Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przejscie na VDSL


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Przejscie na VDSL

 BORAX  , mam tylko jedno gniazdko na szczęście więc chyba rewolucji technicy w chacie nie zrobią.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Przejscie na VDSL

Witam . Przyjechał  technik i po sprawdzeniu parametrów mojej linii powiedział że taka prędkość nie pójdzie.Zdecydowałem się na tą opcję ponieważ na czacie konsultantka napisała że w systemie jest do 80 Mb/s i tak samo Pan który oferował mi umowę z tą prędkością mówił to samo ale niestety nie da rady.Temat do zamknięcia.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Przejscie na VDSL

@bruno  Czasami bywa i tak. Technik każdorazowo przed "przepuszczeniem" VDSLa podłącza swój modem i puszcza pomiar, robot mierzy linię oraz parametry synchronizacji.

Anonim

Nie dotyczy

Przejscie na VDSL


@brunonapisał(-a)

Przyjechał  technik i po sprawdzeniu parametrów mojej linii powiedział że taka prędkość nie pójdzie.

 

Czyli jaka prędkość nie pójdzie? Jakie jest tłumienie linii?  Jaka jest faktyczna długość linii? Jak mają w systemie to się powinno łapać.


 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Przejscie na VDSL

jaryn nie mogę mieć szybszej neostrady niż tej do 20 Mb/s.

prędkość synchronizacji DSL w górę
1227 Kb/s.
prędkość synchronizacji DSL w dół,
15641 Kb/s
margines szumu w dół
10.1 dB

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Przejscie na VDSL

Na taki kalkulator trafiłem , czy taką predkość  na łączu mogę osiągnąć jak tu wyliczyło mniej więcej?Na taki kalkulator trafiłem , czy taką predkość na łączu mogę osiągnąć jak tu wyliczyło mniej więcej?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Przejscie na VDSL

Margines szumu w dół to nie jest tłumienie linii(downstream attenuation)

Moim zdaniem ten kalkulator policzył w miarę dobrze, może zbyt hurra optymistycznie ten VDSL.

Wszystko zależy też od stanu łączówek i par lokalnie.

Anonim

Nie dotyczy

Przejscie na VDSL

W kalkulator to wstawić tłumienie, a nie margines. Żeby się dowiedzieć jakie jest tłumienie to trzeba zadzwonić do obsługi i poprosić, żeby je podali. 

Pytanie do fachowców, przy jakim tłumieniu VDSL2 nie będzie działał?  Nie chodzi mi o to, kiedy oni jeszcze kwalifikują do podłączenia, tylko faktyczne już niedziałanie. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Przejscie na VDSL

Ok dzięki zapytam na czacie.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Przejscie na VDSL

Do ok. 20dB tłumienia podłączają max. Też jest to zależne ile osób jest podłączonych. Ja miałem 16dB tłumienia na ADSLu, to w dniu instalacji miałem 38Mb/s down i 8Mb/s up. Potem mój blok i blok obok systematycznie przełączali na VDSLa i spadło do 30Mb/s, czasami podczas awarii DLM przycinał nawet do 22Mb/s i nie chciał oddać. Wszystko zależne w jakim stanie jest linia i ile osób korzysta w okolicy.