Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przerwany kabel światłowodowy: Jaki koszt naprawy i czy mnie nim obciążą?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 12
  • 0

Przerwany kabel światłowodowy: Jaki koszt naprawy i czy mnie nim obciążą?

Witam. Chciałam przesadzić kwiatka. Zapomniałam że w tym miejscu idzie światłowód do domu i go przerwałam. Przewód jest na głębokości Max. 5 cm. Jaki może być koszt naprawy i czy mnie nimi mogą obciążyć?

 

 

 

____________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

8 ODPOW. 8

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

przerwany kabel światłowodowy

Instalacja to jakiś żart, głębiej powinien iść kabel i powinien być zabezpieczony, ale to na bok, naprawa czy płatna to wyjdzie w praniu, zgłoś usterkę to ci powiedzą co i jak 😎


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2391
  • 9901
  • 85

Przerwany kabel światłowodowy: Jaki koszt naprawy i czy mnie nim obciążą?

Cześć@joan1905

Zrób zgłoszenie na Orange czacie lub na infolinii BOK  *100  lub 510 100 100 i opisz sytuację tak jak pisze @IreneuszCD . Może wystarczyć zaspawać przerwany światłowód lub wymienić na nowy kabel  na określonym odcinku i go odpowiednio zabezpieczyć. Przesyłam ci linka pomoc techniczna Orange dotycząca  Usługi serwisowe w Orange https://www.orange.pl/omnibook/asysta-techniczna#

Jeśli zamówiony przez Ciebie do usunięcia usterki Technik ustali, że:

  • przyczyna usterki leży po stronie Orange (np. zerwana linia, uszkodzony port na centrali) – jej usunięcie będzie bezpłatne,
  • przyczyna usterki leży po Twojej stronie (np. dewastacja urządzeń Orange lub stwierdzenie, że Twoje urządzenie jest nieprzystosowane do prawidłowego korzystania z naszych usług np. starsza karta sieciowa, router lub dekoder spoza oferty Orange) poniesiesz koszt diagnozy (49 zł) lub naprawy (129 zł).
 

W jakich sytuacjach pobieramy opłatę 49 zł 

1. Technik wykonał przynajmniej jedną z poniższych czynności (bez przeprowadzania innych prac naprawczych):

  • sprawdził działanie sieci i urządzeń Orange w Twoim lokalu lub na terenie posesji i potwierdził, że działają poprawnie,
  • wykonał pomiary w lokalu (np. speedtest, zasięg i siła sygnału Wi-Fi) na sprzęcie swoim lub Twoim,
  • zidentyfikował przyczynę usterki na sprzęcie lub sieci w Twoim lokalu i przekazał Ci informację, jak można rozwiązać Twój problem,
  • udzielił Ci instruktażu w zakresie korzystania z urządzeń i usług (np. Wi-Fi),
  • zainstalował urządzenie (np. modem lub wzmacniacz Wi-Fi), które zdecydowałeś się wypożyczyć/kupić od Orange w trakcie wizyty Technika.

2. Jeśli nie odwołałeś wizyty Technika - pamiętaj, że bezpłatnie możesz odwołać wizytę (telefonicznie lub SMS-em) przed jego przyjazdem.

W jakich sytuacjach pobieramy opłatę 129 zł

Technik przeprowadził diagnozę usterki, w zakresie opisanym powyżej a dodatkowo usunął jej przyczynę, wykonując przynajmniej jedną z poniższych czynności naprawczych:

  • naprawił uszkodzoną sieć, np. zespawał światłowód, połączył istniejące przewody instalacyjne, wymienił gniazdka lub uszkodzoną część instalacji przewodowej (do 10 m),
  • wykonał restart zasilania; reset do ustawień fabrycznych, konfigurację urządzeń Orange lub Twoich (modem, dekoder, telefon etc.), w tym konfigurację WiFi,
  • zmienił sposób podłączenia urządzeń np.: z bezprzewodowego na przewodowy,
  • wykonał korektę ustawienia anteny satelitarnej, znajdującej się w łatwo dostępnym miejscu, np. z dostępem z balkonu lub okna (prace realizowane za zgodą Klienta),
  • na wyraźne żądanie Klienta Technik wymienił wypożyczony od Orange sprzęt (modem, dekoder).

Naprawa czy płatna to wyjdzie w praniu.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 12
  • 0

Przerwany kabel światłowodowy: Jaki koszt naprawy i czy mnie nim obciążą?

Zglosiłam. Jutro będą się kontaktować.dzięki za informację . 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Przerwany kabel światłowodowy: Jaki koszt naprawy i czy mnie nim obciążą?

Nie ma co, "fachowo" ułożony kabel!!!, w ziemi nie dość że zdecydowanie za płytko to jeszcze bez rurki ochronnej, że o taśmie ostrzegawczej nie wspomnę. Tak czy owak @joan1905 musisz zrobić zgłoszenie usterki, o czym wspominają koledzy powyżej, co do kosztów to przy tak "fachowo" ułożonym kabelku można polemizować czy powinnaś być obciążona kosztami naprawy...(ja bym bardzo mocno oponował gdyż nie zostało to wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną).

Daj znać jak przebiegło zgłoszenie i naprawa.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2391
  • 9901
  • 85

Przerwany kabel światłowodowy: Jaki koszt naprawy i czy mnie nim obciążą?

@joan1905nie ma za co. Służymy pomocą. Polecamy się na przyszłość. Poinformuj jak przebiegła naprawa

Pozdrawiam 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12994
  • 53346
  • 620

Przerwany kabel światłowodowy: Jaki koszt naprawy i czy mnie nim obciążą?

@joan1905  z jednej strony instalacja wykonana nieprawidłowo, niezgodnie ze sztuką ( i tego się trzymaj w dyskusji o winie) 

Z drugiej strony podpisałaś protokół wykonania prac ( chociaż trudno wiedzieć wszystko w każdej dziedzinie) 

Uszkodzilaś, to fakt ..i mogą ( ale nie muszą) obciążyć za naprawę.

To zależy od interpretacji odpisu montera.

Ja bym się czym innym przejmował. Kabel światłowodowy ma specyficzne wymogi co do spawania. Musi mieć zapas, aby połączyć. Pytanie czy technicy będą mieli skąd podciągnąć i drugi aspekt:  nie spawa się światłowodu w złączu doziemnym. 

Trzeba wymienić kabel po całości, od ostatniego punktu z zapasem, gdzie można założyć mufę kablową z dostępem do niej, do pierwszego punktu w Twoim domu, gdzie można założyć gniazdo/puszkę że spawem

Ustal to z technikiem...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9023
  • 45

Przerwany kabel światłowodowy: Jaki koszt naprawy i czy mnie nim obciążą?

@agat13 może zrobić spaw i założyć mufę doziemną. Oczywiście najlepiej byłoby wymienić cały odcinek i wkopać na nowo ale znając życie o ile tylko uda mu się to zespawać to nie zrobi tego. 

@joan1905 zrób zdjęcia jak monter będzie to robił żeby było widać jak jest płytko wkopany kabel  i nieoznakowany. Wykorzystasz to w reklamacji jeśli Cię obciążą.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Przerwany kabel światłowodowy: Jaki koszt naprawy i czy mnie nim obciążą?


@joan1905napisał(-a)

Zglosiłam. Jutro będą się kontaktować.dzięki za informację . 


I jak? Udało się naprawić? Jak wrażenia? Strasznie jesteśmy ciekawi takich informacji zwrotnych, więc jeśli to nie problem to napisz kilka słów, proszę 🙂.