Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router nie uzyskuje osiągalnej prędkości pobierania


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Router nie uzyskuje osiągalnej prędkości pobierania

► Temat został przeniesiony z kategorii Modemy i routery - Moderator Wiktor ◄

 

Jak w temacie, router nie uzyskuje osiągalnej prędkości. Według statystyk, prędkość pobierania powinna wynosić 3,468 Kb/s a w praktyce nie osiąga nawet połowy tej wartości. Problem dotyczy tylko prędkości pobierania, z prędkością wysyłania go nie ma.

13 ODPOW. 13

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Router nie uzyskuje osiągalnej prędkości pobierania

A gdzie sprawdzasz prędkość?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Router nie uzyskuje osiągalnej prędkości pobierania

Statystyki xDsl w zakładce informacje.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Router nie uzyskuje osiągalnej prędkości pobierania

A jak weryfikujesz że nie masz tej prędkości? Masz router podłączony kablem czy przez wifi?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Router nie uzyskuje osiągalnej prędkości pobierania

Kablem, są speedtesty a poza tym w konfiguracji routera mi wyświetla aktualną prędkość.

Anonim

Nie dotyczy

Router nie uzyskuje osiągalnej prędkości pobierania

@olaf2016Jaki to dokładny router ? Jeszcze trzeba wybrać najbliższy serwer http://www.speedtest.net/pl

Możesz jeszcze sprawdzić jak pobiera  się jakiś plik tu ftp://ftp.atman.pl/


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Router nie uzyskuje osiągalnej prędkości pobierania

tp-link TD-W8950N

Wybranie bliższego serwera raczej nie da ci nic poza niższym pingiem ale dla świętego spokoju zrobiłem tak jak pisałeś i nie było żadnej różnicy. Poza tym wspomniałem wcześniej, że router sam mi pokazuje aktualną prędkość w konfiguracji. Mam wrażenie jakby ktoś mi tą prędkość ograniczał ale to niemożliwe bo przecież Orange to bardzo uczciwa firma.35269613_1133663310107927_2247873582216511488_n.png

Anonim

Nie dotyczy

Router nie uzyskuje osiągalnej prędkości pobierania

Coś musiało być z linią lub było zrywane połączenie, robione częste restarty routera. Widać po marginesie SNR, że jest zapas. Automat z jakiegoś powodu przyciął prędkość na łączu.  Praktycznie na pobieraniu router nie zsynchronizuje się z wartością maksymalnej prędkości.

Bez tytułu8.png

Na obrazku przykład dobrze działającej linii.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Router nie uzyskuje osiągalnej prędkości pobierania

Ostatnio dość często traciłem połączenie przez co musiałem restartować router, żeby się znowu połączył ale nie sądzę żeby to było przez to bo wcześniej też miałem problemy ze stabilnością a prędkość jaką otrzymywałem nie była ograniczana.

Anonim

Nie dotyczy

Router nie uzyskuje osiągalnej prędkości pobierania

Automat cały czas monitoruje linię i przycina. Jak linia będzie stabilna to powinno  podnieść się  z prędkością po paru dniach. Ten internet będzie wolny, bo jest duże tłumienie, jak się jeszcze nałoży na to jakaś niestabilność, to jest jak jest. Jak miałem neostradę to było ustawione na porcie pod możliwości linii indywidualny profil. Zmieniło się to i nijak nie mogłem się doprosić, żeby wróciło. Było tak ustawione, że zawsze podczas negocjacji prędkości ustawiało się tak jak linia pozwalała w danym momencie. Jak dzwoniłem i zrobili reset to było dobrze przez parę dni zanim nie zaczął obowiązywać profil z automatu.