Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rezygnacja z Orange TV i pozostawienie samej Neostrady(koniec umowy).


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Rezygnacja z Orange TV i pozostawienie samej Neostrady(koniec umowy).

Cześć 🙂 

Mam do Was takie pytanie.

Posiadam Neostradę 10MB/s wraz z Liveboxem 2.0, z którego w ogóle nie korzystam ponieważ posiadam swój własny router kupiony w sklepie. Posiadam również Orange TV wraz z dekoderem (nie pamiętam jaki to model), z którego również nie korzystam, dekoder podłaczony tylko raz okazał się niepotrzebny i  od tego czasu siedzi sobie  w pudełku a ja przez to płacę prawie 70zł miesięcznie za wszystko.  

 

W marcu dokładnie 18 kończy się umowa i chciałem zrobić coś takiego aby pozbyć się Orange TV a zostawić tylko Neostradę 10MB (więcej niestety się nie da) i płacić 39,90 miesięcznie za sam intenet (telefon stacjonarny u innego operatora). 

 

Nie wiem za bardzo co mam zrobić aby wszystko było w porządku i żeby przypadkiem nie dostac jakiejś kary umownej. Czy muszę złozyć wypowiedzenie całej umowy neostrada+tv oraz oddac sprzęt czy da się jedynie zrezygnowac z orange TV i pozostac przy neostradzie? 

Będę wdzięczny za odpowiedź 🙂 

21 ODPOW. 21

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Rezygnacja z Orange TV i pozostawienie samej Neostrady(koniec umowy).

@log4760  zajrzyj do umowy czy jest w niej napisane coś o automatycznym przedłużeniu oraz o trybie wypowiedzenia. Zdecydowanie przy odstąpieniu od korzystania z TV (rozwiązanie umowy w tej części) trzeba będzie oddać dekoder wraz z kartą i całym osprzętem... W razie wątpliwości najpewniejsze informacje uzyskasz w salonie albo w kontakcie z BOK.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rezygnacja z Orange TV i pozostawienie samej Neostrady(koniec umowy).

Migrację możesz zlecić na miesiąc wcześniej w salonie. Data migracji z neo_tv na samą neo to będzie koniec obecnej umowy. Po tym masz 14 dni na zwrot sprzętu (wcześniejszy zwrot nie jest standardowo możliwy bo powinieneś mieć go do korzystania z obecnej usługi - wiem, że nie korzystasz, ale teoretycznie mógłbyś).

W kwestii formalnej to rozumiem, że telefon u innego operatora to usługa na łączach Orange (WLR)?

Pracuję w Orange
  • 50
  • 25
  • 3

Rezygnacja z Orange TV i pozostawienie samej Neostrady(koniec umowy).

Możesz zadzwonić na 801505505 albo na 510700700 nawet 3 miesiące przed końcem umowy i normalnie wprowadzą Ci zamówienie na odłączenie tv z dniem końca obecnej umowy. Po odłączeniu w ciągu 14 dni trzeba zwrócić sprzęt do salonu 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rezygnacja z Orange TV i pozostawienie samej Neostrady(koniec umowy).

@salatatm: to jest na pewno oficjalna droga by składać rezygnacje przez telefon?

Pracuję w Orange
  • 50
  • 25
  • 3

Rezygnacja z Orange TV i pozostawienie samej Neostrady(koniec umowy).


Piotrekk85 napisał(-a):
@salatatm: to jest na pewno oficjalna droga by składać rezygnacje przez telefon?

Możesz zadzwonić to sam Ci to zrobię 😄 bo tak naprawdę jest to traktowane jako przedłużenie umowy z rozpakietowaniem usług. Więc śmiało. Nie możemy natomiast przyjąć samego wypowiedzenia umowy. Czyli przykładowo jeżeli mamy neo i telefon stacjonarny analogowy i chcemy z tego telefonu zrezygnować to w takim wypadku faktycznie pozostaje salon.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rezygnacja z Orange TV i pozostawienie samej Neostrady(koniec umowy).

To radzę zapoznać się z dokumentami. Jest to nowa umowa ze wszystkimi konsekwencjami. A co w sytuacji jeśli ktoś odstąpi od nowej umowy? Wyłączasz wszystko bez pisemnej rezygnacji?

Pracuję w Orange
  • 50
  • 25
  • 3

Rezygnacja z Orange TV i pozostawienie samej Neostrady(koniec umowy).

Czemu miałbym odłączyć? Podpisujesz aneks na świadczenie samej neostrady jeżeli odstępujesz od tego aneksu to wracasz na to co miałeś do tej pory.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rezygnacja z Orange TV i pozostawienie samej Neostrady(koniec umowy).

jesteś pewien, że aneks a nie umowę? doczytaj dokumenty

Pracuję w Orange
  • 50
  • 25
  • 3

Rezygnacja z Orange TV i pozostawienie samej Neostrady(koniec umowy).

Tfu przepraszam jak najbardziej umowę a nie aneks mój błąd. Co nie zmienia faktu że wygląda to tak że dzwonisz sobie masz przykładowo funpacka i chcesz PRZEDŁUŻYĆ umowę ale z samą neośką to to możemy zrobić.