Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Routing ogólnie


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Routing ogólnie

Żeby Orange zaczęło to interesować to by musieli stracić tak co najmniej z połowę klientów. Wiedzą że w wielu miejscach mają monopol więc im to lotto jakiej jakości dostarczają usługę. Musiałaby się pojawić jakaś ogólnopolska alternatywa, konkurencja.

 

To tak jak z procesorami. Dopóki AMD nie wydało świetnych Ryzenów to Intel nie dość że wprowadzał minimalny boost z każdą nową generacją, to walił ceny z kosmosu. Jak AMD zaczęło stanowić konkurencję to nagle procki Intela z każdą generacją zostały sporo ulepszone, do tego ceny znacznie spadły. Gdyby nie AMD, Intel dalej by masowo robił 4 rdzeniowe i 4 wątkowe procesory i sprzedawał je za 1000zł i wmawiał ludziom że lepiej i taniej się nie da.

 

Konkurencja to zbawienie dla klienta. Tutaj tego nie ma, Orange ma monopol i nie musi się starać bo wiele osób i tak nie ma innego wyboru. Przecież dzisiaj są miejsca gdzie ludzie mają neta od Orange do 10Mb/s (a realnie jest z 2) a płacą za niego cenę zupełnie nieadekwatną do jakości i prędkości.

 

Jeśli za 10 lat Orange nadal będzie miało monopol to będzie tak jak jest dzisiaj, nic się nie zmieni. Jedynie będą śmiesznie wyglądać tematy typu ''mam superświatłowód 5Gb/s a lagi i wysokie pingi w grach przez telię i do polskich serwerów po 50 ms''. Orange w pigułce.

Anonim

Nie dotyczy

Routing ogólnie

Dosłownie w tej chwili mój znajomy ma problemy z graniem w Path of Exile, a nawet Tekken po sieci Orange (p2p - orange<>orange) działa kiepsko i ping skacze... To jest jakość Orange 😕 

 

Jest mi cholernie przykro, że tak to wygląda. Nie z taką technologią, jaką dzisiaj mamy... Orange - obudź się.... 

 

Chociaż - nie będę sam siebie oszukiwał... Wszyscy zmieniamy dostawcę w tym roku, bo to już robi się żenujące... 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Routing ogólnie

@Anonim  Ja pamiętam że grałem trochę w PoE jeszcze jak miałem Orange i o dziwo to była jedna z niewielu gier w której miałem dobry ping i brak lagów. Skoro dzisiaj nawet w PoE są lagi to naprawdę Orange kompletnie schodzi na psy (nie obrażających tych kochanych zwierzątek).


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Routing ogólnie

@Banan9 Intel nic nie ulepszał, tylko wypuścił w końcu generację, którą miał już od paru lat pod kołdrą i teraz żyłuje tego kotleta do granic możliwości, przez co kiedyś mówiło się, że AMD strasznie jest prądożerne, to teraz zobacz ile ciągną najnowsze procki od Intela a ile Ryzeny.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Routing ogólnie

@-brtk-  W sumie racja. Po Intelu można się wszystkiego spodziewać. Jestem jednak zwolennikiem AMD, zwłaszcza od 2017 roku, więc moja opinia i tak nie jest obiektywna.

 

Btw o prądożerności AMD w przeszłości to fakt... taki FX 8350 potrafił ogrzać mieszkanie w zimowe dni wcale nie gorzej od centralnego, już nie mówiąc o legendarnym FX 9590 z 220W TDP.

 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1437
  • 6229
  • 42

Routing ogólnie

Może najlepsza opcja do bezpośrednie zapytanie przy okazji jakiejś konferencji o Światłowodzie (chyba potrzebne są zaproszenia dla dziennikarzy). Ale zawsze może takie pytanie zadań dziennikarz który tam będzie. :cathappy: 

Anonim

Nie dotyczy

Routing ogólnie

Bardzo dobry pomysł, przy okazji pytanie o routing padło w ama rzecznika Orange ale nic konkretnego nie padło z jego ust 

Anonim

Nie dotyczy

Routing ogólnie

@Banan9 

 

sam mam na ta chwile jedynie neostrada do 10mb, a realnie 2. 

Dopiero od tygodnia Orange zaczął robić u mnie światło i aktualnie tak moje słupy wyglądają.

965728B9-ADE5-4E11-814B-88443171B3E7.jpeg

 

Anonim

Nie dotyczy

Routing ogólnie

Dodam również @Banan9, że nie są to problemy związane z przeciążeniem w danej lokalizacji - bo gram ze znajomymi rozsianymi po różnych regionach Polski - wszyscy mamy lagi... Nie tylko z resztą w tej grze... Brak słów - było dobrze do niedawna, a jak widać u każdego już pojawiły się problemy... #TakierzeczytylkowOrange 

 

Ale i tak dla niektórych na tym forum i nie tylko tu (słynny PLNOG) peering w IX-ach to coś nie do pomyślenia.... 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Routing ogólnie

Orange nie zarobi w detalu, to zarobi w hurcie.