Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Różnica prędkości między ruterami na tym samym łączu


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 15
  • 0

Różnica prędkości między ruterami na tym samym łączu

Dobrze, a teraz co mam zrobić z takim problemem kiedy FB potrafi wyciągnąć 30MB/s, a access point 15MB/s. Kabel jest krótszy niż 10m to na bank.

________________
* Wydzielono z tematu FUNBOX 3.0 - konfiguracja routera TP-Link Archer C6 jako router dodatkowy – moderator Kinga

 

8 ODPOW. 8

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Różnica prędkości między ruterami na tym samym łączu

@michxzy trzeba sprawdzić, czy masz sprawny przewód łączący oba routery. Podejrzewam, że routery nie komunikują się między sobą na pełnej prędkości.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 15
  • 0

Różnica prędkości między ruterami na tym samym łączu

Zgaduje, że to pewnie jest problem, bo też nie sądze, żeby AP aż o połowe obcinał prędkość internetu.

Anonim

Nie dotyczy

Różnica prędkości między ruterami na tym samym łączu


@michxzynapisał(-a)

Dobrze, a teraz co mam zrobić z takim problemem kiedy FB potrafi wyciągnąć 30MB/s, a access point 15MB/s. Kabel jest krótszy niż 10m to na bank.


To pytanie na osoby temat, ale odpowiem, mylisz jednostki, nie mierzy się szybkości w MB, jakby to przeliczyć...

30MB = 2400Mb/s, takiej szybkości nie uzyskasz😆


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Różnica prędkości między ruterami na tym samym łączu


@michxzynapisał(-a)

Dobrze, a teraz co mam zrobić z takim problemem kiedy FB potrafi wyciągnąć 30MB/s, a access point 15MB/s. Kabel jest krótszy niż 10m to na bank.


Nie jest jasne co masz na myśli pisząc że "FB potrafi wyciągnąć" cokolwiek. Chyba porównujesz prędkość sicągania czegoś (z intenetu?) poprzez FB i poprzez TP-Linka? Jak dokładnie? Porównujesz na kablu czy kabel z WiFi? Na jakim sprzęcie? Długość kabla (w granicach specyfikacji eternetu) nie ma żadnego wpływu na prędkości, jeśli tylko jego jakość jest odpowiednia.

 

W umowie masz prędkość określoną w megabitach na sekundę i tych jednostek się trzymaj. Testy prędkości należy robić aplikacją speedtest, ona podaje właściwe jednostki i jest miarodajna w zakresie diagnostyki. Sciąganie losowych plików z internetu nie jest.

 

PS. Nie sądzę żeby to była kwestia kabla bo wtedy byłoby jeszcze wolniej (na poziomie 100Mb/s czyli jakieś 12MB/s). Spróbuj diagnozować testując najpierw po kablu z Archera. Jeśli będzie tak samo jak po kablu z FB to połączenie FB-Archer jest OK i trzeba przyjrzeć się konfiguracji WiFi. Jeśli będzie gorzej to jednak coś z połączeniem jest nie tak.

Anonim

Nie dotyczy

Różnica prędkości między ruterami na tym samym łączu

@j131  niech zrobi certyfikowany test @michxzy 😉

https://pro.speedtest.pl/

Coś mi się zdaje że kabel co łączy FunBox z TP-Link, ogranicza szybkość do 100Mb/s,

Dlatego takie różnice ma na FunBox i TP-Link, o połowę mniejsze, co jest nie możliwe, bo oba routery są szybkie i tylko kwestia połączenia dobrym kablem LAN UTP - 1000 Mbit - Cat.6.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Różnica prędkości między ruterami na tym samym łączu

@j131 bajty czy bity a kto by to panie ogarnął 😁

Anonim

Nie dotyczy

Różnica prędkości między ruterami na tym samym łączu

@marder najlepiej to ogarniają producenci sprzętu, parametry podają tak, by klient był zadowolony, sumowanie szybkości po LAN i wi-fi to standard 😉

Też tak przeliczyłem te 30MB... bo FB 6 spokojnie tyle wyciągnie w sumie w sieci lokalnej, na świat o już 1Gb/s czy ile tam w umowie 😉

Anonim

Nie dotyczy

Różnica prędkości między ruterami na tym samym łączu

Oba routery są tej samej klasy, jak prędkość na tym drugim niższa to kabel LAN nie odpowiedni, kupić kat6 bo i będzie 🔥😃😎