilnie, jedyny minus to spadek download, gdzieś z 10mb/s ścięło, bo przed problemami było ponad 60mb/s, ale myślę, że nie powinno to specjalnie wpływać na moje korzystanie z internetu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12993
  • 53343
  • 620

Rozłączanie internetu, spadek upload

@Kamas21  osobiście się cieszę, że wszystko wróciło do normy. O te wahnięcia nie ma co kopii kruszyć, bo to tylko łącze miedziane... Tu zawsze się coś dzieje... 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

Rozłączanie internetu, spadek upload

I po ponad pół roku muszę odkopać wątek... Znowu historia się powtarza. Wczoraj wieczorem zaczęło zrywać połączenie z tv, pojawiał się brak dostępu do kanału, aż w końcu funbox się wyłączył i uruchomił ponownie. Sprawdziłem parametry i poszedł spadek: synchronizacja w górę gdzieś 2,5mb/s; synchornizacja w dół ok.50mb/s. Błędami wysypało bardzo mocno, błędów es było ponad tysiąc, błędów ses ponad 200. Wyłączyłem fubnoxa, uruchomiłem ponownie (tylko przyciskiem, nie robiłem jeszcze twardego resetu, z tym jeszcze poczekam), ale parametry zostały niezmienione, początkowo szło bez błędów, raz wyskoczyło znowu, że "brak dostępu do kanału" i zawiesiło działanie tv, czyli znowu były jakieś mocne zakłócenia. Dziś jak wstałem rano, to patrząc na parametry widać, że znowu w nocy, około północy nastąpiło rozłączenie, parametry znowu minimalnie spadły, teraz jest to odpowiednio: 1,8mb/s i 48mb/s, margines szumu 12,3db (podczas pisania ten margines spadł do 10,1db), błędy 170es i 82ses.

Ostatnio tak nie kontrolowałem parametrów, więc nie wiem czy coś się już wcześniej zaczynało dziać, w każdym razie nie działo się nic na tyle bym musiał to sprawdzać, nie rozłączało funboxa, nie zrywało mi ostatnio tv.

Nie wiem czy to znowu powtórka z rozrywki sprzed pół roku i po paru dniach jakoś samo to się ureguluje i wróci do normy jak wtedy? Nie sądzę by to był jakiś problem po mojej stronie. Nic nie ruszałem jeśli idzie o kable, funboxa itp, więc raczej nic tutaj nie mogłem zakłócić. Na pewno coś jest nie tak, spadek parametrów jest widoczny, a do tego sporo błędów ses, które raczej jak się pojawiały to dosłownie sporadycznie. Nie mam pojęcia dlaczego poprzednio problem został naprawiony, z tego co kojarzę, to nawet na czacie podczas rozmowy chyba nic wtedy nie wykryli, żadnych problemów z linią i proponowali mi wymianę funboxa na nowy, czego ostatecznie nie zrobiłem, bo sytuacja wróciła do normy. Poczekam i zobaczę co się będzie dzisiaj działo, czy nadal będą kolejne zerwane połączenia.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

Rozłączanie internetu, spadek upload

Przez te parę godzin od rana na razie nie rozłączyło, ale parametry nadal słabe. Doszło około 30błędów es i 13 ses, o ile te es to nie jest tragicznie, bo zawsze tam jakieś 2-3 na godzinę miałem, to jednak te błędy ses chyba pokazują, że nadal jakiś problem jest.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

Rozłączanie internetu, spadek upload

Chyba nie będzie jednak wyjścia i będzie trzeba to zgłaszać przez infolinię albo na czacie, bo od rana przybyło z 70błędów ses. O ile pół roku temu spadek parametrów nie było odczuwalny w większy sposób, tak tym razem problemy są widoczne, szczególnie podczas oglądania tv, są momenty gdzie co chwila zrywa obraz, potem przez dłuższy czas jest ok i znowu kilka razy pod rząd zerwie, raz mocniej, raz słabiej.

Anonim

Nie dotyczy

Rozłączanie internetu, spadek upload

@Kamas21  jeśli ci się sam FunBox wyłączył i włączył to ma usterkę, nie ma prawa tak robić, zgłoszenie i wymiana FunBox 😎


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

Rozłączanie internetu, spadek upload

Nie wyłączył mi się jako urządzenie, tylko stracił synchronizację (dopiero później sam wyłączyłem i wyłączyłem przyciskiem, ale nic to nie zmieniło). Wieczorem obraz się zrywał i zrywał, aż w końcu stanął, pojawił się napis "brak dostępu do kanału", a funbox stracił synchronizację. Gdy ją odzyskał to z takim parametrami jakie są aktualnie, czyli niskimi i cały czas wyskakują błędy.

Anonim

Nie dotyczy

Rozłączanie internetu, spadek upload

@Kamas21  to zgłosić jutro awarię linii i zasugerował bym, wymianę FunBox 😎

Dyskutowanie na forum do niczego nie doprowadzi, Orange zrobi diagnostykę i ewentualnie technika przyśle 😎