Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Routing ogólnie


Poziom 19, Pasjonat
 • 52
 • 76
 • 1

Routing ogólnie

Inni operatorzy maja mniej klientow, jednak nie dochodzi wielka baza korzystajacych z DSLA czy komorek pod szyldem jednem firmy. Jesli nadal jest problem, coz zostaje najwyzej korzystac z swiatlowodu z T-Mobile, pytanie czy Orange wpusci tego operatora na swoje swiatlowody do domostw jednorodzinnych.

Konto usunięte

Nie dotyczy

Routing ogólnie

Tu nie rozchodzi się o liczbę klientów. Takie UPC statystycznie ma więcej klientów szybkiego internetu od Orange; Vectra również (szczególnie po fuzji) - można zapewnić dobry routing dla prawie dwóch milionów klientów? Można 😉 tylko trzeba CHCIEĆ. Tu koło sie zamyka - Orange nie chce ;-; 


Poziom 27, Specjalista
 • 2283
 • 3146
 • 46

Routing ogólnie

Nie wiem po co powielać tematy. Już jeden pracownik angażował się w "poprawy" routingu, a był nim @HypsteRT . Oczywiście na zapewnieniach poprawy routingu i feedbacku stanęło. Nawet napisał, że niedługo będziemy pisać, że Orange jest faktycznie najlepsze do gier. Wprowadzili styk Pragi w Telii, który nic nie dał, przerzucili więcej ruchu na OpenTransit, przez co ping jest wyższy jak w Telii. Po prostu odciążyli telie własnym tranzytem. Kiedyś pingi były dobre przez Telie ale nie wykupili większej przepustowości przez co się zapchała.


Poziom 19, Pasjonat
 • 656
 • 834
 • 1

Routing ogólnie

@Konto usunięte  Bo nikt nie gwarantuje pingu, ale inni operatorzy w miarę się starają dostarczyć usługę wysokiej jakości. Nawet jeśli w jakiejś sieci są problemy to chwilowe; w Orange trwają już 5 lat i nikt z tym nic nie robi i nie zrobi.

 

Ja rozumiem usługi po miedzi albo bezprzewodowe, tam faktycznie mogą być problemy. Ale światłowód? Światłowód powinien śmigać cud miód malina.

 

Ludzie grali online już w latach 90tych na zachodzie i w USA i nie mieli takich problemów jak mamy w 2020 w Orange.

 

W innych krajach to nie do pomyślenia żeby ktoś miał światłowód i tak fatalny routing. Polska jest chyba jedyna.

 

Dodam że battle.net wprowadzony w Diablo w 1997 roku nie miał serwera który utrzymywał zahostowane gry - to gracze byli hostami gdy tworzyli grę, czyli P2P. Mówił o tym David Brevik w filmie na youtube ''Diablo: A Classic Game Postmortem'' na kanale GDC. Ludzie grali i nie mieli lagów. Można? Można.

 

Jakby ktoś był zainteresowany: https://www.youtube.com/watch?v=VscdPA6sUkc

Konto usunięte

Nie dotyczy

Routing ogólnie

A gdzie ten tajemniczy Pan teraz jest 😄 ?


Poziom 27, Specjalista
 • 2283
 • 3146
 • 46

Routing ogólnie

Napisz PW, może Ci coś więcej napisze. Z resztą został wywołany do tablicy, więc może ten temat przeczyta.


Poziom 19, Pasjonat
 • 52
 • 76
 • 1

Routing ogólnie

Myslisz, ze jak jest na zachodzie? Kazdy narzeka na swojego operatora, Francuzi na France Telecom czyli centrale Orange, Niemcy na Deutsche Telecom/T-Mobile, Szwedzi na Telie, Amerykanie na At&t czy Comcast.

U nas to kwestia nakazow czy oszczednosci z centrali korporacji w Francji, nie jakiegos braku mozliwosci technicznych.

Za to sam swiatlowod to tylko rodzaj technologi dostepowe, ruch i tak trafia do sieci rdzeniowej czy jakis stykow z zagranica, tutaj nie ma różnicy dla operatora czym dostajemy się do internetu.

Konto usunięte

Nie dotyczy

Routing ogólnie

@rissoto Na bieżąco śledzę forum francuskiego Orange i nie widziałem tam narzekań na wysokie pingi i kiepski routing 😉

 

W Niemczech Deutsche Telekom to jeden z najlepszych dostawców stacjonarnych. W Szwecji narzekają na Telie? W krajach skandynawskich i bałtyckich poza Polską, to absolutnie najlepszy dostawca internetu deklasujący konkurencje na każdej płaszczyźnie. 

 

W USA internet czy to stacjonarny czy mobilny jest o wiele gorszy i droższy od polskiego. Mocno przeciążona sieć, w wielu miejscach zwykły VDSL, ograniczenia transferu w postaci limitu GB... Nic dziwnego, że tam narzekają 😉 

 

W Polsce jedynym operatorem swiatlowodowym na który ludzie narzekają, bo tracą pakiety, mają wysokie i niestabilne pingi jest.... Orange, rzecz jasna. 

 

Także troszkę sie nie zgodzę z Twoim postem. 


Poziom 11, Recenzent
 • 14
 • 19
 • 0

Routing ogólnie

Hej wspomniany Pan zaangażował się w poprawę trasy do Twitcha w wątku "Gry online" zdaje się że wzmożony ruch do serwerów Twitcha zapętlony przez Frankfurt dawał w kość całej sieci Orange i coś z tym zrobili 🙂 3 tygodnie temu o tym pisał i rzeczywiście jest bezpośrednie połączenie z serwerem ingest Twitcha. Gdyby ten scenariusz był powtarzalny - ruch nie do zniesienia na trasie WAW-FRA (niepotrzebny tak naprawdę ) to i może dla innych usług pusciliby opentransit. Ja wierzę że coś się zmieni wraz ze wzrostem abonentów i tym samym obciążenia 

 

Pozdrawiam serdecznie

Konto usunięte

Nie dotyczy

Routing ogólnie

Były problemy z YouTube i poprawili. Z Twitchem również - niektóre są rozwiązywane. Np. Bezpośredni styk z HBO Go, Netflix. 

Dlatego ja cały czas mam resztki wiary, ze uda im sie tego TPIXa dla nas otworzyć - co raz mniejsza oczywiście, ale jednak 😉