Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie swiatłowodu na inny adres

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 31
  • 0

Przeniesienie swiatłowodu na inny adres

Dzień dobry! Chciałem przenieść usługe swiatłowodu na inny adres, agent z czatu pomocu stwierdził że jest brak techniczny przeniesienia pod nowy adres, Przy czym sąsiedzi z klatki mają swiatłowód Orange, Czy mógł agent się pomylić? Na stronie sprawdzenia ten adres też jest dostępny. Czy ktoś był by w stanie mi to wytłumaćić?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 3734
  • 19

Przeniesienie swiatłowodu na inny adres

@Votan14 pozostaje jeszcze opcja, że przepisz internet na osobę która będzie mieszkać na tym adresie. 

 

Jeżeli skorzystasz z alternatywny (na miedzi czy internet 4g wiąże się to z przerwaniem obecnej umowy. I zawarciem nowej na  24 miesiące. 

 

Konsultant widzi po prostu komunikat o braku możliwości technicznych. Nic więcej. 

 

Jak masz wątpliwości możesz próbować porozmawiać o zamówieniu nowej usługi na ten adres. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Przeniesienie swiatłowodu na inny adres

@Votan14 

Może na "czacie pomocu" rozmawiałeś z botem? Te są znane ze swojej omylności. Może spowodować jeszcze raz?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 31
  • 0

Przeniesienie swiatłowodu na inny adres

Już kilka razy próbowałem) nikt nawet nie chce wyjasnić przyczyny


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12988
  • 53322
  • 619

Przeniesienie swiatłowodu na inny adres

@Votan14  jest możliwe, że numer mieszkania z jakichś powodów nie został ujęty na adresie, zasoby na OPP się skończyły, są problemy z drożnością rurek( pionów) , bo ktoś wcześniej próbował itp itd.. Powodów może być wiele, a te wymienione już nawet na forum były wskazane


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 31
  • 0

Przeniesienie swiatłowodu na inny adres

A co mogę zrobić w tym przypadku? Bo umowe mam do 2025 roku


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12988
  • 53322
  • 619

Przeniesienie swiatłowodu na inny adres

@Votan14 niewiele.. Możesz przenieść usługę z migracją do innej technologii, przenieść tam, gdzie są warunki lub zrezygnować z karą umowie za zerwanie tejże ( nie opłaca się) 

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2390
  • 9898
  • 85

Przeniesienie swiatłowodu na inny adres

Cześć @Votan14 

Znalazłem taką informację na stronie UKE w tym linku Czy operator może odmówić przeniesienia stacjonarnej usługi internetowej do innej lokalizacji? https://cik.uke.gov.pl/uslugi-teleko/pytania-i-odpowiedzi/internet/czy-operator-moze-odmowic-przenie... 

Obecnie obowiązujące przepisy ustawy Prawo telekomunikacyjne nie nakładają na operatorów obowiązku przenoszenia usługi dostępu do Internetu do innej lokalizacji. Tym samym nie ma możliwości przeniesienia usługi internetowej w inne miejsce. W praktyce dostawcy usług dają abonentowi możliwość uruchomienia usługi internetowej w innej lokalizacji, jeżeli są tam możliwości techniczne do jej świadczenia.

Więcej informacji w powyższym linku

Pozdrawiam 🙂


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 3734
  • 19

Przeniesienie swiatłowodu na inny adres

@Votan14 pozostaje jeszcze opcja, że przepisz internet na osobę która będzie mieszkać na tym adresie. 

 

Jeżeli skorzystasz z alternatywny (na miedzi czy internet 4g wiąże się to z przerwaniem obecnej umowy. I zawarciem nowej na  24 miesiące. 

 

Konsultant widzi po prostu komunikat o braku możliwości technicznych. Nic więcej. 

 

Jak masz wątpliwości możesz próbować porozmawiać o zamówieniu nowej usługi na ten adres. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2515
  • 9021
  • 45

Przeniesienie swiatłowodu na inny adres

@Votan14 udaj się do salonu i porozmawiaj z człowiekim a nie botem. Może to jakiś błąd w systemie jeśli jak twierdzisz w tej klatce ludzie mają światłowód Orange. Może być też problem z nr mieszkania. Konsultanci chyba nie mają wiedzy o zajętości w OPP to dopiero wychodzi podczas montarzu więc to bym wykluczył.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 3734
  • 19

Przeniesienie swiatłowodu na inny adres

@marder o kwestii przeniesienia na pewno nie rozmawiał z Maxem tylko z doradcą. Jak najbardziej jak ma wątpliwości może iść do salonu czy też zadzwonić. Aby jeszcze raz zweryfikować tą dostępność.