Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pytanie dotyczące podłączenia zestawu Mesh do modemu/router Funbox oferowanego przez Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 11
  • 0

Pytanie dotyczące podłączenia zestawu Mesh do modemu/router Funbox oferowanego przez Orange

Witam wszystkich,

Mam pytanie dotyczące konfiguracji zestawu Mesh w połączeniu z modem/routerem Funbox, który otrzymałem od Orange. Zestaw Mesh, który posiadam (Halo H90X od Mercusys), oferuje dwie opcje konfiguracji: jako router lub jako punkt dostępowy (AP). Zależy mi na opcji nr 1, jako router, ponieważ przy opcji nr 2 tracę funkcje QoS, NAT i kontrolę rodzicielską.

Producent zestawu Mesh zaleca włączenie urządzenia modem/router w opcję bridge mode, jednak z tego co dotychczas przeczytałem na forum, Funbox nie oferuje takiej możliwości. Czy ktoś z Was ma doświadczenie w podobnej sytuacji? Czy istnieje sposób, aby skonfigurować Funbox w taki sposób, aby możliwe było podłączenie zestawu Mesh w opcję routera?

Z góry dziękuję za pomoc i sugestie.

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 140
  • 510
  • 3

Pytanie dotyczące podłączenia zestawu Mesh do modemu/router Funbox oferowanego przez Orange

Odnośnie ONT, to Orange bardzo niechętnie daje ONT. Trzeba podać konkretny powód, lub jeżeli Orange bazuje na sieci innego operatora to wtedy ONT  będzie z automatu.

Odnośnie sieci mesh, to nic nie trzeba robić na Funbox. Wystarczy za funboxem dać 2 router i będzie banglać.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2083
  • 11723
  • 52

Pytanie dotyczące podłączenia zestawu Mesh do modemu/router Funbox oferowanego przez Orange

Ta opcja jest w FunBox ale zablokowana 😎

ONT od Orange załatw i podstaw w miejsce FunBox twój zestaw, konfiguracja jest na forum 😎


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 140
  • 510
  • 3

Pytanie dotyczące podłączenia zestawu Mesh do modemu/router Funbox oferowanego przez Orange

Jeżeli chcesz mieć Funbox w trybie Bridge, to wyłącz DHCP i powinno wystarczyć. A jak nie to przekieruj wszystkie porty na 2 router i to będzie prawie wszystko. Prawie, bo są niuanse, ale już nie wnikamy.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2083
  • 11723
  • 52

Pytanie dotyczące podłączenia zestawu Mesh do modemu/router Funbox oferowanego przez Orange

@atlas_cudow to wyłączenie DHCP nic nie zmieni, sporo usług nadal będzie blokować czy filtrować FunBox, to pewnie dla dobra klienta, by zagrożenia z sieci nie było 😎

Jedyna sensowną opcja, to ONT do światłowodu i za nim własny router, wtedy można ustawić wszystko jak się chce 😎


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 11
  • 0

Pytanie dotyczące podłączenia zestawu Mesh do modemu/router Funbox oferowanego przez Orange

@IreneuszCD a propos ONT, czy można przy podłączaniu sieci światłowodowej poprosić montera o ONT oraz o Funboxa i na jakiś czas podłączyć Funboxa do ONT? I np. po tygodniu dwóch podłączyć moje urządzenie? Pytam, ponieważ aktualnie przebywam za granicą i osoba mniej doświadczona informatycznie będzie podczas podłączania. Oraz jak to wygląda przy umowie, bo z tego co wiem Funboxa się dzierżawi, więc czy można tak po prostu oddać go do punktu orange po jakimś czasie?

 

Przepraszam  za zamieszanie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 140
  • 510
  • 3

Pytanie dotyczące podłączenia zestawu Mesh do modemu/router Funbox oferowanego przez Orange

@IreneuszCD Oczywiście masz rację, ale z wielu wypowiedzi na tym forum wynika, że Orange bardzo niechętnie daje ONT.

BTW. Jakie usługi blokuje funbox?

@drsnowy  Funboxa dostaniesz w dzierżawę na cały okres umowy. ONT również jest własnością Orange.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 11
  • 0

Pytanie dotyczące podłączenia zestawu Mesh do modemu/router Funbox oferowanego przez Orange

@atlas_cudow czyli przy umowie mogę poprosić o ONT i o FunBoxa? I monter może podłączyć FunBoxa do ONT i jak będę wolny mogę odłączyć FunBoxa i podpiąć moje urządzenie do ONT? (Kwestia płacenia za Funboxa, gdy nie jest podłączony w trakcie trwania umowy mnie w tym przypadku nie interesuje.)

A przy twoim rozwiązaniu przy wyłączaniu DHCP jedyne co muszę zrobić to przekierować porty tak? I czy mogę bardzo prosić o instruktaż tego przekierowywania portów (jakiś link albo po prostu dokładnie jak się nazywa cały proces)?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 140
  • 510
  • 3

Pytanie dotyczące podłączenia zestawu Mesh do modemu/router Funbox oferowanego przez Orange

Odnośnie ONT, to Orange bardzo niechętnie daje ONT. Trzeba podać konkretny powód, lub jeżeli Orange bazuje na sieci innego operatora to wtedy ONT  będzie z automatu.

Odnośnie sieci mesh, to nic nie trzeba robić na Funbox. Wystarczy za funboxem dać 2 router i będzie banglać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53650
  • 625

Pytanie dotyczące podłączenia zestawu Mesh do modemu/router Funbox oferowanego przez Orange

@drsnowy  i tu rodzi się pytanie o usługi jakie zamówisz...net będzie działał, ale każda reklamacja na działanie usługi skończy się na tekście o niestandardowych ustawieniach po Twojej stronie, a z IPTV będziesz miał łamigłówkę bez DHCP i z własnym routerem... oczywiście jeśli zamierzasz używać IPTV od operatora 

Jeśli nie używasz netu do jakichś innych celów ( autorskich) to może warto zostawić FB, wyłączyć wifi i za nim postawić MESH?