Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 29
  • 0

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router

► Wątek został wyodrębniony z tematu Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ? - Moderator Wiktor ◄

 

NO i lipa. Zrezygnowalem ze swiatlowodu. PRzyszli i wyklocali sie ze nawet jak dadza mi fb 2, czego zrobic nie moga, to i tak nie ma mozliwosci podpiecia wlasnego routera bo fb 2 loguje sie specjalnymi kodami. Po drugie, powiedzieli ze bedzie problem z polozeniem swiatlowodu do mojego pokoju. Jedynie przez expander wifi lub za doplata na okretke. Wiec pieknie to wyglada tylko na reklamach i filmikach Orange. Adijos swiatlowod.

 

Zreszta ogolnie nie byli zbyt uprzejmi. Weszli i od razu negatywnie nastawieni. "Panie kto panu tak powiedzial ze pod ONT mozna swoj router? To fb2 sie loguje kodami a nie ONT". "Panie tu bedzie masakra. Ja nie dam rady tu panu polozyc swiatlowodu do pokoju". Dobra . Nie potrzebuje tego swiatlowodu

44 ODPOW. 44

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router

Nie wiem po co wyżynasz się na technikach. Mają zlecenie to robią, zakres możliwych modyfikacji też określa ktoś z góry. Nie raz pisane było że fb2+ont nie jest możliwe wszędzie na dziś. Porównanie do reklam trochę nie trafione. Masz w nich fb3. Szkoda, że nikt z Orange nie chce przedstawić argumentacji czy pełnej analizy swot która w większości firm jest tworzona. Przynajmniej byłoby to szczerze a nie ciepła woda w kranie że wszystko można.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 29
  • 0

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router

Ja sie nie wyżywam. Troche ich rozumiem. Ale Orange powinno to inaczej reklamowac i podszkolic doradcow. Zastanawia mnie tylko to dlaczego na tylu forach mowia ze fb 2 mozna schowac do szuflady a pod ONT podpiac wlasnx router. Jak widac nie mozna


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router

Pierwsze - to musi być na zleceniu przy umawianiu wizyty technika. Na BOK możesz sprawdzić czy rzeczywiście tak było. Druga kwestia że czasem mimo zaznaczenia urządzenia - w danej lokalizacji nie mozna go mieć z uwagi na warunki techniczne - ale wtedy zwykle wcześniej ktoś powinien do Ciebie oddzwonić (a nie dzień przed).


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 29
  • 0

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router

Teraz to nawet bym nie chcial ani fb 2 ani fb 3 skoro fb 2 tez nie mozna podmienic na swoj router. Fora wprowadzily mnie w blad.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router

Jeśli masz odpowiedni sprzęt i umiesz sam go skonfigurować, to możesz. Podejrzewam, że technika miał na myśli że on Ci tego nie podłączy - bo jego rola kończy się na podłączeniu któregoś z funboxów.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 29
  • 0

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router

Nie nie. Rozmawialem z nimi wyraznie. Powiedzieli ze NIE MA MOZLIWOSCI ZAMIANY NAWET FB2 NA SWOJ ROUTER. To wlasnie funbox wysyla kody logowania i zaden obcy router nie zostanie zaakceptowany. Bedzie odrzucony.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router

Nie będę wnikał co miał na myśli. Na pewno zgodnie z regulaminem powinieneś korzystać ze sprzętów od Orange. A co robisz na własną rękę - to na własną odpowiedzialność. Na pewno tracisz zdalną diagnostykę łącza i kilka spraw z tym związanych.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 29
  • 0

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router

NO ok. Ale dlaczego upierali sie ze nie da rady. Wlasny router zostanie odrzucony. Jak powolywalem sie na doradcow i na fora to kłocili sie ze nie dam sobie przetlumaczyc. "Powtarzam. Żaden inny router inny od funboxow nie zostanie zalogowany przy probie zestawienia polaczenia!!!" Powtarzali mi to kilkukrotnie jak jakąś mantrę.

Anonim

Nie dotyczy

Rezygnacja ze światłowodu po wizycie techników - FB 2.0/3.0 vs własny router


@Piotrekk85napisał(-a)
 Na pewno tracisz zdalną diagnostykę łącza i kilka spraw z tym związanych.

Nie traci diagnostyki łącza na własnym routerze.