Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozłączanie internetu, spadek upload

ROZWIĄZANE

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2733
  • 10025
  • 52

Rozłączanie internetu, spadek upload

@Kamas21 I to jest właśnie ten problem. Sprawdzą, zobaczą że ok i tyle. Jeśli będzie trwała przerwa to wówczas przyjmują zgłoszenie. Ale zawsze możesz naciskać że ok teraz działa a za godzinę nie działa i tak cały czas. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 470
  • 1

Rozłączanie internetu, spadek upload

Teraz przed momentem kolejne krótkie rozłączenie, zerwało dosłownie na moment, wyskoczyło 10 błędów ses, upload spadł do 2600kb/s.

 

@marderPiszesz, że kilka dni może trwać stabilizacja linii, czyli wtedy takie rozłączenia byłby czymś normalnym czy jednak mimo wszystko nie powinny występować?

 

Ewentualnie nie wiem, może powinienem jeszcze spróbować zresetować całkowicie funboxa, mogłoby to coś pomóc?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2733
  • 10025
  • 52

Rozłączanie internetu, spadek upload

@Kamas21 Nie, to się stabilizuje po restarcie a jak Ci przerywa cały czas to tak być nie powinno. Może coś być z linią ewentualnie ten modem. Zobaczysz co będzie przez weekend i wtedy zgłoś.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 470
  • 1

Rozłączanie internetu, spadek upload

Czyli trzeba byłoby zrobić całkowity reset funboxa? Jedyne co robiłem to wyłączanie/włączanie do zasilania. Cały czas nie przerywa. Wczoraj zerwało na pewno 2razy, nie wiem jak przez noc, rano na pewno też zerwało o czym wspominałem i kolejny raz chwilowe zerwanie około południa. Każde zerwanie lub gdy sam włączę/wyłączę funboxa z prądu powoduje spadki/wzrosty upload (teraz jest zaledwie 2500kb/s). Jeśli idzie o linię to niby po sprawdzeniu stwierdzili, że nic nie widzą.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 470
  • 1

Rozłączanie internetu, spadek upload

Od południa w piątek mnie nie rozłączyło, ale niestety upload się ustabilizował na poziomie 2,6mb/s co jest sporo niżej niż przez ostatnie miesiące (8,6mb/s). Jeśli idzie o błędy to przez te 3 dni nie pojawiły się żadne błędy ses, natomiast błędów es tak na oko chyba coś koło 150 będzie.

Nie wiem za bardzo jakie działania można podjąć i czy coś można w tym temacie zrobić? Teoretycznie upload przy moim korzystaniu z internetu, którego używam do podstawowych czynności (przeglądanie stron, filmy, muzyka itp.) taki upload raczej nie jest odczuwalny, z drugiej strony jednak skoro kiedyś był sporo wyższy, to nie wiem czy nie świadczy to o jakichś problemach? Inna sprawa, że pewnie takie wartości mieszczą się w widełkach umowy, więc jeśli w Orange nie widzą problemu na linii, to pewnie nikt z tym nic nie zrobi. Zastanawiam się jeszcze nad twardym resetem do ustawień fabrycznych, ale nie wiem czy to mogłoby coś pomóc, czy może więcej zaszkodzić?

Nie wiem jak z wymianą Funboxa, ale skoro teraz 3dni nie rozłącza, to pewnie świadczy o tym, że to nie wina sprzętu? Czy jednak może być tutaj problem? Jeśli jednak nie, to nie widzę sensu wymiany.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14038
  • 57752
  • 697

Rozłączanie internetu, spadek upload

@Kamas21  wymiana niekoniecznie, ale reset nikomu jeszcze nie zaszkodził... Linia po prostu straciła dobre parametry.. Tylko ciekawe dlaczego. Spadek z 8 na 2,6 to sporo


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19445
  • 56242
  • 763

Rozłączanie internetu, spadek upload

Po resecie routera może na nowo zsynchronizować się i zestawić połączenie z wyższą prędkością. Warto wiec wykonać zalecenie @agat13 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2733
  • 10025
  • 52

Rozłączanie internetu, spadek upload

@Kamas21 Wygląda na to że pogorszyły się parametry linii i połączenie było zrywane. Teraz automat ustabilizował optymalnie do możliwości linii tak żeby połączenie było stabilne ale kosztem szybkości. Możesz zrobić reset tak jak piszą koledzy. Gorzej nie będzie a może być lepiej. Tylko po tym resecie też odczekaj z dzień, dwa i nie resetuj co chwilę. Wtedy zobaczysz czy udało się zsynchronizować na wyższej wartości czy będzie podobnie. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 470
  • 1

Rozłączanie internetu, spadek upload

Spróbuję może jutro zresetować i zobaczę co się będzie działo. Faktycznie ciekawe czemu coś takiego stało się z linią i czemu poszło tylko na upload, a download w zasadzie utrzymuje się na podobnych parametrach.

 

@marderMam nadzieję, że po resecie gorzej nie będzie, choć znając moje szczęście zawsze jeszcze może mi ściąć download 🙂 

 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 470
  • 1

Rozłączanie internetu, spadek upload

Nie zrobiłem resetu natomiast wszedłem dzisiaj zobaczyć parametry i gdzieś po północy musiało zerwać połączenie.

Aktualne parametry:

prędkość synchronizacji w górę: 8566kb/s (czyli powrót dokładnie do stanu sprzed pojawienia się problemów); prędkość synchronizacji w dół: 68mb/s (czyli też wzrost nawet więcej niż dawniej, bo dawniej było czasami może coś koło 64mb/s);

margines szumu w dół 8,9db (spadek w porównaniu do tego co w ostatnich dniach, ale jest to powrót do mniej więcej tego co było dawniej, dawniej na ogół te parametry były właśnie w okolicy 9db, 9,1-9,3db, czasem właśnie 8.9db).

 

Jeśli idzie o błędy przez ostatnie 12h przybyło chyba ok. 35błędów es; i pojawiło się10 błędów ses (pewniej znowu tak jak poprzednio pojawiły się w momencie łapania lub utraty synchronizacji).

 

Tak więc nie wiem za bardzo co się stało i dlaczego znowu taka zmiana i pytanie czy jest to już powrót do starych parametrów i będzie się to trzymać, czy jednak znowu zaczną się jakieś problemy. Na razie widzę, że te 9h trzyma te ustawienia. W czwartek gdy zaczęły się problemy, to nawet po wyłączeniu sprzętu i próbie ponownego łapania synchronizacji nie wskakiwało na upload 8,5mb/s, tylko różne inne wartości (4,5mb/s, 6,5mb/s, 5mb/s), ale potem i tak po chwili lub paru godzinach traciło synchronizację i zbijało prędkość.

 

Nie wiem, zobaczę co się będzie dziać. Fajnie by było jakby się okazało, że to koniec problemów.