Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Routing ogólnie


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Routing ogólnie

@Banan9: odpiszę w Twoim stylu. Gdybyś faktycznie miał rację, Orange traciłoby klientów na światłowodzie. A zyskuje.

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Routing ogólnie

@-brtk-Lubię dyskutować merytorycznie. Powiedz mi, zapoznałeś się chociaż z wątkami poruszanymi przez Klientów oferty konkurencji? Dlatego taka moja odpowiedź a nie inna.

Swego czasu pamiętam, co prawda były już skład Virtus.Pro(ten przed zmianami) korzystał z naszego światłowodu, nie pamiętam czy wszyscy. Więc to o czymś też świadczy.

 

Pozdrawiam


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Routing ogólnie

Oczywiście, że się zapoznałem, jeżeli chodzi o UPC, to nawet sam na wykopie założyłem temat o padającym styku na Level3, efekt? Po 2 tygodniach naprawa, w Orange? Temat pingu ciągnie się nieprzerwanie 5-6lat.

 

VP powiadasz? A byłeś na streamie kogoś z nich, jak narzekali na ten wspaniały internet? Na YT i telewizji to mogą zachwalać za pieniądze, które dostali od Was za promocję. Pasha, biały, Snax na pewno już Orange nie mają, Taz i Neo nie wiem, bo rzadko streamuja.

 

A i wracając do narzekań na innych operatorów, trzeba rozróżniać narzekania na problemy lokalne u kogoś, a problemy globalne jak w Orange.


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Routing ogólnie

@-brtk-Chyba nie rozumiesz o czym piszę, mi nie chodzi o to co zgłaszałeś tylko o tematy pingu na forach konkurencji, gdzie dysputa również się toczy.

A co do drugiej kwestii na YT zachwalają a na Twitchu już nie bo ich nikt nie ogląda - gdzie tu logika?!?!


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Routing ogólnie

@sebaswiderski ja wszystko rozumiem, ale przeczytaj co napisałem i nie zarzucaj tego mi, jeżeli sam tego nie robisz.

Rozróżnij narzekanie na problemy u kogoś lokalnie, bo najczęściej takie są, od problemów globalnych. Ja problemów lokalnych nie biorę pod uwagę, bo są zarówno tutaj jak i u konkurencji.  W Orange dochodzi problem globalny, jakim jest kiepski routing.

Nie przypadkowo dałem przykład mojego zgłoszenia w UPC problemu z Level3, który był problemem globalnym, widzisz teraz podobieństwo problemów? UPC naprawilo problem w 2 tygodnie od rozsiania burzy na wykopie, Orange co zrobiło przez 5 lat? Temat routingu dalej się ciągnie.

 

A odnosząc się znowu do Virtus.pro.. Jeżeli dla ciebie w czasie, kiedy była właśnie ta reklama internetu Orange przez nich, gdzie Pasha na streamach miał po 15-20k widzów, to nie jest zasięg.. To ja już nie wiem co to jest zasięg na streamach. I jeszcze dodam taki śmieszny fakt, gdy wywalało Pashe z meczu albo skakał ping, to parę tysięcy osób na raz pisało na czacie "Orange Kappa". 😁:cathappy: 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Routing ogólnie

@Piotrekk85  Zyskuje klientów, bo nie wszyscy grają w gry. 90% osobom wystarcza facebook, youtube, twitter, instagram, szybkie pobieranie plików/filmów/muzyki, itp itd. W tych zastosowaniach Orange sprawdza się dobrze. Do tego wiele osób nie ma alternatywy, wszak lepszy światłowód Orange niż jakieś LTE 10mbps z limitem?

 

Sam nigdy bym nie wziął Orange gdybym miał sensowną alternatywę, a takich osób jak ja jest na pewno mnóstwo.

 

@sebaswiderski  No nie wiem, ja po zmianie z Orange na wiadomą sieć (nie będę pisał nazwy bo dostaje warny odnośnie ''reklamy''....) jak za machnięciem magicznej różdżki - nagle mogę komfortowo grać online, pingi są stabilne i niskie, w grach zero problemów. Pewnie, nie wszędzie ping jest idealny, są serwery gdzie Orange miało lepszy ping, ale to jest zdecydowanie mniejszość. Do tego ping 50 to 50 - praktycznie zero opóźnienia. Na Orange 50 często odczuwałem jak 200. Prawdziwy ping odczuwa się podczas gry, mogę nawet nie patrzeć na cyferki latencji, a i tak czuć czy jest lag/opóźnienie czy nie.

 

@-brtk-  Ja pamiętam jak Pasha narzekał na Orange na streamie, bo ciągle stream lagował i ping był wysoki w CS:GO. Sam pisałeś że internet Orange stał się memem na jego kanale :catwink:


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Routing ogólnie

@-brtk-Widziałem ten wpis, statystyki z Orange również...i to co jest tam napisane. Chyba, że to nie ten wpis :cathappy:

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Routing ogólnie

Coś w tym jest, znam bardzo dużo ludzi i zorange światłowodem i z konkurencja. Żadna osoba nie poleciła mi do Gierek światła od Orange a większość narzekała, a  u konkurencji po pingach nie widzę problemu

 

Chyba coś w tym jest 


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Routing ogólnie

@-brtk-Znam takich, którzy narzekają w drugą stronę. Myślę, jednak że nie o to chodzi. Bo tak to możemy dyskutować w nieskończoność. Każdy ma inne potrzeby i szuka tego co mu najlepiej odpowiada. Więc jeśli ktoś twierdzi, że w firmie a,b czy c mu odpowiada to ok, nie dyskutuje z tym.

Anonim

Nie dotyczy

Routing ogólnie

Mówi się w ogóle u was o takim czymś jak routing czy oni maja w to wylane ?